[SH] NL10 SH AQs

• katka1965
      katka1965
      Bronz
      Regisztrált: 2009.03.08, Hozzászólások: 78
      Known players:
      Position:
      Stack
      BB:
      $18,63
      Hero:
      $14,02

0,05/0,1 No-Limit Hold'em (6 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: Elephant 0.69 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is MP3 with A:spade: , Q:spade:
      MP2 folds, Hero raises to $0,40, 3 folds, BB raises to $1,20, Hero calls $0,80.

Flop: ($2,45) 5:spade: , 9:heart: , 6:spade: (2 players)
      BB bets $2,00, Hero raises to $8,00, BB raises to $17,43 (All-In), Hero calls $4,82 (All-In), BB gets uncalled bet back.

Turn: ($28,09) 3:spade:
      River: ($28,09) A:club: (1 players)

Final Pot: $28,09

Results follow (highlight to see):
      Hero shows a flush, ace high (As Qs)
      BB shows a pair of queens (Qc Qh)

Hero wins with a flush, ace high (As Qs)

Jó itt a 3bet call ? És a további játék? Bár leginkább csak a flush outjaim élnek, mert simán lehetett volna nála AA vagy KK is.
  • 5 válasz
    • ALCU01
      ALCU01
      Bronz
      Regisztrált: 2007.09.18, Hozzászólások: 11.128
      Ez elég érdekes szitu. A srác ugye 3/3 -as 36 hand alapján, és ha jól tévedek ebben a statban benne van ez a leosztás is itt, ergo eddig még nem szállt játékba semmivel.

Na, ha egy ilyen 3betel, akkor nálam az AQ easy fold, még akkor is, ha AQs. Igaz ugyan, hogy jó implikált esélyeid lehetnek, és deepen is vagytok, de ellene csak a nutssal lennék nyugodt (sor vagy flöss), azt pedig nagyon ritkán fogunk floppolni. Tehát A vagy Q magas boardon sem lehetsz benne biztos, hogy jó leszel ellene. Ez utóbbi a legfőbb érvem a dobás mellett.

Flop nehéz kérdés, de én sem számolnék az overcard outokkal, és azt sem igazán gondolom, hogy itt FE-re játszhatunk rá. Nincs meg az oddsod sajnos, ha megnézed equilatorral:

Asztal: 9h 6s 5s

---------Részesedés-Nyer-Döntetlen-Veszít-Kéz
      Játékos 1: 43,060% 42,606% 0,908% 56,486% AsQs
      Játékos 2: 56,940% 56,486% 0,908% 42,606% QQ+

Tényleg nagyon nehéz a szitu flopon, és nem könnyű elengedni látva a sok -t (szerintem én sem tudnám), de el lehet kerülni egy preflop dobással.

Persze lehet itt agyalni olyanokon, hogy ha az esetek x százalékában AK lesz nála (amit ugye többnyire fel fog adni a cbet után), akkor már +EV a flop raise(/call).

Amúgy pedig nh! :s_thumbsup:
    • bmilk
      bmilk
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.07, Hozzászólások: 3.635
      flop raise anytime everytime. a push jobb lenne. miért hagytsad magad előtt azt a keveset? nagyobb lesz az FE is...
    • ALCU01
      ALCU01
      Bronz
      Regisztrált: 2007.09.18, Hozzászólások: 11.128
      Original von bmilk
      flop raise anytime everytime. a push jobb lenne. miért hagytsad magad előtt azt a keveset?
      Persze így is lehet, kétszer sem mondom hogy nem.

Nem nézzük, hogy ki ellen játszunk, hogy mit mesél a line-ja, hogy milyenek a statok, mekkora a részesedésünk, mekkora stackkel ülünk, hiszen mindenhol fekete lapot látunk magunk körül, és csak ennyi a lényeg.

Félreértés ne essék, szerintem a session hevében ezt én sem dobnám el, de ha már adva van a lehetőség, hogy átgondoljuk az egészet, neadjisten még számolgassunk is, akkor nosza, tegyük meg!

Azt mondom, hogy ez legritkább esetben (túl ritkán) lesz AK, és elég jól leszűkíthetjük a range-ét QQ+ -ra, ami ellen ez itt -EV.
    • bmilk
      bmilk
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.07, Hozzászólások: 3.635
      A,Q ra van blocker ami csökkenti a valószínűségét hogy AA QQ van nála. Persze nem lehetetlen, de csökkenti!

Nem értem miért szűkíthetjük itt le QQ+ra. Ehez nincs meg a read egyáltalán. Ha csak 1szer van nála TT-JJ-AK akkor is sokat dob az EV-n.

Rosszul számoltál. Itt a push breakeven ( QQ+ ellen). Pár $ cent +EV.
    • axleska
      axleska
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.04, Hozzászólások: 6.733
      amit alcu első postjában leírt, az helyénvaló, kivéve, hogy mivel erős skála ellen megyünk, IP simán meg lehet adni egy utcát, mert nem hiszem, hogy elenged 3. pikken egy overpárt, és ha lejön egy Ax és lassít máris tudjuk, hogy mi van nála és le lehet valuetownolni.