Népszerűsítési bonyadalmak

• Diavolo73
      Diavolo73
      Bronz
      Regisztrált: 2009.08.25, Hozzászólások: 105
      Sziasztok!

Szintén elnézést kérek a moderátoroktól, mivel lehet nem is kellene ezt a témát feszegetnem... Helyet viszont ahol hasonló dolgok lennének nem találtam. Tehát kérésem az lenne, hogyha nem találja a fórum egyik moderátora sem helyénvalóna ezt az új topikot akkor törölje, ha van olyan hely ahol alkalmasabb helyezze át. Ezt ezúton is megköszönöm.

Ezen bevezető után a tárgyra térnék.

Történt, hogy kedvet kaptam egy honlap készítéséhez, népszerűsítési céllal, mivel sokakkal együtt akik szintén tagjai a Pokerstrategy.com közösségének talán egy kis plusz segítséget kaphatunk, ha az ajánlásunk megfogadva újabb játékosok is csatlakoznak, akik mindanyiunk örömére talán valami plusz pénzt is hoznának.
      A lényeg...
      A hupont.hu ingyenes webtárhely szolgáltatónál elkezdtem tegnap szerkeszteni egy ajánló oldalt és sikerült is addig eljutnom, hogy leírjam a fontosabb alapokat, leírást szerkesztettem a pókerstrategy.com regisztrációhoz, valamint tájékoztatásképpen feltüntettem azt is, hogy milyen céllal, milyen formában érdemes elkezdeni az egészet.
      Erre ma kaptam egy email üzenetet a fent említett "szuper" tárhelyszolgáltatótól:

To: gy.ricsi@hotmail.com
      Subject: Fontos üzenet: weblapodat töröltük!
      Date: Sat, 17 Oct 2009 19:25:00 +0200
      From: info@hupont.hu

Üdvözlünk!

Sajnálattal értesítünk, hogy a http://freepoker.hupont.hu weboldaladat
      súlyos szabálysértés miatt véglegesen törölnünk kellett.

Kérünk, hogy a legközelebbi weboldal regisztrációd előtt figyelmesen
      olvasd el a Felhasználási Feltételeket!

Üdvözlettel:
      a HuPont.hu Csapat

Magyarul szerintük az nem szabálysértés, ha valaki filmletöltést, torrentet és hasonló tartalmakat helyez el, az viszont igen, ha az online pókert népszerűsítem. Az egyesszám első személy nem véletlen. A fent említett oldal tele van internetes pénzkereseti lehetőségekkel, piramisjáték és MLM ajánlásokkal. Valahogy érdekelne, hogy ki mit gondol erről. És ha van valakinek javaslata olyan tartalomszolgáltatóra, ahol az ilyen tartalmú weboldalakat el lehet helyezni azt szivesen venném, mert úgytünik hogy valamilyen okból amit nem firtatnék, a HuPont.hu diszkriminálta egy általa meg nem nevezett ok miatt ezen törekvésem... :f_ugly:
  • 3 válasz
    • Doxadmin
      Doxadmin
      Bronz
      Regisztrált: 2007.05.12, Hozzászólások: 1.162
      Passz, nekem is volt már hogy a sima egyszerű phpbb-s forumomat törölték. Hivatkozva arra hogy megszegtem a szabályzatot. Persze arra hogy mivel szegtem meg nem válaszoltak, mai napig nem értem.

Ajánlhatok szolgáltatót, akkor:

www.freeweb.hu

vagy egy külföldi, de szerintem elég jó

http://www.000webhost.com/
    • Vokrugy
      Vokrugy
      Bronz
      Regisztrált: 2007.09.28, Hozzászólások: 7.843
      Szia Diavolo73,

A felhasználási feltételeikben le van írva, hogy tiltottak a szerencsejáték alapú weboldalak:
      Tilos trágár, durva, sértő, szexuális tartalmú, gyűlöletre uszító, fenyegető, szélsőséges tartalmú, valamint alkohollal, kábítószerekkel, gyógyszerekkel és üdülési csekkel, valamint banki és pénzügyi szolgáltatásokkal, szerencsejáték szervezéssel kapcsolatos és a HuPont.hu érdekeit sértő tartalom megjelenítése.

De ahogy ránéztem erre a szolgáltatóra... hát hogy szépen fogalmazzak fos az egész. Valóban van rajta warez, más póker és pénzkeresés jellegű oldal, és egyéb jogvédett anyagot tartalmató site...
      Több korrekt magyar alternatíva is létezik, például:
      - Ultraweb
      - ATW
      - Extra (Itt most a regisztráció szünetel.)
    • Diavolo73
      Diavolo73
      Bronz
      Regisztrált: 2009.08.25, Hozzászólások: 105
      Szia Doxmain. Köszönömaz ajánlást, megpróbálom azon az az oldalon.

Neked is külön köszönöm Vokrugy. És teljes mértékben igazad van abban amit írsz, viszont ugyanezen szolgáltatónal több pokerstrategytag is hírdet, több hete. Gondolom ők is kaptak hasonló levelet ma, ha nem akkor az ok nélküli diszkrimináció mint törvénysértő magatartás nem az én részemről áll fent.
      Továbbá, és tényleg nem vitatkozni akarok, a Magyar törvények nem szabályozzák így nem is lehet törvénysértő az Online Póker-t, mint tevékenységet reklámozni népszerűsíteni. Tehát szabadon lehet reklámozni amennyiben ezen tevékenység nem ütközik a fiatalkorúak védelméről szóló törvénybe. Mivel a leírásomban kiemeltem, hogy fiatalkorúak ezen lehetőséget kerüljék, és mivel a szolgáltató arra lehetőséget nem biztosít hogy a hálózatán belül korhatárhoz kötötten lehessen a weboldalam tartalmát megjeleníteni (nem lehet külső szerkesztésű oldalt elhelyezni), ezért úgy gondolom hogy nem sértettem meg a szabályzatuk. Az Online Póker amugy sem minősül jelenleg a Magyar törvények szerint szerencsejátéknak. ezen túlmenően, nem helyeztem volna el a weboldalam akkor, ha nem látom hogy MLM, piramisjáték, és az enyémmel (hasonló) megegyező tartalmú weboldalak nem lennének elérhetőek jelenleg is az említett szolgáltatónál.
      Ami miatt felingereltek az nem az, hogy nem írják meg miért töröltek, csak mondják hogy mert a szabályzat, hanem az, hogy engem töröltek és a 2-3 hete - miótta szemezek az adott hellyel - ott lévő hasonló, és tényleg törvénysértő honlapok (zene- filmletöltés, MLM.... stb ) a mostani pillanatig is
      elérhetőek.
      Tehát engem töröltek valamiért amiért a többit nem...

ja az ATW-vel kapcsolatban. vele már más témában volt dolgom jogi úton. Ugyanis fizetős tartalomért járó 30.000 HUFból csak 15.000 HUF-ot fizetett ki, mondván hogy levonta az adóelőleget, amelyről semmilyen igazolást nem küldött a egyszemélyes tuladonos.. :) Per jelenleg is folyamatban ellene, semmilyen megkeresésemre nem válaszol :)

Az ajánlot weboldalalakat megpróbálom, bár picit szerkesztgetem kell hozzá. Hátha tolerásabbak és nem születik meg valami hüle törvény mostanában az online pókerre :)

Amugy irtam az állítólagos TEAM-nak választ amiben taglaltam az eljárásuk számomra érthetetlen részét. Eddig NO válasz. De biztosan alszanak :) Lehet picit fórróvérü vagyok ilyen esetekben, de valahogy nem tudom szó nélkül hagyni az ilyesmit... :)