NL30 SH 3bet call PP-vel

• LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.156
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.30(BB) Replayer
      SB ($33.58)
      Hero ($40.16)
      UTG ($31.64)
      CO ($10.65)
      BTN ($32.21)

CO posts (SB) $0.15

Dealt to Hero Q:spade: Q:club:

UTG raises to $1.20, fold, fold, fold, Hero raises to $3.90, UTG calls $2.70

FLOP ($8.10) 2:spade: J:club: 6:heart:

Hero bets $5, UTG calls $5

TURN ($18.10) 2:spade: J:club: 6:heart: 4:heart:

Hero bets $11, UTG raises to $22.74 (AI), Hero calls $11.74

RIVER ($63.58) 2:spade: J:club: 6:heart: 4:heart: 3:spade:

Hero shows Q:spade: Q:club:
      (Pre 80%, Flop 8.9%, Turn 4.5%)

UTG shows 6:spade: 6:diamond:
      (Pre 20%, Flop 91.1%, Turn 95.5%)

UTG wins $62.08

40/40 121 hand alapján

Ez régi nagy dillemmán, hogy én soha nem teszem, hogy 3bet potba megyek be PP-kkel, mások viszont annyiszor és annyiszor fizettem már ki őket...

De akárhogy számolok, nem éri meg én ezt pl simán eldobom A v K magas boardon (sőt már cbetet sem csinálok, ha abszolút száraz, inkább késleltett turn betet sokszor, A vagy K-t ugyse tudok dobatni többet minek dobasssak), mert AK-ra vagy AQ ilyesmire rakom, max KQ (ugye most ebből kevesebb kombináció van) inkább mint PP vagy ugye fisheket Ax vagy Axs a kevésbé fishek is jönnek ilyennel (ezt se értem miért:D )... És ugye az majdnem 3ból 1x lesz már flopon river turnon még többször tehát kb. 5ből 2x el fogom dobni és nem nyer valami sokat max cbetet... de így ugye tönkre megyek... viszont 10ből 1x szettelődik be flopon és a többi esetbe fizet 2.7t
      tehát vehetünk egy kb ilyen képlete: az Ő EV-je a 3bet callra PP-vel most

(Egy olyan esetet veszek, ahol egyből dob, ha nem szettelődik be (ha nagyobb fish és tovább adogat akkor erős a gyanum még jobban -EV lesz) kb flopra, hogy lejön a szettje és beleveszem, hogy ha A vagy K jön akkor nem cbetelek hanem megpróbálom végig checkelni vagy riveren vagy turnon esetleg szűken nyitni értékért...)

Flop szet: 11,7 % kb
      A vagy K a flopon: 34% kb igy mondjuk olyan 5 dollárt szed le rólam mert turnon lövök egy cbetet és ha raisel vagy adja úgyis checkolom és feladom...

EV= (31.64*11,7)-(25*34) - (2.7*100) ~ 352-850-270 ~ -770/100 = -7,7 kb.

EV= (lestackkel ha lejön a szettje flopra)-(A v K jön le és egy turn nyitás értékkel szed le max, de ha nyit flopon már lehet dobok is max egyet adok turnig, még egyszer nyit tuti dobom, az kb 5-6 dollár)-(amit befizet mindig pre a szettjéért)

jobban -EV mint gondoltam...
      Erősítsen meg egy kézelemző légyszíves, hogy nem éri meg bemenni PP-kel bemenni 3bet potba callerkent de sehogy se, még akkor is necces ha sokan néznek flopot szerintem... Amit meg mostanában még látok, hogy OOP mennek be 3betre ilyen T8s meg ilyen szarokkal NL100on is, lol. ugye ez se jó játék? ezt most nincs erőm levezetni:] Természetesen OOPról beszélünk IP talán még én is calloznék marginálisabb kezekkel gyengék ellen....
  • 3 válasz