Ez az oldal cookie-kat használ a böngészési élmény növelése érdekében. A weboldal további böngészéséhez el kell fogadnod a cookie-k használatát. Ha szeretnél további részleteket tudni, vagy változtatni akarsz a beállításaidon, látogasd meg Cookie kezelési irányelvek és Adatkezelési irányelvek oldalainkat. Bezárás

nl 25 SH 78s

• trickstyle24
      trickstyle24
      Arany
      Regisztrált: 2008.01.19, Hozzászólások: 3.068
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.25(BB) Replayer
      SB ($12.35)
      BB ($23.35)
      UTG ($10.75)
      UTG+1 ($15)
      CO ($34.10)
      Hero ($25)

SB: 38/13/20-3bet/11hand

Dealt to Hero 7:diamond: 8:diamond:

fold, fold, fold, Hero raises to $0.75, SB raises to $1.75, fold, Hero calls $1

FLOP ($3.75) 2:spade: 3:diamond: T:diamond:

SB bets $2.50, Hero raises to $14, SB folds

Hero shows 7:diamond: 8:diamond:

Hero wins $8.35
  • 16 válasz
    • fszt
      fszt
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.11, Hozzászólások: 4.852
      ekkora bet-re én is dobtam volna a seten kívül mkindent :D
    • ALCU01
      ALCU01
      Bronz
      Regisztrált: 2007.09.18, Hozzászólások: 11.131
      Nekem tetszik.
    • pokerface02
      pokerface02
      Bronz
      Regisztrált: 2008.04.08, Hozzászólások: 1.211
      nekem nem tetszik .....ez a FD nagyon gyenge h itt betegyük floppon.... egy overpár vagy egy erős draw itt sosem fog dobni, de még Tx se biztos,szarabb handek ellen meg elég jó equity-nk van.......én csak calloznám és odds ill. out szerint játszanák tovább
    • bmilk
      bmilk
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.07, Hozzászólások: 3.635
      NEkem is bejön, de ezzel a raisel komitálod magad, ha pushol meg kell adnod... én ezt a floppot raise/foldolnám kb 8ig emeltem volna...
    • darkmelon
      darkmelon
      Bronz
      Regisztrált: 2007.01.07, Hozzászólások: 1.016
      Sztem is túl nagy a visszaemelés.7-8ig bőven elég.
    • pokerface02
      pokerface02
      Bronz
      Original von bmilk NEkem is bejön, de ezzel a raisel komitálod magad, ha pushol meg kell adnod... én ezt a floppot raise/foldolnám kb 8ig emeltem volna...
      a raise/foldnak itt mi az értelme? ?( ?( ?( ....a legrosszabb megjátszás lenne szvsz
    • bmilk
      bmilk
      Bronz
      Original von pokerface02
      Original von bmilk NEkem is bejön, de ezzel a raisel komitálod magad, ha pushol meg kell adnod... én ezt a floppot raise/foldolnám kb 8ig emeltem volna...
      a raise/foldnak itt mi az értelme? ?( ?( ?( ....a legrosszabb megjátszás lenne szvsz
      8as magassal blöffölünk.... callolnál all int? nem raktunk még be sokat ha 7-8ig emelünk....

fél blöffölünk turnön könnyen kaphatunk ingyen lapot... végülis kb ott van mintha flop/turn callolnál cbetet...

és nagyon sok jobb lap dobni fog itt 10x pp-k.... stb....

semmi SD value-k nincs... Te csak lappal raiselsz?
    • pokerface02
      pokerface02
      Bronz
      Original von bmilk
      Original von pokerface02
      8as magassal blöffölünk.... callolnál all int? nem raktunk még be sokat ha 7-8ig emelünk....

fél blöffölünk turnön könnyen kaphatunk ingyen lapot... végülis kb ott van mintha flop/turn callolnál cbetet...

és nagyon sok jobb lap dobni fog itt 10x pp-k.... stb....

semmi SD value-k nincs... Te csak lappal raiselsz?
      nem csak lappal.....akkor raiselek ha van értelme :D
      akkor ha jól értem akkor te ismeretlen ellen ilyen floppon r/f-ot játszol?
      ezzel kb. csak azt éred el h az erősebb lapokat bennt tartod és a gyengébbeket dobatod......az a pár PP ellen, amit eldobatsz itt a raise-el meg amúgy se állunk rosszul(miért kéne itt félnünk egy 55 v 66-tól?)
      meg ha az ellenfél valamennyire gondolkodik akkor nem fogsz olyan sok callt kapni(+checket a turnön h ingyenlapot vehess sztem)
      de equilatorozz egy kicsit és meglátod h egy értelmes allin-range ellen elég szarul állunk
    • trickstyle24
      trickstyle24
      Arany
      Regisztrált: 2008.01.19, Hozzászólások: 3.068
      7-8-ig, hát de flop után 10 dodo marad előtte, utána már hogy dobnám, akkor inkább max fold equity :f_wink:
    • ALCU01
      ALCU01
      Bronz
      Regisztrált: 2007.09.18, Hozzászólások: 11.131
      Hát ja, tuti nem nézték a stackméretet kedves fórumtársaink... Ugye!? :s_confused: :s_wink:
    • pokerface02
      pokerface02
      Bronz
      Original von ALCU01 Hát ja, tuti nem nézték a stackméretet kedves fórumtársaink... Ugye!? :s_confused: :s_wink:
      de nem ám :D :D :D .....
    • Lackoogcb
      Lackoogcb
      Black
      Regisztrált: 2008.04.16, Hozzászólások: 1.648
      en nem raiselnek flopon, mert csak magadat szivatod, allinig menni az FD-vel meg nagyon minuszos lenne, igy csak megadnam, ugyis pozicionk van ra, ha feladja turnon lehet floatolni is. Nincs egy overcardunk sem, ha 6:diamond: lenne a legmagasabb FD-vel akkor oke a raise, mert broke is mesz egy 3bet eseten, de igy dobnod kene. Ilyen 14$os raise eseten meg mar nem is tudsz dobni, es akkor ott talalod magad h full stackert mesz AT ellen az FD-vel 1:3-ert
    • bmilk
      bmilk
      Bronz
      úgy látom ebbe nem értünk 1et :D NEm néztem hogy félstack, de ha full lenne akkor tartom a véleményemet...

