NL50 SH - JJ 3bet pot 3way

• pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Az ellenfelek ismeretlenek, mindössze 15 hand volt eddig.
      CO ezalatt elég feszes volt, gondolkodtam, hogy lehet nem is kellene 3betelni, de mondom ennyi hand alatt nincs jelentősége a statoknak.

Már a flopon is elég sokat gondolkodott, aztán jött ez a furcsa turn bet.
      Igazából a flop cbetnél azt mondtam, hogy bet/foldot játszok, így erre a kis betre is eldobtam, mert nyilvánvaló volt számomra, hogy ezután bekerülne minden. Mondhatjuk úgy is, hogy ez egy buta kis csapda ;)

Vagy tévedek?

Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.50(BB) Replayer
      SB ($101)
      BB ($121)
      UTG ($20.25)
      UTG+1 ($94.85)
      CO ($50)
      Hero ($62.10)

Dealt to Hero J:spade: J:heart:

fold, fold, CO raises to $1.75, Hero raises to $6, fold, BB calls $5.50, CO calls $4.25

FLOP ($18.25) 3:club: T:spade: 8:heart:

BB checks, CO checks, Hero bets $10, BB folds, CO calls $10

TURN ($38.25) 3:club: T:spade: 8:heart: 3:heart:

CO bets $12, Hero folds

CO wins $36.35
  • 12 válasz
    • bmilk
      bmilk
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.07, Hozzászólások: 3.635
      nálam turn push

szerinted milyen lappal fog nyitni itt amikor blank lap jön a turnre?

szerintem ezt itt elNITeskedted

és floppon sem lehet szerintem bet/foldot játszani... nálam snpacall az all in itt.
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.18, Hozzászólások: 4.852
      az egyik legnehezebb lap a JJ.
      Floppon berakni? hát necces, egy AT amit verünk ott kb. föleg hogy multiway...
      Ez sztem T sett vagy slowplay AA. QQ floppon berakja KK meg már pre
      Statok hiányában nem hiba itt dobni
    • bmilk
      bmilk
      Bronz
      vagy bet/callolok vagy checkelek de bet/foldot biztos nem fogok játszani, mert kb annak semmi értelme.... eldobálják majd a semmit, szóval viszem a potot és kész..... amikor meg emelnek ( blöff vagy valami túljátszott lap ) akkor meg eldobom a sokszor jobb lapot... és buktam még egy cbetet is....

én easy berakom.... ha jobb akkor cooler... legalábbis az én felfogásom szerint biztos hogy az.... totál pénzégetés a bet/fold...

a turn számomra meg már biztos nem kérdés... ha lapja van miért nem c/r all in megy?

lehet kapta az FD-t és blockbetel.... amit meg is értek.... aztán meg röhög a markába, hogy elvitte a potot....

kevés marad előtte ezért szerintem a callnak semmi értelme úgy mint a foldnak sem ezért én rátolom...

kíváncsi vagyok mennyire jó az eszme futtatásom...
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      nl/50, statok nélkül kiindulhatsz abból hogy 3 bet call range TT+ AK. Abból csak AK-t vered, amit jó ha dob a floppon, mert ugyis csak akkor fizetne ha lejön a pár neki
      Amugy te sem mondasz hülyeséget, söt...
      De én variancia kimélö játékos vagyok inkább, csomó jobb helyzet lesz hogy betegyem a pénzem :f_rolleyes:
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Original von bmilk vagy bet/callolok vagy checkelek de bet/foldot biztos nem fogok játszani, mert kb annak semmi értelme.... eldobálják majd a semmit, szóval viszem a potot és kész..... amikor meg emelnek ( blöff vagy valami túljátszott lap ) akkor meg eldobom a sokszor jobb lapot... és buktam még egy cbetet is....
      Már miért ne lenne értelme a cbetnek? 3way vagyunk és egy gyenge over pár van nálam. Elég sok olyan lap van, amit nem szeretnék látni a turnön, vagyis védekeznem kell leginkább a broadway lapok ellen. Miért bet/fold? Egy ilyen száraz boardon milyen gyakori szerinted, hogy feszesnek tűnő ismeretlen játékos 3way potban emel egy ismeretlen agresszor ellen blöffből?
      De mondom, lehet én tévedek...

a turn számomra meg már biztos nem kérdés... ha lapja van miért nem c/r all in megy?
      Én nem vagyok biztos a turn döntésben, ezért is tettem be ide a kezet.
      Itt arra gondoltam, hogy mivel én is ismeretlen vagyok a számára, nem tudhatja, hogy folytatom-e az emelést a turnön, így nem akarta megkockáztatni, hogy én is passzolok, mert ha így teszek, akkor riveren már nagy valószínűséggel nem kerül be a stack. Így viszont ha megadom ezt a kis betet, kommitálom magam és nem marad más választásom.

