Ez az oldal cookie-kat használ a böngészési élmény növelése érdekében. A weboldal további böngészéséhez el kell fogadnod a cookie-k használatát. Ha szeretnél további részleteket tudni, vagy változtatni akarsz a beállításaidon, látogasd meg Cookie kezelési irányelvek és Adatkezelési irányelvek oldalainkat. Bezárás

NL25sh QQ

• dulo80
      dulo80
      Bronz
      Regisztrált: 2008.04.13, Hozzászólások: 1.837
      ellen: 63/20/3.5/62

Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.25(BB) Full Tilt
      Hero ($55.38)
      BB ($36.06)
      UTG ($27.17)
      UTG+1 ($28.66)
      CO ($25.35)
      BTN ($33.62)

Dealt to Hero Q:club: Q:heart:

fold, UTG+1 raises to $1, fold, fold, Hero raises to $3.50, BB calls $3.25, fold

FLOP ($8) 3:diamond: 4:diamond: 8:club:

Hero bets $6, BB calls $6

TURN ($20) 3:diamond: 4:diamond: 8:club: K:heart:

Hero checks, BB bets $9, Hero calls $9

RIVER ($38) 3:diamond: 4:diamond: 8:club: K:heart: 9:spade:

Hero checks, BB bets $17.56 (AI), Hero???

Na most akkor mi legyen? :)
      Lesz ez blöff valaha?
  • 33 válasz
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.18, Hozzászólások: 4.852
      oop ch/fold vagy forditsd blöffbe a kezed és barellez. sztem ch/call oop a legroszabb, riveren fogalmad sincs hogy állsz
    • dulo80
      dulo80
      Bronz
      pont a mai edzésen volt egy hasonló szitum.
      Ott a javaslat T: check - call R : Check - fold volt...
      Jobbat nem dob rosszabb meg nem fizet.
    • bmilk
      bmilk
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.07, Hozzászólások: 3.635
      turn bet/call
    • ALCU01
      ALCU01
      Bronz
      Regisztrált: 2007.09.18, Hozzászólások: 11.131
      Eredeti hozzászólás bmilk felhasználótól:
      turn bet/call
      Wow, az igen. Nice spew. Milyen skála ellen gondoltad ezt?
    • bmilk
      bmilk
      Bronz
      Original von ALCU01
      Eredeti hozzászólás bmilk felhasználótól:
      turn bet/call
      Wow, az igen. Nice spew. Milyen skála ellen gondoltad ezt?
      alap, hogy berakom... ellen: 63/20/3.5/62 ;)

turn c/c river őőőő??? call? ennek meg mi értelme.... kb semmi

simán blöffölhet... és csak azért mert lejött egy over akkor már persze egyértelmű hogy Kx el floatol?

turnön tolunk egy fél potot még épp akkora a stackje hogy legyen FE-je esetleg lehetett drawn is akár és ezt a K-t használja csak a ki

az a heélyzet , hogy egy kiba nagy semmi van nála.... ha meg mégis cooler

Nem lehet egy ekkora potnál besz*rni mert csak lejött egy over..... ez van... előfordul....

b/c nak sokkal több értelme van mint a c/c, c/c nak
    • bmilk
      bmilk
      Bronz
      Original von vanyas oop ch/fold vagy forditsd blöffbe a kezed és barellez. sztem ch/call oop a legroszabb, riveren fogalmad sincs hogy állsz

+1
    • ALCU01
      ALCU01
      Bronz
      Ha blöffbe forítod a kezed, és barrelezzel, akkor az bet/fold. Ha bet/call, akkor az értékért megy.

Ha blöfföltetni akarod, akkor meg a check/call a jó, miért betelsz?

River check/fold lehet egy turn c/c után, nagyon ritkán fog 2 utcát blöffölni egy 3bet potban, K high boardon, de ha van read róla, akkor akár river c/c is belefér. (Főleg úgy, hogy nem esett le húzó.)

Egyetlen bajom a check-kel, hogy húzós a board. De egy húzót nem turnön fog rád tolni, hanem flopon, szóval ha már bet turn, akkor az bet/fold, mert nem fogja szarabbal rádtolni szerintem.

Egyébként is ez egy 3bet pot, ahol egy A vagy K feljövetele mindig szar ügy.
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      Azt vegyük figyelembe hogy NL/25-ön nagyon ritka lesz 3 bet potban a blöff raise turnon!
      elöször eldöntöd a K láttán hogy allinig akarsz e menni. Ha igen akkor jobbnak látom a ch/callokat
      Ha nem akarsz allint menni akkor lehet bet/fold. Egy JJ-t még simán megadhat a K turn ellenére is és utána riveren chekkelni fog, már csak jobb fog betelni riverren, tehát bet turn után, riveren lehet ch/foldolni simán
    • bmilk
      bmilk
      Bronz
      persze... 25ön mindenki angyal és nagyon sok cikket elolvastott, de ami fontosabb következetesen gondolkodik !!!!!

c/c majd river c/f mert csak úgyis jobb fog hívni..... persze azért c/coljak turnön, hogy blöfföt fogjak majd riveren 1:4 -hez pot oddsal eldobjam a handem 150bb -s potnál....

annyira egyértelmű a line alapján, hogy mi van nálunk... de ha ezt a kígyó nem is realizálja .... akkor is komitált már potban.... és látja az esélyt, hogy ha betolja elviszi a potot....

AZért gonodlom, hogy készségesen kéne bekotorni a zsetont mert ..... egyrészt egy ekkora mamut ellen ez nem blöffbe fordítás hanem vbet

nem a bet/call a blöff hanem a bet/fold mert ezzel potn az van hogy komitáltak vagyunk és csak a potot akarjuk elvinni, de nem emrjük berakni.... de Én legalábbis be akarom rakni... és azért bet/callolom... egyrészt sokkal több value van így a blöffjábe mint ha turn c/c-t játszanánk másrészt simán mögénk checklhet is... 3adrészt ha turn betel semmi nem garnálja, hogy riveren is tovább blöfföl...

emelhet airrel. lehetett valamilyen húzón is és ráböfizik a K-ra.... lehet 1 párja is lehet nála JJ is.... ( nem 1szer láttam, hogy over esetén raktaák be a ppjükkel a zsetont)

hány scary card jöhet le a turnre? 15 db biztos K, A, és ez minden 3dik esetben meg fog történni....

szóval akkor egy ilyen veszett állat ellen minden 3dik esetben c/c c/f lesz a line?

Nálam biztos, hogy nem....

szerk:

CSAK 1 db hand a tegnapról.... és még találhatnék nagoyn sokat....amitől hátast dobsz...

Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.25(BB) Replayer
      SB ($14.67)
      BB ($13.40)
      UTG ($22.86)
      Hero ($16.98)
      BTN ($26.35)

Dealt to Hero K:diamond: Q:diamond:

UTG calls $0.25, Hero raises to $1.12, fold, fold, fold, UTG calls $0.87

FLOP ($2.61) 8:spade: 7:diamond: 4:diamond:

UTG checks, Hero bets $1.95, UTG calls $1.95

TURN ($6.51) 8:spade: 7:diamond: 4:diamond: T:diamond:

UTG checks, Hero bets $4.50, UTG raises to $16.50, Hero calls $9.41 (AI)

RIVER ($34.33) 8:spade: 7:diamond: 4:diamond: T:diamond: 7:club:

UTG shows A:heart: Q:club:
      (Pre 70%, Flop 53.5%, Turn 0.0%)

Hero shows K:diamond: Q:diamond:
      (Pre 30%, Flop 46.5%, Turn 100.0%)

Hero wins $32.63

enemy nagy minta alpján 17/4es NIT 20% os AqF és a turn AF 0,9

ugye egy NIT ő sose blöfföl, NL25ön meg kizárt...

de majd a 60% VPIP-s visszamaradott ellen klejen bedobni a QQ-t mert feljött egy over

turn betnél fizet öszes pp ami Knál kisebb és draw. meg lehet ász magas....

mögénk checlhet drawval ppvel és egyébb párral....
    • dulo80
      dulo80
      Bronz
      Sziasztok,

Alakul úgy látom! :)

Szóval nyilván nem féltem a Kx -től. Viszont ha itt emelek akkor a riveren simán dob.
      Másrésíről miért barreleznék és dobatnék el rosszabbat a turnön?

Most ha úgy gondolom a turnön, hogy nem K és jobb vagyok akkor nem akarom dobatni tehát check - call. A river meg semmin nem változtat és simán blöffölhet FDvel.
      Ugye egy 63/20 -tól simán kitelik. Ez volt a gondolatmenetem.
    • ALCU01
      ALCU01
      Bronz
      bmilk, majdnem ugyanaz a szitu. Attól eltekintve, hogy más típusú ellenfél, más pozíció, nem 3bet pot, leesett húzó, végülis klassz volt, kösz, hogy betetetted! :s_thumbsup: Szóval hogy jön ez ide?
    • bmilk
      bmilk
      Bronz
      Original von ALCU01 bmilk, majdnem ugyanaz a szitu. Attól eltekintve, hogy más típusú ellenfél, más pozíció, nem 3bet pot, leesett húzó, végülis klassz volt, kösz, hogy betetetted! :s_thumbsup: Szóval hogy jön ez ide?
      :D azért raktam be, mert nem lehet hitelt adni mindennek amit az ellenfelek csinálnak.

