[SH] Szet többrésztvevős potban, színhúzás is van ellenem

• 666ggg
      666ggg
      Bronz
      Regisztrált: 2007.04.20, Hozzászólások: 1.602
      Known players:
      Position:
      Stack
      SB:
      $4,00
      BB:
      $2,75
      UTG2:
      $2,03
      MP2:
      $2,90
      CO:
      $6,61

0,01/0,02 No-Limit Hold'em (9 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: PokerStrategy Elephant 0.67 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is MP1 with A:diamond: , 4:diamond:
      UTG1 folds, UTG2 calls $0,02, Hero folds, MP2 calls $0,02, MP3 folds, CO calls $0,02, BU folds, SB calls $0,01, BB checks.

Flop: ($0,10) 3:heart: , 4:spade: , Q:spade: (5 players)
      SB checks, BB checks, UTG2 bets $0,10, MP2 raises to $0,35, CO folds, SB raises to $3,98 (All-In), BB folds, UTG2 calls $1,91 (All-In), MP2 calls $2,53 (All-In), SB gets uncalled bet back.

Turn: ($7,87) 7:club:
      River: ($7,87) 8:spade: (3 players)

Final Pot: $7,87

Results follow (highlight to see):
      MP2 shows a flush, king high (Ks 6s)
      SB shows three of a kind, threes (3d 3s)
      UTG2 shows a pair of queens (Qh Kh)

MP2 wins with a flush, king high (Ks 6s)

Tulajdonképpen minden harmadik alkalommal jön neki a szín, tehát ez MP2-nek egy kb. nullszaldós megadás?!?

Tegyük fel, hogy tudom, hogy az egyik színnel ad meg a flop-on, mert mondjuk azzal szokott, nekem pedig flop-olt set-em van!
      Ekkor érdemes (volt eme 33-nak) a flop-on rájuk tolni?
      Ti hogyan játszotok?

Mi van, ha a másiknak is értelmes lapja van, mondjuk OESD?
  • 7 válasz
    • Marcipan999
      Marcipan999
      Bronz
      Regisztrált: 2009.01.24, Hozzászólások: 793
      Egyrészt a set az egy kész lap ráadásul elég erői is, ezzel szemben a húzó az mégiscsak húzó, sőt nem is nut flushra húz mert nem nála van a A :spade:
      Szerintem jogos a szetnek az allin, viszont amit nem értek:
      FD-nak a pot mérethez képest 30%-ot kell megadni Equilator szerint flopon van 29,8% esélye nyerni tehát jogos a megadása
      Ezzel szemben én úgy számoltam, hogy a FD-nak van 8 outja a setel szemben (13-2 ami nála van -2 ami kint van, és -1 3:spade: vagy az ellennél van, vagy ha nem, akkor ha lejön akkor 4of kind lesz a setből ami veri a flusht) az esélye így: 8/47=17% szemben a 30%-al amit még be kell tennie. Így meg már nem jó a megadása.
      Na most vagy az én matekom nem jó, vagy nem értem ?(
    • Peetie1
      Peetie1
      Bronz
      Regisztrált: 2009.02.16, Hozzászólások: 1.171
      Ha fullosodik a set akkor is veri a flösst, valszeg itt hibázik a dolog.
    • Marcipan999
      Marcipan999
      Bronz
      Regisztrált: 2009.01.24, Hozzászólások: 793
      Original von Peetie1 Ha fullosodik a set akkor is veri a flösst, valszeg itt hibázik a dolog.
      Ezt most nem értem, amivel ez a set fullosodhat az nem outja a FD-nak, azok elvileg nem kellene, hogy befolyásolják az esélyeket. :s_rolleyes:
    • petyusa
      petyusa
      Bronz
      Regisztrált: 2007.02.04, Hozzászólások: 4.291
      A 8/47 az csak a következő lapra vonatkozik, tehát csak turnig.
    • bogec84
      bogec84
      Gyémánt
      Regisztrált: 2007.04.21, Hozzászólások: 27.394
      Itt betenni óriási +EV, tedd csak be a kezet equilatorba! Játszhatsz azzal is esetleg, hogy különböző erősségű range-ket adsz az ellenfelek kezébe.

A topicot átteszem a kézelemző topicba
    • senna12
      senna12
      Bronz
      Regisztrált: 2007.03.17, Hozzászólások: 13.113
      Elvileg 3.nak megadni flush húzóval megéri, ha nem teszünk a többiek kezébe szettet, mert az sokat ront a helyzeten.
      Mivel itt limpelt potról van szó és közel 150BB-ről így ez insta fold lett volna a pushra.
    • 666ggg
      666ggg
      Bronz
      Regisztrált: 2007.04.20, Hozzászólások: 1.602
      Gondoltam, hogy set-et nem igazán dobunk, mert ugye még ha 50%-ja lenne a színnek (mint ahogyan 30 van),
      a harmadik ipse pénze akkor is ajándék.

Viszont azon még nem gondolkodtam, hogy az equilator cash game-re is használható-e :)
      Még nem dolgoztam vele.

@Marcipán

A két következő lap miatt van egy kettes szorzó, viszont lejön a :spade: hármas és a riveren már a :spade: 7 is, ezért csak 30%.

Köszönöm mindenkinek!