[SH] AKs NL10 BU vs. CO SH

• DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      Hello!

A következő handen nagyon sokat rágódtam. Épp egyik haverommal kócsingolam, mikor a kövekező szituáció adódott.

http://www.pokerhand.org/?4744996

A CO ellenfél 78 hand alapján 24/18-al operált. Agresszió faktorja mindössze 1 volt.

Nekem ízi foldnak tűnt a 4betjét látva. Haverom viszont egyből pusholtatta. És én hallgattam rá.
      Szerinte cooler szitu volt. Azzal érvelt, hogy akár egy JJ+ al is így tett volna PF. Ha még így is lett volna, és nem a rakétákba ütközök, hosszútávon akkor is verve vagyok.

Én meg azzal érvelek, hogy az az 1-es agresszió faktor nem véletlen. Szerintem ilyet nem blöffölne egy ilyen passzív arc, csak azért, hogy kiszorítson a poziciómból. Ennek oka kellett hogy legyen - tehát SZERINTEM JJ+, ami ellen sima fold, mint már mondtam.

SZERINTETEK mi lett volna a helyes múv ebben az esetben?
  • 4 válasz
    • bmilk
      bmilk
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.07, Hozzászólások: 3.635
      NL10en azért nem feéltétlen kéne tologatni be AK-val... az hogy menniy az AFje nem jelent semmi biztosat....

Azt javaslom szerezz readet az arcról és utána movej inkább... 3bet/fold nem targédia....

amúgy kicsi a 3beted mérete....

de amúgy nem követtél el hibát.... ezen ne rágodj...
    • Sharrrky
      Sharrrky
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.17, Hozzászólások: 4.352
      Az ilyen passzívoknál is előfordul, hogy alkalom adtán kikattannak egy TT+al is, de arra pusholnak 4bet helyett. Nem nagy hiba AKval all in menni sh-n de nagyon meg kell gondolni, ez itt easy fold.
    • Jamm
      Jamm
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.05, Hozzászólások: 10.916
      Hello,

Ha kiszámoljuk az oddsokat, akkor 42% részesedés kéne a 0EV callhoz.
      Egy ilyen laza játékos QQ+, AK-val bőven 4betel, úgyhogy ezzel a range-el lehet kalkulálni. Nyilván 5betre ezeket már nem fogja dobni, úgyhogy számoljunk 0 FE-vel.

Asztal:

RészesedésNyer Döntetlen Veszít Kéz
      Játékos 1: 58,096 % 38,812 % 38,567 % 22,620 % QQ+, AKs, AKo
      Játékos 2: 41,904 % 22,620 % 38,567 % 38,812 % AKs

Pont 0EV a push, úgyhogy igazából a varianciát növeli csak.
      Ettől függetlenül nem hiba egy ilyen laza játékos ellen betenni pre egy egyszínű AK-t, de a fold sem hiba.
    • Jamm
      Jamm
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.05, Hozzászólások: 10.916
      Ja és az AF-et hiába nézed pre, azt postflop stat :)
      Pre a 3bet, és a 4bet értéket kell nézni.