NL100 SH - AK IP cc

• pborisz
      pborisz
      Bronz
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      UTG: 15/12/2,4 2K hand
      BB 60/9/3 nem sok hand, de egy aggro sokat játszó fish

Feszes UTG emelők ellen már nem szoktam 3betelni az AK-t, de ez már standard gondolom.
      Ami a cc mellett szólt még ezen a kívül, az a BB-n ülő fish. Nagyon sok gagyi lappal ment végig és valami csodával határos módon mindig ő nyert.
      A flopon azért nem emeltem vissza, mert igazából tőle vártam akciót vagy itt, vagy a turnön, mert ha az eredeti emelő passzolt, akkor legtöbbször akcióba lépett bármivel. Tehát a terv az volt, hogyha beindul, akkor mehet a játék stackért (ebben az esetben nem féltem a multiway pottól).
      Sajnos ő kiszállt és a turn lap még csodásabb volt. Mivel az UTG 60%-ban barrellez, ezért nem igazán akartam itt ráemelni, mert nem sok olyan lap van, ami tovább jön egy emelésre és én verem. Inkább arra számítottam, hogy a riveren még hív egyet, vagy megad egy fél pot betet.

Jó volt ez így, vagy emelnem kellett volna inkább valahol?

Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $1(BB) Replayer
      SB ($137)
      BB ($179)
      UTG ($114)
      UTG+1 ($101)
      CO ($154)
      Hero ($98)

Dealt to Hero A:club: K:spade:

fold, UTG+1 raises to $3.50, fold, Hero calls $3.50, fold, BB calls $2.50

FLOP ($11) K:club: 9:diamond: 7:diamond:

BB checks, UTG+1 bets $8, Hero calls $8, BB folds

TURN ($27) K:club: 9:diamond: 7:diamond: A:heart:

UTG+1 bets $16.50, Hero calls $16.50

RIVER ($60) K:club: 9:diamond: 7:diamond: A:heart: Q:heart:

UTG+1 checks, Hero bets $30, UTG+1 folds

Hero shows A:club: K:spade:

Hero wins $57
  • 5 válasz
    • crem3fra1ch3
      crem3fra1ch3
      Bronz
      Regisztrált: 2008.04.06, Hozzászólások: 516
      a cc pre okos és szerintem jó.

a flop call is.

turn viszont raise!\shove. Kevesen fognak csak úgy 3 barrelezni airrel NL100-on, főleg ha tudja rólad,hogy nem fogsz oddson kivül FD-vel callolgatni.

turh raise, a call szerintem nem jó.
    • pborisz
      pborisz
      Bronz
      Original von SoufiShark Kevesen fognak csak úgy 3 barrelezni airrel NL100-on, főleg ha tudja rólad,hogy nem fogsz oddson kivül FD-vel callolgatni.

turh raise, a call szerintem nem jó.
      Ezt most nem értem ?( Azt mondod kevesen fognak itt barrelezni airrel (csak mellékesen jegyzem meg, hogy többször játszottam ellene olyan potban, ahol ugyan ez volt a menet. Vagyis 2nd barrel jó lapra, majd river fold a betre.) ezért emeljek. De ha nem airrel csinálja, akkor mégis milyen handeket adsz egy ilyen feszes UTG emelőnek, amivel egy flop multiway pot után barrellezik, megadja az emelésünket és mi verjük?

Az arc 9+ asztalon játszik, nem hiszem, hogy túlságosan sok ideje lenne rám figyelni, hogyan játszom a húzóimat. Tehát itt egyértelműen azt akartam mutatni, hogy húzóval adogatok.

Szerk: ja bocsi, most látom, hogy Te 3 barrelt írtál.
      Persze ettől még nem tudom miért lenne jó a raise...
    • crem3fra1ch3
      crem3fra1ch3
      Bronz
      Regisztrált: 2008.04.06, Hozzászólások: 516
      3 barrelezni pont azért nem fog mert egy strforward autopilot játékos.

