Nl100 Sh 98

• Csengele
      Csengele
      Black
      Regisztrált: 2007.07.31, Hozzászólások: 511
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $1(BB) Replayer
      SB ($71.55)
      BB ($110)
      UTG ($29.20)
      CO ($122)
      Hero ($187)

Dealt to Hero 9:club: 8:club:

fold, CO raises to $3.50, Hero raises to $12, fold, fold, CO calls $8.50

FLOP ($25.50) T:club: 9:diamond: K:diamond:

CO checks, Hero bets $16, CO raises to $40, Hero calls $24

TURN ($105) T:club: 9:diamond: K:diamond: 7:spade:

CO bets $70.45 (AI), Hero calls $70.45

RIVER ($246) T:club: 9:diamond: K:diamond: 7:spade: 4:diamond:

CO shows T:heart: 9:heart:
      (Pre 70%, Flop 91.2%, Turn 81.8%)

Hero shows 9:club: 8:club:
      (Pre 30%, Flop 8.8%, Turn 18.2%)

CO wins $243

Most vonatkoztassunk el megint a játékomtól : )... Megint az alapkérdés... pre 3betet calloznak OOP marginális kézzel, nem hiszem el, hogy ez jó játék... Enemy meg megint normál statú (ott megint nem láttam) 20/17/3.7 AF

Lehet sulyos tévedásbe vagyok, de ilyen helyzetekben egyszerűen nem tudok mit rakni az ellenfelek kezébe... És mindig blöffre veszem... Lehet 3beteket callozni ilyen marginális lapokkal? Annyian csinálják ezt: és utána magyaráz, hogy implied odds... Pl:
      SB ($99)
      BB ($93.50)
      UTG ($250)
      Hero ($108)
      BTN ($38.15)

Dealt to Hero J:heart: J:diamond:

UTG raises to $2.50, Hero raises to $8, fold, fold, fold, UTG calls $5.50

FLOP ($17.50) T:diamond: 8:diamond: 7:spade:

UTG bets $13, Hero raises to $30, UTG raises to $242 (AI), Hero calls $70.20 (AI)

TURN ($217) T:diamond: 8:diamond: 7:spade: A:spade:

RIVER ($217) T:diamond: 8:diamond: 7:spade: A:spade: 9:diamond:

Hero shows J:heart: J:diamond:
      (Pre 82%, Flop 40.8%, Turn 27.3%)

UTG shows 8:heart: T:heart:
      (Pre 18%, Flop 59.2%, Turn 72.7%)

Hero wins $214

vagy itt:

SB ($33.55)
      BB ($106)
      UTG ($111)
      CO ($121)
      Hero ($211)

Dealt to Hero J:heart: T:club:

fold, CO raises to $3, Hero raises to $7, fold, fold, CO calls $4

FLOP ($15.50) 9:heart: 8:heart: Q:club:

CO bets $11.50, Hero raises to $204 (AI), CO calls $103 (AI)

TURN ($244) 9:heart: 8:heart: Q:club: K:diamond:

RIVER ($244) 9:heart: 8:heart: Q:club: K:diamond: K:spade:

Hero shows J:heart: T:club:
      (Pre 43%, Flop 67.2%, Turn 81.8%)

CO shows 2:heart: A:heart:
      (Pre 57%, Flop 32.8%, Turn 18.2%)

Hero wins $241

Most ezeket pont sikerült behúzni, de nehogy azt higyjétek, hogy szétmákolom magam:) eddig 3 nap alatt mióta Nl100 megy +500 az EV különbség :/ és sokat tiltelek is a limiten: ( sok a 3betelgetés és nem értem, hogy callozhatnak ilyen trashekkel 3bet potot....

