Ez az oldal cookie-kat használ a böngészési élmény növelése érdekében. A weboldal további böngészéséhez el kell fogadnod a cookie-k használatát. Ha szeretnél további részleteket tudni, vagy változtatni akarsz a beállításaidon, látogasd meg Cookie kezelési irányelvek és Adatkezelési irányelvek oldalainkat. Bezárás

[SH] NL10 sh AQ s

• wilmots83
      wilmots83
      Edző
      Edző
      Regisztrált: 2008.10.05, Hozzászólások: 4.043
      Known players:
      Position:
      Stack
      MP3:
      $10,00
      Hero:
      $12,24

0,05/0,1 No-Limit Hold'em (6 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: Elephant 0.69 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is BU with A:heart: , Q:heart:
      MP2 folds, MP3 raises to $0,30, CO folds, Hero calls $0,30, 2 folds.

Flop: ($0,75) 8:diamond: , 6:club: , A:diamond: (2 players)
      MP3 bets $0,54, Hero calls $0,54.

Turn: ($1,83) 5:diamond: (2 players)
      MP3 bets $0,87, Hero raises to $2,50, MP3 folds.

Final Pot: $5,20

Results follow (highlight to see):
      Hero shows a pair of aces (Ah Qh)

Hero wins with a pair of aces (Ah Qh)
  • 14 válasz
    • kitartas77
      kitartas77
      Bronz
      Regisztrált: 2008.09.24, Hozzászólások: 2.378
      miért fordítod blöffbe a lapod?
    • Sharrrky
      Sharrrky
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.17, Hozzászólások: 4.352
      pre 3bet, flop reraise...
    • kitartas77
      kitartas77
      Bronz
      Original von Sharrrky pre 3bet, flop reraise...
      -pre jó a 3bet is illetve a call is,ellene inkább call.

-flop reraise?és be is rakod a stacked flopon?én nem szívesen ....szvsz legjobb esetben is csak coinflipet játszunk ( combó drawok ellen) így meg tovább betelheti a nyengébb ászokat amiket reraisre dobna.

de ebben a turn reraisben nem látok rációt,kiváncsi vagyok miért csináltad?( megblöffölted a 3. :diamond: ? de miért ?)
    • wilmots83
      wilmots83
      Edző
      Edző
      Igen blöffbe fordítottam, mert ráparáztam az AK-ra! :f_grin:
    • Sharrrky
      Sharrrky
      Bronz
      fontos infóktól eshetsz el, ha nem 3betelsz preflop egy ellenfélre. 2 ellen már inkább engedek a megadás felé is IP-ből, mint a sqz felé, mert kettőtől is nyerhetünk értéket postflop. így viszont hero ráparázott az AKra és ha nem jön blöffre alkalmas lap, dob egy AJ ellen, vagy végig csak megad? villain egy pre 3bet után nem nyit bele egy Aos flopba hero előtt, így akkor csak egy szimpla bet, amire ha raiset kapunk, már el lehet engedni, ha donkol rá lehet tolni. -szerintem.
    • kitartas77
      kitartas77
      Bronz
      Original von Sharrrky villain egy pre 3bet után nem nyit bele egy Aos flopba hero előtt, így akkor csak egy szimpla bet, amire ha raiset kapunk, már el lehet engedni, ha donkol rá lehet tolni. -szerintem.
      igen,nem nyit bele egy A hight flopba,mivel a 3betünkel,eldobattuk vele azon ászos kezeket(AJ-tól lefelé) amikből postflop valuet realizálhattunk volna,az egyetlen ászos kéz ami benne marad a calling rangeben egy ilyen figurának az AK,ami ellen nem teljesít túl jól a lapunk.
    • Sharrrky
      Sharrrky
      Bronz
      mp3tól főleg A8o+, A2s+ kezektől várunk valuet, de hozzá adok még 22-AA kezeket. (Ennél persze lehet méglazább a skála, de tegyük fel csak ezekkel cbetel) Nem jön a flopon az A v.Q, se draw, de jön egy J v. K és a cbet. Te?

+ha ideál az asztal, akkor a vakokban ül két tight. Ezért nehezítésként ha egy ilyen is csak calloz, akkor adjunk neki is 22-TTig. Máris nem vagy túl jó helyzetben, mert be kell találnod valamit, az A-ból is lehet csak kettőd van már, a 3bettel meg kiszűröd a gyengébb kezeket, vittél 0.55$ és jó ez így, mert pl. nem csapdáztad be magad egy amúgy is feszes ellenféllel szemben.

Késztessük inkább mi hibára, mintsem adjunk ingyen utcát.
    • kitartas77
      kitartas77
      Bronz
      Original von Sharrrky mp3tól főleg A8o+, A2s+ kezektől várunk valuet, de hozzá adok még 22-AA kezeket. (Ennél persze lehet méglazább a skála, de tegyük fel csak ezekkel cbetel) Nem jön a flopon az A v.Q, se draw, de jön egy J v. K és a cbet. Te?

