[SH] NL10 SH ATs

• Sankoman
      Sankoman
      Bronz
      Regisztrált: 2008.04.10, Hozzászólások: 346
      Known players:
      Position:
      Stack
      BB:
      $16.25
      MP2:
      $14.05
      Hero:
      $10.00

0.05/0.1 No-Limit Hold'em (6 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: PokerStrategy Elephant 0.65 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is CO with A:spade: , T:spade:
      MP2 raises to $0.50, MP3 folds, Hero calls $0.50, 2 folds, BB calls $0.40.

Flop: ($1.55) 2:heart: , 6:club: , T:diamond: (3 players)
      BB checks, MP2 bets $0.80, Hero raises to $2.60, BB folds, MP2 calls $1.80.

Turn: ($6.75) 5:club: (2 players)
      MP2 bets $2.00, Hero calls $2.00.

River: ($10.75) 2:club: (2 players)
      MP2 bets $4.00, Hero calls $4.00.

Final Pot: $18.75

Results follow (highlight to see):
      Hero shows two pairs, tens and deuces (As Ts)
      MP2 shows two pairs, sixes and deuces (Ac 6s)

Hero wins with two pairs, tens and deuces (As Ts)
  • 15 válasz
    • wilmots83
      wilmots83
      Edző
      Edző
      Regisztrált: 2008.10.05, Hozzászólások: 4.042
      Preflop elengedhető, bár az MP2 nagyon laza a 28 hand alapján, az a baj hogy elég pici a minta! Ha nagyobb minta alapján lenne ilyen a statja akkor 3betelném, de lehet hogy itt is megpróbálnám.

Ha már így játszottad (nem feltétlenül rossz) én flopon csak megadnék, mert csak rosszabbal dobatok, és ami neked nagyon rossz turn lap az csak a J, Q vagy K. Flop call! Ezen a flopon mehet simán potkontroll, mert ilyen flop textúra mellett még két ellenfél ellen sem kell védened a kezed!
    • kitartas77
      kitartas77
      Bronz
      Regisztrált: 2008.09.24, Hozzászólások: 2.378
      [quote][i]
      Ha már így játszottad (nem feltétlenül rossz) én flopon csak megadnék, mert csak rosszabbal dobatok,[/quote]+1

flop call,rosszabb nem callol,felesleges blöffbe fordítani az SD értékü kezed.
      calldown ,ha nagyon izmozik fold.
    • Jamm
      Jamm
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.05, Hozzászólások: 10.916
      [quote]Original von kitartas77 [quote][i]
      Ha már így játszottad (nem feltétlenül rossz) én flopon csak megadnék, mert csak rosszabbal dobatok,[/quote]+1

flop call,rosszabb nem callol,felesleges blöffbe fordítani az SD értékü kezed.
      calldown ,ha nagyon izmozik fold.[/quote]+1

Pre ilyen laza ellen ok a call pozból.
    • Sankoman
      Sankoman
      Bronz
      Köszi a válaszokat, bár én szerintem ebben a helyzetben nem igaz, hogy csak rosszabb calloz, mert nagyon laza ez a játékos, meg ugye nagyon agresszív, simán hihette azt hogy csak blöff ráemelek, amúgy flop után úgy voltam vele ha nem jön tizesnél nagyobb akkor nem nagyon szeretném eldobni, ha meg backdoor flush akkor így jártamm, de amúgy nem volt könnyű döntés számomra a river call, tényleg kb. 2 mp-m volt még hátra dönteni és ugye láthatjuk hogy A6o volt nála...

Végülis nem azt akarom mondani, hgoy szerintem mindenképpen jó a megjátszásom, mert akkor semmi értelme ide berakni a handjeimet elemztetni, csak gondoljátok végig, amit írtam...
    • wilmots83
      wilmots83
      Edző
      Edző
      Az én véleményem még mindig az hogy a rosszabb kezek 10% callol 90%-a dob. Viszont, ha csak megadsz a 30-40%-uk a turnon tovább blufföl!

A jobb kezekről pedig ne is beszéljünk, ezen a flopon minden nálad jobb kéz megad nyilván!