Sok meredek dolgot csinálnak a fishek. Ebben az esetben is ha ránktolják, nem adhatunk neki jobb kezet feltétlen, csak azért mert rosszabb már nem hívna. Mert igenis blöffölnek.
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      amit beraktál, teljesen más szitu. szinte fél beülövel ülsz (amit nem értek), és nem 3 bet pot (ahol nagyon öszintén játszanak az emberek, és ez tény).
      Téged 3 bet potban, deepen, nagyon nagyon ritkán fognak blöff emelni a turnon NL/25-ön. Ezért ott bet/call után a legritkább esetben leszel jól. Biztos -EV
      Ha nem akarsz dobni akkor ch/calldown
    • bmilk
      bmilk
      Bronz
      Áttértem a 3/4 stack stratégiára :D legjobb!

AZ előtte lévő handem rátoltam egy SSre 99el és nem tudtam időbe reloadolni...

Vanyas szerinted miért jó a c/c ha be akarom rakni amikor egy kiló hand van bent ami még fizet és még a normális 3bet call rangebe is benne van... egy csomó pp

arról nem is beszélve, hogy az enemy fish szóval a range majdnem az any2hoz közelít.

Ott van kint draw is. És kis SCkel simán light callolhat pre... vagy suited Axekkel A8s stb

ha meg betelünk akkor már kommited a téma és snap call mert a blöff ugyanúgy benne lehet, mint az Kx.

Itt csak magamat tudom felhozni példnak amikor 2x blöffltem el 200bb-t NL50. Akkor egy agro fish miértne blöffölhetne 400bb deep is?

Olyan feltételezésekre nem lehet alapozni döntést, hogy nem blöffölne.

Szerintem.

De amúgy nem 100% hogy emelni fog törnöm. Most azért mert HERO checkelt és enemy hív türnön ez nem azt jelenti, hogy ha itt betelünk akkor ránk is otlja. De ez maximálisan benne van. De mégse biztos. Ezért kell vbetleni én őgy gondolom. Most ha itt betelünk és kapunk egy allin és mutat egy Kx-et akkor lejött a 3 outja és bekaptunk egy bad beatet ami cooler volt.

De még fizethetnek egyébb lapok is. Ha itt kihagyjuk a betet akkor és biztos berakunk mindent akkor ez inkább -EV.

Nah mind1. Szerintem HERO callolt és megtudjuk mi volt nála.

Majd elválik... :)
    • JasonCorp
      JasonCorp
      Bronz
      Regisztrált: 2006.12.10, Hozzászólások: 156
      Szia !

En szinte soha nem jatszanek check/callt oop. Ez az egyik legnagyobb hiba amit el tudsz kovetni.
      Szoval bet mindenkeppen. Jo lenne olyan statisztika is hogy fold to cbet 3bet potban mennyi. meg szokott e callolni airrel 3betet hogy turnun elvigye a kasszat.
      Ha igen szerintem a check raise AI a legjobb. Az over ellenere mert ott meg gyengebb lappal is le fog callolni, akar meg total airrel is.
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      lehet betelni, csomó mindennel lecalloz amit verünk mert fish, DE sztem bet/call, vagy c/rasie allint-t csak jobb lap calloz.
      várom a végét
    • JasonCorp
      JasonCorp
      Bronz
      Regisztrált: 2006.12.10, Hozzászólások: 156
      rosszabb s callozza a check raise all int, pont tegnap Q magas flopon KJ fizette ki mert nagyon keveset kellett megadni az all inbe.
    • dulo80
      dulo80
      Bronz
      Srácok!

Nézzétek meg ezt a leosztást. Tegnapi kézelemző edzésről:
      NL SH kézelemző edzés - 11.04.

Harmadik leosztás KK val, turn A ra. Nem teljesen ugyanaz, de szerintem hasonló a szitu.

Axles mondta: Ha a turn check - check akkor a rivert VBET -elhetünk egy JJ QQ ellen. A turn mindenképp check és ha check - check akkor VBET river. Ha a turn line check - bet - call akkor a river check fold. "Amennyiben beteli a turn-t és beteli a rivert nem hiba dobni" mondta axles.

Axles kérdése: Turn bet... mi ellen akarunk betelni?
      Axles: (turn) Nem kell barrelezni, mert van egy viszonylag erős SD Value.Waki: Inkább check turn és river bet. Nem dobatunk semmi jobbat.

A legnagyobb különbség, hogy a KK handnél egy std. reg -nek néz ki az ellen.

Most már nagyon kíváncsi vagyok a végére.
    • bmilk
      bmilk
      Bronz
      a 34s 8 K és a T 3 T A között azért van különbésg itt fish ottt TAG
    • 1
    • 2