Ezért két lehetőségünk van, az AxFD(AQ\AJ) és egyéb handekből mint pl. AQ még megpróbálunk valuet kiszedni turnon.

+ha jó az imaged az egész tűnhet sima barrelraisnek is

és nem veszítünk valuet, sőt nyerünk a turn raisel mivel kb. egy rakás AxFD-ból és sima FD-ből shipelhetsz valuet a turn raisel.

Így meg maradt neki a river ck\f.

+ ez egy MP emelés volt. 12%-os openrangeben meg még az ATs is bőven ott van.

Az a lényeg h szerintem ő soha nem fog 3 utcát bluffolni, és riveren se fog szélet rangel ekkora potban ck\callozni. A turnon simán brokeolhat AQ\AJ-vel mivel flop call miatt bőven alulrepelted a handed (szinte biztos,hogy nem teszi AK-t a rangedbe) ezért ha FD-ből\Ax-ből valahol nagy value nyerhetünk az turn, mert egy kicsit képzettebb játékos már halott olyan dolgokról hogy bluffcard,2nd barrel,float.:)

imagedtől függően meg a turn raise nem csak 2pár+t reppel, hanem akár airt\meg semi-bluffoket.

DC-n van egy új videó, 2m2mm, Ansky videó abban ugyanilyen spot van , és ő is raiseli a turnt.

De akkor megfordítva,milyen lapoktól vársz 3utcás vbetet,ha nem jön le a flush?

Sokkal tisztább spot az Ax-ek\FD-k valuetownolására a turn,mint a river.

Az FD reppelés nem rossz dolog,de nem tudok semmit az imagedről. Ha nem vagy aggró postflop,akkor talán így a legjobb a lejátszás. Mert akkor kb. rányom a hud popoudra és látja a hturn agr% 20, és easy foldolhat AQ-t és stb-t.

Egyébkén t én ipflat után sokszor raiselném ezt a flopot. A (jobb)regek nagyrésze nem nagyon callogat FD-vel,de ez kicsit másspot itt nem biztos ,hogy jó. Viszont már többször stackeltem ilyen\hasonló(Axx fd) boardon AQ\AJ\KQ szerű handeket. szóval jó erre visszajátszani.

Ez a hand és turn\river játék is nagyon image\asztaldinamikafüggő.

Valszeg én abból indultam ki h próbálok sokat floatolni\2nd barrel raiselni\c-betraiselni ami nyilván olyan imaget\statokat teremt,hogy a legnitebb\WT arcot is lehet stcakelni pl. egy ilyen spotban,ha már egy AQ-ja van.
    • pborisz
      pborisz
      Bronz
      Nagyon tetszik amit írsz és igazából én is pont ezeken az Axs kezeken gondolkodtam, hogy ezekkel valószínűleg csak itt fizetne már.
      De ahogy írod is, ez asztal dinamika függő. Jelen esetben azért választottam ezt a vonalat, mert a flopon multiway voltunk, ezért túl erősnek éreztem volna a turn raiset (egyébként nagyon gondolkodtam rajta).

Amennyiben csak HU lettünk volna, teljesen máshogy játszottam volna ezt a kezet én is. A naplómban van egy hasonló példa ugyan így AK IP. Ott TP-m volt a flopon és a duplázódott turnt emeltem, ráadásul brutál módon pot mérettel. Az ellen QQ-val tolta vissza rám. De ott abban a helyzetben ezt tartottam a legjobb döntésnek, mert előtte már terrorizáltam az ellent, így nyilvánvaló volt, hogy nem hisz nekem.

DC-s videókat nagyon jó lenne már nézni nekem is, csak sajnos nagyon kevés időm van :(

Köszi a részletes hszt-t, tényleg tetszik!

Szerk: ja a turn AFq 29% 100-on, de nem tudom akkor mennyire voltam agresszív, amikor az ő asztalain játszottam.
    • waki
      waki
      Bronz
      Regisztrált: 2007.01.08, Hozzászólások: 3.388
      SoufiShark nagyon szepen levezette. teljesen egyetertek vele :)