Az hogy az emeléssel a gyenge kezeket eldobatom, az erőseket meg eldobatom se értek 1et... mivel ngayon sok közepes hand fog dobni... 10x esetleg ha jó az image és az elenfél i sok over-t is dobhat ha kcisit weak...

a szintén FD-t is dobhat...

arról nem is beszélve hogy rejtve marad a kezünk az emelés miatt ha callol, nagyon soskzor volt már ilyen helyzet velem, callolnak majd turnön egyáltalán nem gondolják hogy a szin eltalál és kifizetik a flsh-t

illetve ingyen lapot is kaphatunk a turn után....
    • pborisz
      pborisz
      Bronz
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Original von ALCU01 Hát ja, tuti nem nézték a stackméretet kedves fórumtársaink... Ugye!? :s_confused: :s_wink:
      Látom mennyi hsz érkezett erre a handre, mondom bekukkantok már :)

Nálam is előfordul, hogy elnézek valamit, de úgy látom itt egymást rántottátok bele a csapdába :s_tongue:

A handről: PF fold!

Mégis mi a fenéért callozzuk egy fél stackes fish 3betjét, akiről még alig van pár leosztásunk? Még akkor sincs értelme, ha csak ilyen kicsit 3betel, mert egyrészt ismeretlen, másrészt ekkora stacknél nem marad tered semmire. Persze ezen a flopon már nem marad más lehetőséged, mint amit játszottál, de nem tudhatod, hogy fog-e itt elégszer dobni, hogy ez +EV-re jöjjön ki.

szvsz fölösleges ilyenekbe belemenni.

Ja és látom kialakult egy vita arról, hogy mi a helyzet full stack esetén.

Ha egy már ismert játékos ellen játszunk, akiről tudjuk, hogy sokat 3betel és sokszor fog cbetelni ezekben a potokban, igenis r/c játékot játszunk ezzel a kézzel. Hiszen pont azért adtunk meg vele, hogy ilyen flopot lássunk (itt jegyzem meg, hogy én nem igazán vagyok híve a 3bet callnak, de ez más kérdés). Nyilván azért emelünk, hogy eldobassunk vele egy rakat lapot, beleértve a szemeteket is, amivel gyakran 3betel, viszont ha ránktolja, akkor már nem dobhatunk, mert megvan az odds a callra. De egy ilyen játék a későbbiekre is kihatással van, amikor mondjuk ezt AA vagy szettel játsszuk el és ránktolja valami szarral.

ja és az emelés pot méretű természetesen.
    • bmilk
      bmilk
      Bronz
      egy dolgot ELNÉZTEM!!!! NEm figyeltem hogy ez 3bet pot.... :D ott kicsit nagyobb már a pot mint egy regulárba :D
    • Jamm
      Jamm
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.05, Hozzászólások: 10.916
      Original von pborisz
      Látom mennyi hsz érkezett erre a handre, mondom bekukkantok már :)

Nálam is előfordul, hogy elnézek valamit, de úgy látom itt egymást rántottátok bele a csapdába :s_tongue:

A handről: PF fold!

Mégis mi a fenéért callozzuk egy fél stackes fish 3betjét, akiről még alig van pár leosztásunk? Még akkor sincs értelme, ha csak ilyen kicsit 3betel, mert egyrészt ismeretlen, másrészt ekkora stacknél nem marad tered semmire. Persze ezen a flopon már nem marad más lehetőséged, mint amit játszottál, de nem tudhatod, hogy fog-e itt elégszer dobni, hogy ez +EV-re jöjjön ki.

szvsz fölösleges ilyenekbe belemenni.

Ja és látom kialakult egy vita arról, hogy mi a helyzet full stack esetén.

Ha egy már ismert játékos ellen játszunk, akiről tudjuk, hogy sokat 3betel és sokszor fog cbetelni ezekben a potokban, igenis r/c játékot játszunk ezzel a kézzel. Hiszen pont azért adtunk meg vele, hogy ilyen flopot lássunk (itt jegyzem meg, hogy én nem igazán vagyok híve a 3bet callnak, de ez más kérdés). Nyilván azért emelünk, hogy eldobassunk vele egy rakat lapot, beleértve a szemeteket is, amivel gyakran 3betel, viszont ha ránktolja, akkor már nem dobhatunk, mert megvan az odds a callra. De egy ilyen játék a későbbiekre is kihatással van, amikor mondjuk ezt AA vagy szettel játsszuk el és ránktolja valami szarral.

ja és az emelés pot méretű természetesen.
      Ez így elég korrekt HSZ lett :s_thumbsup: