Ez az oldal cookie-kat használ a böngészési élmény növelése érdekében. A weboldal további böngészéséhez el kell fogadnod a cookie-k használatát. Ha szeretnél további részleteket tudni, vagy változtatni akarsz a beállításaidon, látogasd meg Cookie kezelési irányelvek és Adatkezelési irányelvek oldalainkat. Bezárás

NL100 SH deep - AK flop?

• pborisz
      pborisz
      Bronz
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Az első és leglényegesebb kérdésem, hogy PF hogyan játszunk AK-val? Ilyen esetekben mehet a 4bet? Ha erre jön az 5bet akkor hogyan tovább? 200BB-ért tönkremegyünk PF? Vagy jó a call és játszunk tovább postflop?

Na igen, de máris eljött a legnehezebb döntés. Ott a TPTK egy viszonylag jó flopon, de mihez kezdjünk ennyi akció után?
      Ez volt a 3. leosztás az asztalnál, úgyhogy read senkiről sincs. Mindkét ellenfél játszott az előző két leosztásban is, ennyi.

Az én gondolatmenetem ebben a helyzetben:
      BU vs SB 3bet elég széles skálával történhet ugye, így SB skálája a cbet után elég széles: A2s+, 88, TT+. Ezt a pot betet nem igazán tudtam mire vélni, nehéz ennyiből eldönteni, hogy ez most egy gyenge kéz védelme, vagy egy erős kéz erős értékért hívása, hogy a kassza nagyra hízzon.
      BB stackméretéből ítélve számomra egyértelmű, hogy fishel állunk szemben, vagyis a push az ő részéről nem sokat jelent, gyakorlatilag bármi lehet nála, de leginkább A2+
      De mit tegyen ezután hero? Én itt arra gondoltam, hogy BB ellen mindenképpen berakom a stacket, de ha itt emelek, akkor SB nagy valószínűséggel csak jobb kézzel fog callozi, és minden olyan kezet dobatok, amit esetleg verek. Ha csak a callt nyomom meg, akkor lehet, hogy egy AJ+ kézzel elszédül a nagy pot láttán és betol mindent, ahogy valószínűleg így fog tenni a két párral és szettel is.

Bár nem tartom valószínűnek, de azért megkérdem, hogy felmerülhet itt a dobás kérdése bennünk? De ugye ez elég hülyén adná ki magát, mert akkor mi a francnak adtunk meg az AK-val PF ha eldobjuk ezen a flopon...

Nagyon kíváncsi vagyok a véleményekre.

Szerk: további kérdés, hogy ha esetleg a call mellett döntünk, akkor mit teszünk SB további emelésére?

Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $1(BB) Replayer
      SB ($195)
      BB ($83.10)
      CO ($113)
      Hero ($200)

BB antes $0.20
      CO antes $0.20
      Hero antes $0.20
      SB antes $0.20

Dealt to Hero A:diamond: K:diamond:

fold, Hero raises to $3, SB raises to $10.80, BB calls $9.80, Hero calls $7.80

FLOP ($33.20) A:spade: T:club: 8:heart:

SB bets $33.20, BB raises to $72.10 (AI), Hero ?
  • 10 válasz
    • Lackoogcb
      Lackoogcb
      Black
      Regisztrált: 2008.04.16, Hozzászólások: 1.648
      egy ismeretlen ellenfellel szemben nagyon gyengenek talalnam a potbetet flopon, AQ, AJ illetve hasonlo egyparok lehetnek, egy ilyen szaraz boardon a nutsodat (top2par, szet, egyeb 2par) minek betelned pottal, hogy elzavard a tobbieket? Valoszinuleg a call lenne a legjobb megoldas, h ranktolja vagy turnon bepakolja. En itt eleg szuk rangere tennem, AQ,AJ,... szoval eleg keves outja van.

Gondolkoznek timebankkal majd call, had pusholjon.
    • bogec84
      bogec84
      Gyémánt
      Regisztrált: 2007.04.21, Hozzászólások: 27.395
      Ami elsőre feltűnt, hogy SB szinte nem emel semekkorát. Ha BB nem CC-ozna, akkor is 2,2:1-hez kasszaesélyünk lenne az anték miatt. Ebből három dolgot tudok leszűrni:

A verzió: nem érti a deep játékot, sem az OOP 3Bet kényelmetlenségét. B verzió: csalogat, tehát ostoba. C verzió: fél, de azért megpróbálja.

Ez ellen a 3 lehetőség ellen egy 4B/F-ot tartok jónak, oly módon, hogy természetesen ha SB dob BB pedig AI megy ne okozzon lehetőséget eldobni. Tehát kb emelnék 31-33$-ig, és lesném mi van. Természetesen SB 5B-re dobok.

