[SH] nl5 sh:TT

• kitartas77
      kitartas77
      Bronz
      Regisztrált: 2008.09.24, Hozzászólások: 2.378
      PokerStars No-Limit Hold'em, $0.05 BB (5 handed) Hand History converter Courtesy of PokerZion.com

Button ($12.24)
      Hero ($9.19)
      BB ($2.93)
      UTG ($1.75)
      MP ($9.76)

Preflop: Hero is SB with T[:club:] , T[:heart:] .
      UTG raises to $0.15, 1 fold, Button calls $0.15, Hero raises to $0.6, 1 fold, UTG raises to $1.75, Button calls $1.60, Hero calls $1.15.

Flop: ($5.30) 2[:club:] , A[:diamond:] , 9[:heart:] (3 players)
      Hero checks, Button bets $3, Hero folds.
  • 5 válasz
    • Sharrrky
      Sharrrky
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.17, Hozzászólások: 4.352
      az a baj lenne a pre pushal, hogy UTG valószínűleg ver minket, BU meg valószínűleg dobna; így tőle nem nyerhetünk már több értéket. Ha utg mégis nagyon hülye, akkor pusholnám, hogy vele menjek all in, de a legjobb döntés itt a fold preflop a 4bet után szerintem, nem a call.
    • kitartas77
      kitartas77
      Bronz
      Original von Sharrrky az a baj lenne a pre pushal, hogy UTG valószínűleg ver minket, BU meg valószínűleg dobna; így tőle nem nyerhetünk már több értéket. Ha utg mégis nagyon hülye, akkor pusholnám, hogy vele menjek all in, de a legjobb döntés itt a fold preflop a 4bet után szerintem, nem a call.
      nem akartam pre AI menni.
      UTG 4bet AI ment.---> BTN meg én cirka 200BB-vel ülünk,és BU nem mutatott túl sok erőt,most ültem az asztalhoz de ezzel a lineal kb fishynek tünt aki mindent becallol a szutyok lapjával.
      BTN ellen gondoltam jó leszek set huntingra, fishy--->van IO,illetve UTG már nem jelent potenciális veszélyt,mivel h AI van.
      (csak mint kiderül a hand végén sokan nem tudják azt,h ha blöffbe fordítják a kezük akkor azt már egy side potért játszuk...)
    • Jamm
      Jamm
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.05, Hozzászólások: 10.916
      Hello,

Pre fold vagy push.
      Itt 200BB deepen biztos, hogy dobnám.
      BU simán játszhat így egy KK vagy AA-t is, mert a short stackre nem akar 3betelni, hátha valaki sqz-el valami határeset lappal, hogy kizárja őt. Mivel Te itt sqz-eltél a short meg pusholt, ezért csak callol a monsterrel hátha rátolod az all-int. Úgyhogy egyáltalán nem biztos, hogy fishy ;)
    • kitartas77
      kitartas77
      Bronz
      Original von Jamm Hello,

Pre fold vagy push.
      Itt 200BB deepen biztos, hogy dobnám.
      BU simán játszhat így egy KK vagy AA-t is, mert a short stackre nem akar 3betelni, hátha valaki sqz-el valami határeset lappal, hogy kizárja őt. Mivel Te itt sqz-eltél a short meg pusholt, ezért csak callol a monsterrel hátha rátolod az all-int. Úgyhogy egyáltalán nem biztos, hogy fishy ;)
      hát én nl5-ön nem feltételezek ilyen intelligenciát
      szép lenne ha már itt menne a sqz indukálás még ha tudat alatt is.
      ezen a limiten kb senkinek nincsen olyan önkontrollja h 2szer csak calloljon AA/KK-t csapdázva.

ha nem fishy akkor itt ezt kb JJ-val vagy rosszul játszott QQ/AK-val csinálhatja.

amúgy ha azt feltételezzük h csapdázza az AA/KK-ját akkor 200bb deepen miért nem jó a call kizárólag set value miatt,amikor óriási implied oddsal kalkulálhatunk?
    • Jamm
      Jamm
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.05, Hozzászólások: 10.916
      Ha settre akarsz játszani, akkor csak callozd le az emelést és ne sqz-elj.
      Ha viszont sqz-elsz, akkor azt azért tedd, hogy a short-al lehetőleg pre allin kerülj, és 4betre add fel.

Set ugye kb. 9-ből egyszer fog jönni.

8*1,75 = -14$ ennyit buksz, mikor nem jön a set.

Ha leesik, akkor nyersz 9.19+1,75+0,05=+10,99$
      És akkor még nincs az beleszámolva, hogy jön a 2out esetleg neki a turn-ön vagy a riveren.

Tehát csak setvalue miatt callozni nagyon -EV.