Ez az oldal cookie-kat használ a böngészési élmény növelése érdekében. A weboldal további böngészéséhez el kell fogadnod a cookie-k használatát. Ha szeretnél további részleteket tudni, vagy változtatni akarsz a beállításaidon, látogasd meg Cookie kezelési irányelvek és Adatkezelési irányelvek oldalainkat. Bezárás

[SH] nl5 sh:AK 3bet pot TPTK,turnön mégis fold UTG ellen.

• kitartas77
      kitartas77
      Bronz
      Regisztrált: 2008.09.24, Hozzászólások: 2.378
      PokerStars No-Limit Hold'em, $0.05 BB (5 handed) Hand History converter Courtesy of PokerZion.com

MP ($5)
      Button ($4.60)
      Hero ($5.86)
      BB ($5.07)
      UTG ($12.92) 19/15/2.44 70h

Preflop: Hero is SB with K[:spade:] , A[:diamond:] .
      UTG raises to $0.15, 2 folds, Hero raises to $0.5, 1 fold, UTG calls $0.35.

Flop: ($1.05) 4[:diamond:] , 6[:heart:] , A[:spade:] (2 players)
      Hero bets $0.75, UTG calls $0.75.

Turn: ($2.55) Q[:spade:] (2 players)
      Hero checks, UTG bets $1.44, Hero folds.

Final Pot: $3.99

Itt nagyon sokat gondolkoztam a parti közben,menjünk sorba:

preflop: UTG-t (kivéve ha nem LAG) nem szeretem 3betelni AK-val,mert eldobja a range azon részét amiből valuet nyerek A/K hight boardon,de itt a pozíciós hátrány miatt mégis a 3bet mellett döntöttem.
      Flop: standard
      Turn: scary card,leadben sok rációt nem láttam,egyszerűen nem látok olyan lapot amiből valuet nyerhetek,reménykedtem egy ck behindban enemy részéről,de ő nyitott...
      Ha az AQ bent maradt a rangeben akkor túlhúzott,ha nem dobta a QQ/KK-t a flop betre,akkor QQ szintén túl húzott,KK-t miért fordítaná blöffbe,sztemm itt nagyon %-ban ck behindolnak, gyengébb Ászt nem tudok nála elképzelni (AJ,AT) ha TT/JJ bent maradt azzal is ch behindolna,de szvsz ezeket flopon dobja.A legjobb eset az ha AK-ja van de az is csak split.

szóval oké,h 3bet pot/TPTK de én itt tényleg nem sok rációt látok abban h stackeljem magam,max egy turn leadben,h ne legyek kiblöffölhető,de azzal már kb bent van a stackem fele...és tényleg nem callol semmi rosszabbal.
      Úgyvoltam vele,h annyi de annyi +EV szituáció van ezen a limiten,h tényleg csak akkor akciózok erősebben/stack offolom magam,ha úgy érzem h (nagy) favorit vagyok.
  • 5 válasz
    • Jamm
      Jamm
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.05, Hozzászólások: 10.916
      Hello,

Így simán kiblöffölhetett egy TT-JJ, nálam ez easy bet/broke turn-ön.
      Mert azzal miért checkeljen, ha tud veled dobatni egy QQ vagy KK lapot?
    • kitartas77
      kitartas77
      Bronz
      Original von Jamm Hello,

Így simán kiblöffölhetett egy TT-JJ, nálam ez easy bet/broke turn-ön.
      Mert azzal miért checkeljen, ha tud veled dobatni egy QQ vagy KK lapot?
      írtam h egy turn bet lehet jó lenne,h ne blöfföljön ki,de miért broke?tönkre ver az a range ami rámtolja törnön,és nem leszek olyan durván commitálva,h berakjam.
      a pot equitym olyan 40% körül van,míg a turn push range ellen jó ha 20%körül teljesít a lapom {AK,AQ,QQ,AA}
    • Jamm
      Jamm
      Bronz
      Ha 1,8$-at betelsz, akkor 24% részesedés kell csak a callhoz.
    • kitartas77
      kitartas77
      Bronz
      Original von Jamm Ha 1,8$-at betelsz, akkor 24% részesedés kell csak a callhoz.
      b/f $1.50 nyitással,sztem ezt csináltam volna.
      amúgy ha megkérlek levezetnéd nekem,h ez mitől easy bet/fold törnön?
      csak mert nagyon nem tudom megérteni és kb még mindig eldobnám :( azzal a kivétellel h most nyitnék 1.5$-öt h ne blöfföljön ki egy TT/JJszerű hand
    • Jamm
      Jamm
      Bronz
      Mondjuk NL10en 3bet potban valószínű nem fog itt blöffraise-elni, úgyhogy ha 1,5$-t betelsz (elég fél pot is ha bet/fold-olni akarsz), akkor el lehet dobni, de ez a check/fold nagyon nem tetszik.