+ha ideál az asztal, akkor a vakokban ül két tight. Ezért nehezítésként ha egy ilyen is csak calloz, akkor adjunk neki is 22-TTig. Máris nem vagy túl jó helyzetben, mert be kell találnod valamit, az A-ból is lehet csak kettőd van már, a 3bettel meg kiszűröd a gyengébb kezeket, vittél 0.55$ és jó ez így, mert pl. nem csapdáztad be magad egy amúgy is feszes ellenféllel szemben.

Késztessük inkább mi hibára, mintsem adjunk ingyen utcát.

uhh csak pár percem van szóval csak gyorsan :D

mp3tól főleg A8o+, A2s+ kezektől várunk valuet

na igen de ezeket 3betre dobja,AK bent marad vagy visszajátszik vagy csak adja.

Nem jön a flopon az A v.Q, se draw, de jön egy J v. K és a cbet. Te?

most akkor floating meg egyéb dolgokat nem építek bele a repertoárba,ergo ilyen boardon jön a cbet dobom.

na de ez a nem mind1!jön egy nekem nem jó board dobom a cbetre,míg ha 3betelek és cbetelek őt nem találja ő dobja,ez ok,kis kasszát vesztek/vagy 3betel nyerek,de ha jön egy nekem megfelelő board,mondjuk A hight és 3beteltem,ugye akkor jön a cbetem,akkor többnyire ász nélkül dobja max egy utcát calloz,ergo a profitom minimális,ellenben ha nem 3betelek és bent hagyom az ászos kezeket a rangeben (AJ,AT etc...) akkor akár 3 utcán realizálhatok valuet de minimum kettő.

(na így sietve hirtelen ennyi,lehet túl értelmezhetlen lett :D )
    • axleska
      axleska
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.04, Hozzászólások: 6.733
      AQs tul jo lap ahhoz, hogy pre gyakorlatilag blöffbe fordítsuk a kezünket, és van egy játszható kezünk poziból, és még akár attól sem nagyon félünk, hogy becalloznak a blindokról.

flopon nekem tetszik a call, turnon viszont nem értem a raiset, call aztán call river.
    • wilmots83
      wilmots83
      Edző
      Edző
      Egyre tobbet nezem ezt a handet es gondolkodok,

en mivel nyitnek a turnon is, ha a helyebe lennek:

nyilvan flossel ha betalalt +

AA, 66, 88, 55, AK, AQ, AJ, AT.

Ha jobban belegondolok ez ellen a skala elen nagyon hatul vagyok! Hol lehet a bibi? Valahol lennie kell ha Axles is a call turnt call rivert javasolja?!

Tagabb lenne a turn bet skalaja?!
      A flop callommal abszolt A-t reppelek, miert nyitna, megint?
    • Sharrrky
      Sharrrky
      Bronz
      Eredeti hozzászólás wilmots83 felhasználótól:
      1. na de milyet?
      2. dehogy csak azt.

BU megadó vagy, lehet két párod, seted, sor és flush drawd is, a turnön meg fogalma sem volt már hol áll veled szemben és egy vékony value/block bet - foldot játszott, mert az ő fejében a turnön már a drawk is kiegészülthettek.
    • wilmots83
      wilmots83
      Edző
      Edző
      Original von Sharrrky
      Eredeti hozzászólás wilmots83 felhasználótól:
      1. na de milyet?
      2. dehogy csak azt.

A-t vagy jobbat, vagy flösshúzót ami meg a turnon kiegészül! Így értettem.

De az még mindig zavar hogy azok közül a lapok közül amivel beteli a turn-t több ver engem mint amit én verek! :) Bár 4ből csak egyszer kell elöl lennem, ha azt vesszük hogy a riveren meg checkelni fog! Kapisgálom! Azonban a veszteségem halmozódik ha mégis megint egy v/blockbetet kell calloznom a riveren!
    • kitartas77
      kitartas77
      Bronz
      Original von wilmots83
      en mivel nyitnek a turnon is, ha a helyebe lennek:

nyilvan flossel ha betalalt +

AA, 66, 88, 55, AK, AQ, AJ, AT.

ok,vegyük az általad felvázolt range-t,ezek közül szted mit dobatsz el?a range alját ami ellen amúgy is elől vagy.
      Ahhoz,h a range tetejét eldobasd egy utca agresszió kevés,riveren is "lőnöd" kell,plusz megfelelő river card.
      És koránt sem biztos,h így is kitudod csavarni a kezéből.
      ok,most összejött,de erősen valószínű,h azokat dobattad ami ellen amúgy is favorit vagy.
    • wilmots83
      wilmots83
      Edző
      Edző
      A turn raise s zar azon mar tul vagyok! Ami frusztral hogy hatul latom magam! lsd. elozo hsz-m