Ja még annyi, hogy utolsó kettő ugyanaz a villian, eléggé éles szócsatába keveredtünk miután lefishezett, a JJ vs 8Ts handnél, ha belehalok se tudom megérteni hogy callozhatott OOP T8s-el 3betet, nem értem...
  • 12 válasz
    • petyusa
      petyusa
      Bronz
      Regisztrált: 2007.02.04, Hozzászólások: 4.291
      kicsit deepen van, gondolom ezért callozhatott egy nem is olyan rossz lappal. Flopon meg simán szórd el, simán lehet nála AK, két over+FD, set, és elég nagyot betel. Turnön is fel lehet adni, egy lehetséges 3bet call skála ellen (pl: KK, TT-99, AKs, AcQc, AcJc, QJs, AKo, QJo) nagyon hátul vagy nem nagyon tudok olyan lapot adni, ami ellen itt előnyben lennél, és így játszana.
    • Lackoogcb
      Lackoogcb
      Black
      Regisztrált: 2008.04.16, Hozzászólások: 1.648
      hat az elso hand az valami borzalmas, nem tudom mit akarsz verni. Flop fold, es en nem light 3betelnem a fisheket soha. Ez a move regularok ellen van kitalalva, ha fishek ellen csinalod, azok lecalloznak ilyenekkel. Es a Te jatekod a lenyeges, nem az ovek, elbukod a potokat utana hiaba mondod hogy hogy callozhatott OOP 3betet trashsel. Ezert fishek. Masreszt a 3beted legyen ugyanakkora. JT-vel pici, az elso handben meg jo nagy. Pozicioban boven eleg 3x, es olcsobb is.
    • bogec84
      bogec84
      Gyémánt
      Regisztrált: 2007.04.21, Hozzászólások: 27.394
      Néztem pár 3Betes hand-edet. A téma nekem is a gyengém. Kb olyasmiket jegyzetelhetnek hozzám, hogy viszonylag nem nehéz kilökködni 3B potból.

Sztem pár figyelmesebb reg már beírta Hozzád, hogy Te pedig szeretsz fizetni, és ezt most nem bántásból mondom. Több helyen láttam pre-flop bet sizing hibát, flop utáni megőrüléssel, így meg már nem is olyan érthetetlen miért szívóznak Veled annyit: leesik valamijük, Te pedig fizetsz.

Szóval míg én sokat dobok, (lettemi is már leweak-ezve nem egyszer) Te mintha képtelen lennél kikeveredni az ilyenekből.
    • Csengele
      Csengele
      Black
      Original von Lackoogcb hat az elso hand az valami borzalmas, nem tudom mit akarsz verni. Flop fold, es en nem light 3betelnem a fisheket soha. Ez a move regularok ellen van kitalalva, ha fishek ellen csinalod, azok lecalloznak ilyenekkel. Es a Te jatekod a lenyeges, nem az ovek, elbukod a potokat utana hiaba mondod hogy hogy callozhatott OOP 3betet trashsel. Ezert fishek. Masreszt a 3beted legyen ugyanakkora. JT-vel pici, az elso handben meg jo nagy. Pozicioban boven eleg 3x, es olcsobb is.
      Laci ez nyilvánvaló, amit mondasz, de most kissé felbosszantottál... Egyrészt nem irsz vissza levelemre:D :D

Másrészt meg leirtam a statjait, egy tök jó regulár statok, és a játékában sem láttam megőrülést meg fishséget... Szóval szerintem rendben van a light 3bet... És nyilván fisheket értékért, regeket meg imidzs miatt 3beteljük blöffből sokszor... De ez annyira alap, nem értem miért irod le:] 89s tök jó 3bet blöff lap, nincs dominálva... de az Ő 3bet callját akkor se értem OOP.

Annyit még leirnek magam vedelmere hogy ez a 10k handem alatt NL100on az a pár, amit hát kissé eltilteltem és éreztem hogy lehetne jobban is játszani, de már annyira kivancsi voltam, hogy mi a fenével calloznak állandóan, hogy párat megnéztem és a vicc, hogy mindegyikbe kb. 50-50% flipbe voltam, szóval annyira nem mondhatjátok hogy rosszak a calljaim, egyikbe se szedtek le...Ennyi az össz őrülős handem. Mákoltam, hogy a 4 hand mindegyikébe weakek voltak?:) Nem hiszem... Egyszerűen minden szarral callloznak pre és utána megőrülnek ha bármit találnak... Ez megy 3bet potokba, ezért kérdeztem, hogy milyen az Ő játékuk...