lehet kapta az FD-t és blockbetel.... amit meg is értek.... aztán meg röhög a markába, hogy elvitte a potot....
      Ez tetszik :D szerintem ezt egy kicsit már túlgondolkodtad ;) Általában az ilyen gondolatok szoktak helytelen döntéseket generálni. Inkább azon gondolkodok, hogy milyen range-el játszhat így, mint azon, hogy most éppen mivel próbál kiblöffölni.
      Ettől függetlenül lehet, hogy igazad van ;)
    • bmilk
      bmilk
      Bronz
      nem azt irtam, hogy nincs értelme a cbetnek, csak azt hogy cbet/foldolni weak és céltalan :D
    • Csengele
      Csengele
      Black
      Regisztrált: 2007.07.31, Hozzászólások: 511
      Hát. Nem sokszor szoktam bmilknek igazat adni, de szerintem is weak itt a dobás... 3bet call rangebe én annyi mindent belevennék, mert annyi mindent láttam mostanában, hogy sztem KQ, JQ, JT, AQ, AJ, AT min benne lehet... esetleg JK vagy még mostanában T9, T8 akat is láttam offsuit, suitedet is, most itt szinte mindent verünk ezek közül ha meg elslowplayel valamit QQ+, akkor most megjegyezzük és felírjuk, de nálam ez calldown, és turnon se pusholnék, hátha blöfföl és blöfföl majd mégegyet riveren... Így az airt is verjük...

Szóval nem tetszik ez 10 dollár betre fold, nekem... Kíváncsi vagyok a hand elemző véleményére... Egyébként meg ugye azt mondják soha nem hiba dobni, Te pénzed, azt csinálsz vele amit akarsz:] de ha én játszom, akkor ismeretlen ellen call és riveren újraértékelem...

Ja csak egy kérdés, Ti komolyan 3bet callra ilyen ranget adtok?: TT+, AK? Ahol én játszom ott nem ez a range:D :D :D az tuti...
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      szerinetm ismeretlen ellen, lehet ilyen ranget adni NL/50 en, statokkal teljesen más lehet egy döntés
    • Jamm
      Jamm
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.05, Hozzászólások: 10.916
      Hello,

Azt azért ne felejtsük el, hogy CO volt az eredeti emelő, amire kapott egy 3betet és volt egy coldcall is, így Ő elég hatéreset lapokkal is callozhatott, mint pl. párok, vagy egyszínű kapcsolódó lapok, egyáltalán nem biztos, hogy TT+, AK lesz itt a range-e.

Floppon gondolhatja, hogy csak a pozícíódat próbálod kihasználni, és floatol egyet. Ezen a turn-ön meg semmi értelme nincs annak amit csinál, mert ha esetleg mögé checkolnál, riveren még akkor is be tudná tenni a maradékot. Nálam turn push egyértelműen, persze ha csapda akkor notes.
    • Csengele
      Csengele
      Black
      Eredeti hozzászólás Jamm felhasználótól: Hello,

Azt azért ne felejtsük el, hogy CO volt az eredeti emelő, amire kapott egy 3betet és volt egy coldcall is, így Ő elég hatéreset lapokkal is callozhatott, mint pl. párok, vagy egyszínű kapcsolódó lapok, egyáltalán nem biztos, hogy TT+, AK lesz itt a range-e.

Floppon gondolhatja, hogy csak a pozícíódat próbálod kihasználni, és floatol egyet. Ezen a turn-ön meg semmi értelme nincs annak amit csinál, mert ha esetleg mögé checkolnál, riveren még akkor is be tudná tenni a maradékot. Nálam turn push egyértelműen, persze ha csapda akkor notes.
      Ez ok... De miért push? Ha csak callozzuk gondolhatja, hogy egy esetleges blöffel még kiszorithat minket riveren és ugye akkor már committed is, akkor már mehet a push...
      Egy turn push nálam annyira erős, hogy itt csak erősebbel callozna szerintem... igy legalabb teljes airből is maxot hozhatunk ki. Szerintem...
    • Csengele
      Csengele
      Black
      Ja és szerintem védekezni meg most nem kell, vagy ki lehet hagyni... backdoor flush csak nem lesz nála... Ha meg igen és úgy érezzük még mindig dobható talán, de inkább akkor se dobok ha lejön 3 szín...
    • Jamm
      Jamm
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.05, Hozzászólások: 10.916
      Rengeteg lap van, amit nem szeretnénk a riveren látni. Ilyen minden , Q+, és igazából egy T-es se nagyon tetszene. Ugye ha turn-ön callozunk, akkor riveren már nem dobhatunk, akármi jön. Ha esetleg dob, az se nagy tragédia elég szép potot nyerünk így is.