Akárhogy nézem ez minusz EV, még egy ilyen nagyon rossz játékos ellen is, csak most éppen bejött! Persze örülni azért lehet neki! :) Viszont hosszútávon nem ebből lesz pénzed, hanem sokkal tisztább szituációkból!
    • Sankoman
      Sankoman
      Bronz
      Az a baj, hogy ezt az EV számolást még nem nagyon tudom, tudom miről van szó, de még nem nagyon számolgattam ilyet. Abban biztos vagyok, hogy hosszútávon nem kifizetődő és ez nem mindennapi eset, ha az lenne nem küldeném be elemeztetni. Egyébként meg ugye ha azt nézzük amivel emelhetett az sztem bármilyen zsebpár, KT,QT,JT, nyílván ide írhatjuk az AT-et is de annak elég kicsi a valószínűsége mivel ugye nálam is az van, és ezeken kívül sztem Ax, na most ha így nézzük sztem azért van egy pár rosszabb hand amivel megadhat, és ha amúgy jobb keze lett volna még az is benne van, hogy még emel vagy akár pushol az arc...Szóval nem tudom, nem hagyom magam olyan könnyen meggyőzni:)

Egyébként Wilmots ha nem probléma számolhatnál itt nekem egy EV-t, ha nem probléma, mert nem tudom, hogy hogy kell és kíváncsi vagyok
    • Jamm
      Jamm
      Bronz
      Hello,

Ha kapsz egy pusht mit csinálsz? Ha megadod, az elég durva túljátszás, ha eldobod, akkor minek emeltél egy SD képes handdel, azt megtehetted volna egy 72o-val is érted?

Van mutatási értéked azt szeretnéd, hogy olcsón eljuss a showdown-ig, ahhoz nagyon gyenge lap, hogy elkezdjük védeni, mert nyilván all-in nem szeretnénk kerülni vele, úgyhogy az egyetlen járható út a call.

Itt nagyon rosszabb kéz nem fog megadni, viszont ha csak callozol, egy 88 még betelhet a turn-ön, és mivel pozban vagy tudod kontrollálni a potot.
    • wilmots83
      wilmots83
      Edző
      Edző
      EV-t en sem tudok szamolni, mert van ra program, az Equilator.

EV-t foleg olyankor szamolunk (persze csak utolag) ha all-in keszulunk menni flopon, vagy meg akarunk adni egy flop push-t. Itt nem kell, mert latszik hogy a call a helyes, a -EV-t azert irtam , mert te emeltel es tobb a jobb kez ami megad egy ilyen flopon, mint a rosszabb.
    • Sankoman
      Sankoman
      Bronz
      Oké köszi a hozzászólásokat. De honnan tanulhatom meg hogy hogy kell ev-t számolni?
    • Jamm
      Jamm
      Bronz
      A póker matematikája - Esélyek és jók
    • Sankoman
      Sankoman
      Bronz
      Oké de itt EV-ről szó sincs...
    • Jamm
      Jamm
      Bronz
      Dehogynem :)

Banki esély (Pot Odds) – megjátszhatom nyereségesen a kezemet? című rész.

"Ha a banki esély nagyobb, mint a nem kész kéz kiegészülésének az esélye, akkor hosszútávon nyereséget lehet elérni. Ha kisebb, akkor hosszútávon veszteséget érünk el."

Más szóval ha a banki esély nagyobb, akkor +EV, ha kisebb akkor -EV.
    • Sankoman
      Sankoman
      Bronz
      Ja értem, akkor sorry...Csak valami olyasmire vártam, hogy P(fold)+P(call) stb, mert mintha valamelyik elemzésnél ilyet láttam volna, de akkor az lehet, hogy más...

Köszi
    • Jamm
      Jamm
      Bronz
      Persze vannak bonyolultabb képletek is, amikkel pl. ki lehet számolni, hogy egy reraise-re hány %-ban kell dobjon villain, hogy +EV legyen...stb.

De NL5-10-en ilyenekre még nem kell építeni, itt egy egyszerű egyenes játék is elég.
    • Sankoman
      Sankoman
      Bronz
      Oké köszi mégegyszer, akkor majd ha továbbjutok nl10-en akkor még visszatérek erre...