Szóval visszatérve az alapkérdésemre. Ez csak itt megy vagy máshol is láttatok már REGEKET 20/17/3.7 AF stat sztem elég reg szagú... 3bet OOP callozni trashel? ez az alapkérdésem... és elég kevesen válaszolnak rá... A handek mellékesek oda is irtam kb hogy az Ő játékuk érdekel... Mit gondol? mi van nálam? nincs óriási 3bet %m max 7-8ig szokott felszökni... Jó helyzetet látok akkor megy, és utána már egy párral is megőrülök vagy SD-vel FD-vel de sztem ez normális:] Különben minek 3beteljek?...
    • Csengele
      Csengele
      Black
      Igen, azt tudom elképzelni nagy leakemnek, hogy 3bet potokba valahogy a betsizom nem jó, de axleska mondta talán valamelyik edzésen, hogy 3bet pot 3x + ,5 limperenként 4bet pot meg kb 2,5x... De lehet rosszul emlékszem, próbáluk igy nyitni, próbáluk sokszor kevesebbet 3x vagy 2,9x mert akkor igy olcsobbak a squizzek es nyilvan AA-val is ez megy...
    • Lackoogcb
      Lackoogcb
      Black

de ha valaki raise 3$-ig es te 3bet 7$ig, azt senki az eg vilagon nem fogja eldobni neked. Megadnam 72offal is ha azzal nyitottam volna.

A masik meg, hogy ha reg akkor miert callozod vegig? Ugyebar a mutataskor mondod h hogy lehet ilyen lap nala, de ha reg miert kezdene el minden idiota lapra bloffolni, tehat adhattal volna neki kreditet. Es meg1x, mi ennek orulunk ha hibaznak es ki lehet oket fosztani :) Persze hogy talalkoztam mar ilyen regekkel, gyenge regek, nem figyelik a poziciot, meg hogy -EV a calljuk, es valamelyik handedben meg nem is szornyu a calljuk

Jó helyzetet látok akkor megy, és utána már egy párral is megőrülök vagy SD-vel FD-vel de sztem ez normális Különben minek 3beteljek?...

pont nem azert light3betelunk hogy megoruljunk egy parral :) hanem h preflop elvigyuk, varialjuk a jatekunkat, illetve ellopjuk cbettel, barelekkel a megfelelo helyzetben, illetve tonkremenjunk HA brutalisan betalalunk :D mint a bubitizednel, nem pedig 3. parral vegig adni, mikor lent van sor, meg minden.
    • Csengele
      Csengele
      Black
      Original von Lackoogcb

de ha valaki raise 3$-ig es te 3bet 7$ig, azt senki az eg vilagon nem fogja eldobni neked. Megadnam 72offal is ha azzal nyitottam volna.

A masik meg, hogy ha reg akkor miert callozod vegig? Ugyebar a mutataskor mondod h hogy lehet ilyen lap nala, de ha reg miert kezdene el minden idiota lapra bloffolni, tehat adhattal volna neki kreditet. Es meg1x, mi ennek orulunk ha hibaznak es ki lehet oket fosztani :) Persze hogy talalkoztam mar ilyen regekkel, gyenge regek, nem figyelik a poziciot, meg hogy -EV a calljuk, es valamelyik handedben meg nem is szornyu a calljuk

Jó helyzetet látok akkor megy, és utána már egy párral is megőrülök vagy SD-vel FD-vel de sztem ez normális Különben minek 3beteljek?...

pont nem azert light3betelunk hogy megoruljunk egy parral :) hanem h preflop elvigyuk, varialjuk a jatekunkat, illetve ellopjuk cbettel, barelekkel a megfelelo helyzetben, illetve tonkremenjunk HA brutalisan betalalunk :D mint a bubitizednel, nem pedig 3. parral vegig adni, mikor lent van sor, meg minden.
      Huh Laci ez kemény:D :D :D

1) Pont regeket callozom inkább végig, mert fish az annyira nem blöfföl szerintem... Reg viszont egy 3bet potba képes valami movet csinálni, legalábbis láttam már... Vagy csak ezt... Egyszerűen semmi épkézláb kezet nem tudtam a kezébe adni... max TT-t de azt pechre vettem és annyira húzós, hogy gondoltam hátha húzóval emelgeti végig... Oké JQ-nak lenn volt sora...De valahogy nem hittem el, nem tudom miért:]

És amikor turnon megjött a nyitott sorom akkor gondoltam airt mindet verem, húzókat is TT-t nem egyedül, de arra meg ott OESD... úgyhogy a fejembe lévő euqilator azt mondta, hogy megéri az oddsok miatt mert gyanum volt hogy elég.. De sajna kb nem volt elég:D

2)Főleg az értékért nyitott kezekre értettem, amikbe értéket látok és azért 3betelem pl. KA-kkal végig, azokat egyszerűen nagyon nehezen tudom dobni ha bármit találok vagy ha semmit akkor is, nem azért nyitottam hogy dobjak :] ...