A következő ami gyanús volt: flop potsizebet. Minek? Úgyértem AA-t, TT-t, 88-t, vagy A-os két párt minek így meghívni 2 ember ellen (monjuk én beszélek, amikor nutfullal potot C/R-eltem hasonló stackekkel) ilyen durván?
      Érdekes...

Azt számoltam, ha megadunk, és SB pushol. lesz 3,22:1-hez kasszaesélyünk, ami 25% részesedést kíván meg.

Szigorú SB push:

Hold'em Simulation
      1,227,177 trials (Exhaustive)
      board: AsTc8h
      Hand Pot equity Wins Ties
      HERO: AdKd 14.47% 54,606 250,104
      SB: AT,AK,TT,AA,88 73.10% 772,409 253,582
      BB: A*,AA-TT 12.43% 141,174 27,002

Lazább SB push:

Hold'em Simulation
      1,653,393 trials (Exhaustive)
      board: AsTc8h
      Hand Pot equity Wins Ties
      HERO: AdKd 27.27% 317,535 271,488
      SB: AT,AK,AQ,TT,AA,88 57.75% 827,489 259,738
      BB: A*,AA-TT 14.98% 225,033 50,126

Mivel ha pusholunk rosszabbal nem biztos, hogy adja, ezért call, és folytassa csak.
    • Lackoogcb
      Lackoogcb
      Black
      nemtudom pre egy AKs-el van e ertelme 4bet/foldnak az mi?:D
    • petyusa
      petyusa
      Bronz
      Regisztrált: 2007.02.04, Hozzászólások: 4.291
      Deepen lehet 4b/foldoni, mert postflop könnyen kerülhetünk kényes szituációba, flopolunk egy TPTK-t, az ellenfél meg akcióba kezd (mint ebben a handben), 200bb-vel nem sokszor leszünk jót, illetve a 3betelhet mindenféle spekulatív lappal, amivel 4b-re már nem nagyon éri meg megadni. Lehet, hogy kevesebb értéket nyersz, de nem kerülsz marginális szituba. Ha meg 5betelnek, akkor szinte biztos, hogy KK+, de inkább AA.
    • Peetfeef
      Peetfeef
      Black
      Regisztrált: 2007.02.23, Hozzászólások: 731
      Original von bogec84 Ez ellen a 3 lehetőség ellen egy 4B/F-ot tartok jónak, oly módon, hogy természetesen ha SB dob BB pedig AI megy ne okozzon lehetőséget eldobni. Tehát kb emelnék 31-33$-ig, és lesném mi van. Természetesen SB 5B-re dobok.
      Én is ezt játszanám meg ebben a helyzetben, így nem adódhat olyan kellemetlen szitu amiben voltál flopon.
    • bogec84
      bogec84
      Gyémánt
      Regisztrált: 2007.04.21, Hozzászólások: 27.395
      Eredeti hozzászólás Lackoogcb felhasználótól: nemtudom pre egy AKs-el van e ertelme 4bet/foldnak az mi?:D

100BB deepen valóban nincs, ám dupla letétnél más a helyzet.
    • waki
      waki
      Bronz
      Regisztrált: 2007.01.08, Hozzászólások: 3.388
      termeszetesen szornyu a 4bet/fold 200bb deepen. miert kell nekunk ehhez egy ilyen lap, mint az AKs? csinaljuk meg 56o-val kerem, ne ezzel...

magaval a handdel kapcsolatban annyit mondanek, hogy ilyen akcio utan en nem szivesen raknam be AK-val itt, es nem is szivesen folytatnam... sb leadje persze lehet AQ, bb pusha meg AJ, de szerintem ez lesz a legritkabb. tobbszor fogunk ketparba vagy setbe szaladni.
    • Lackoogcb
      Lackoogcb
      Black
      mi lett a vege?
    • pborisz
      pborisz
      Bronz
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      FLOP ($33.20) A:spade: T:club: 8:heart:

SB bets $33.20, BB raises to $72.10 (AI), Hero calls $72.10, SB raises to $184 (AI), Hero calls $112

TURN ($474) A:spade: T:club: 8:heart: K:heart:

RIVER ($474) A:spade: T:club: 8:heart: K:heart: J:spade:

BB shows 6:diamond: A:club:
      (Pre 15%, Flop 13.3%, Turn 0.0%)

Hero shows A:diamond: K:diamond:
      (Pre 50%, Flop 23.1%, Turn 90.5%)

SB shows 8:club: T:heart:
      (Pre 35%, Flop 63.6%, Turn 9.5%)

Hero wins $472
    • Lackoogcb
      Lackoogcb
      Black