Rake

• Neel01
      Neel01
      Bronz
      Regisztrált: 2008.03.11, Hozzászólások: 4
      Sziasztok!

nekem olyan kérdésem lenne, hogy megkaptam a kezdő 50dollárt. szépen haladok is felele. már 90nél járok, aminek nagyon örülök. olyan kérdésem lenne, hogy ugye a 100dollár bonuszt ugy kapom meg, hogy 10dolláronként. 35dollár rake fejében. Rake-t hogy tudok szerezni? azt tudom, hogy pl a tournamenteknél ott van hogy buy in+az az összeg amit bezsebelnek. az a rake nem? és ha abból összejönne 35dollárnyi akkor kapnék 10dollárt. de én csak sima cash table-nél játszok. ahol nincs odairva, hogy lenne rake. persze titánpokerpontot, meg strategy pontot kapok.
      elegendő a titánpontokat gyűjteni (ezzel a strategy pontokat is), hogy lassacskán megkapjam a 10dollárokat is?

Köszönöm a segítségetek
  • 6 válasz
    • PPayne
      PPayne
      Bronz
      Regisztrált: 2007.02.23, Hozzászólások: 2.083
      A rake a készpénzes játékok fee-je. Ezt minden egyes potból leveszi a terem automatikusan. A legtöbb helyen valahol az osztó képe mellett meg is szokott jelenni az asztalon, de úgy is láthatod, hogy mennyit vonnak le, ha megnézed, hogy az utolsó tét berakása után mekkora a pot és mennyi pénzt húz be utána a győztes. Ez általában 3-5%-a a teljes összegnek.

Tehát semmi dolgod nincs, csak játszani a készpénzes asztaloknál, és amikor összegyűlik $35 rake, akkor kapni fogod a bónusz következő részletét. Sajnos ellenőrízni nem tudod, hogy mennyi rake-et termeltél már, de ha a Titan-on szerzett Strategy Pontjaidat elosztod 4-gyel, akkor tudni fogod, hogy állsz. (Mivel itt nálunk minden gyűjtött $1 rake után 4 Strategy Pontot kapsz.)
    • Neel01
      Neel01
      Bronz
      Regisztrált: 2008.03.11, Hozzászólások: 4
      köszönöm szépen :) igy már tudom akkor
    • Meska74
      Meska74
      Bronz
      Regisztrált: 2008.02.14, Hozzászólások: 2
      Sziasztok!
      A strategy pont akkor - ezexerint - egyenlő a cashier/titan points balance-szal?
      az nekem 213.
      Ha ezt elosztom 4-gyel, kb. 50 dollár rake-t termeltem?Ha ez így van, akkor viszont már kellett volna bónuszt kapnom, nemde?
      Asszem, nem ilyen egyszerű:( azaz, nem a titan points alapján kell számolnom...
      vagy mégis?
    • MrBobiBoss
      MrBobiBoss
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.23, Hozzászólások: 5.693
      Original von Meska74 Sziasztok!
      A strategy pont akkor - ezexerint - egyenlő a cashier/titan points balance-szal?
      az nekem 213.
      Ha ezt elosztom 4-gyel, kb. 50 dollár rake-t termeltem?Ha ez így van, akkor viszont már kellett volna bónuszt kapnom, nemde?
      Asszem, nem ilyen egyszerű:( azaz, nem a titan points alapján kell számolnom...
      vagy mégis?
      A Strategypontokat nem a Titanpont alapján számolják, hanem a rake alapján. 1$ rake=4 SP. 35$ rake 140 SP-nek felel meg, tehát miután itt az oldalon a Lifetime-Strategypontjaid elérik a 140-et, akkor kapod meg az első 10$-os bonust.
    • gaborfg
      gaborfg
      Bronz
      Regisztrált: 2009.05.31, Hozzászólások: 27
      Helló!
      Full Tilten játszom. Hogyan tudom ellenőrizni, vagy kiszámolni, hogy menniy rake-t termeltem?
    • METALzx
      METALzx
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.08.03, Hozzászólások: 4.501
      az iron manes oldalon (cashier-mypromotions-ironman) megnézed adott nap mennyit termeltél (Full tilt pontot (FTP points) ) és elosztod annyival, ahány fős asztalon játszottál (9 - fr, 6 - sh)