Az alapgondolatra visszaterve, akkor NL100n nem lehet 3bet calling ranget felállítani mert minden szarral calloznak...:] vagy mi? Mi az összefoglalás?:]
      Ja első hand 3 -> 7 az tényleg kemény emelés, mármint kevés... de volt historym és azt akartam adja, tudtam ki fog fizetni, ha nagyot találok mert minden körbe all in ment kb ha bármit talált... Elég kemény szóváltásba keveredtem vele még a JJ vs 8T 3bet handnél OOP adta 8T-vel...
    • Lackoogcb
      Lackoogcb
      Black
      nincs erre torveny hogy mi a calling range :) mindig lehet meglepetes. JT-vel meg ha azt akarod hogy adja akkor az value 3bet, ahhoz pedig nem jo a JT mert dominalva van.
    • Csengele
      Csengele
      Black
      pedig egyesek szerint a 3bet calling range AK, TT+... egyik forumba is ezt olvastam, es most nagyon meglepodtem:]

egyebkent meg olyan enemynek lattam akit konnyu post kifosztani 3bet potokba szinte mindennel all in megy ha talalja akar egy par is, ugyhogy sztem o lehet a value 3bet JT-vel nyilvan egy T-vel nem fogok megorulni A T xboardon vagy meg egy J-vel se feltetlenul... bar az mar nem biztos:]
    • petyusa
      petyusa
      Bronz
      Regisztrált: 2007.02.04, Hozzászólások: 4.291
      Value 3betelsz, akkor 4betre nem dobod el? És egy J,T magas flopon tönkremész?

Ha meg minden "trashsel" calloznak, akkor neked simán csak valueból kéne 3betelned (tehát ilyen TT+,AQ kb), mert annak semmi értelme, hogy szar lapokkal akarj nagy potért játszani. Ez olyan mintha fishek ellen el kezdenél fishként játszani, pedig csak annyi a lényeg, hogy ellenük egyenesen játssz, nem kell trükközni, úgy is kifizetik a lapodat.
    • Csengele
      Csengele
      Black
      Hát lehet pechem van, de azt is kiprobaltam egy session erejéig, hogy csak QQ+, AK-t emeltem és hát vagy dobás lett vége vagy a hogy AK-ra nem jött semmi... Valahol meg kell húzni a határt blöff 3bet és érték 3bet között, mert csak premiumot emelsz, azért észreveszik és dobálnak...

+még nem tudok Nl100on olyanokat mint NL20-50en, elég nyögve nyelős, nem tudok játékstilust váltani pl session közbe meg ilyenek, nem is readelek olyan jól, úgyhogy van egy pár szar line, ami akkor jónak tűnt:/

kössz a kommenteket....
    • waki
      waki
      Bronz
      Regisztrált: 2007.01.08, Hozzászólások: 3.388
      1.
      nem hiszem, hogy 3betelnek egy ennyire csodas lapot ami sima emelt potban tok jol jatszik IP. de ha megis 3betelnem, akkor flopon check/behindolnek. megis mit akarsz indukalni a bettel? szerinted ezen a boardon rad fog bloffolni rosszabb lappal? ha fd-je van, akkoris van melle 1-2 overcardja, ami igen jo equityvel rendelkezik ellened. valuebet meg nem is lehetne ugyebar...

2.
      ha ennyire lightan calloznak oop 3betet az ellenfeleid, akkor en is 3betelnem utg ellen JJ-t, amugy nem. egy atlag reg nem folytatja szarabb handdel, 99-TT-t is dobalni szoktak utg vs utg1 3betre. postflop ok.

3.
      JTo-val szinte soha nem 3betelnek, mivel szinte mindig dominalva leszek, ha part floppolok es nagy pot alakul ki. a 3bet sizing is rossz, szinte minraise...