Ez az oldal cookie-kat használ a böngészési élmény növelése érdekében. A weboldal további böngészéséhez el kell fogadnod a cookie-k használatát. Ha szeretnél további részleteket tudni, vagy változtatni akarsz a beállításaidon, látogasd meg Cookie kezelési irányelvek és Adatkezelési irányelvek oldalainkat. Bezárás

Nl100 FR ante table AQ deepen

• Zol19
      Zol19
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.27, Hozzászólások: 10.900
      Full Tilt No-Limit Hold'em, $1.00 BB (8 handed) - Full-Tilt Converter Tool from FlopTurnRiver.com

SB ($309.35)
      BB ($203.15)
      UTG ($148.50)
      Hero (UTG+1) ($199.40)
      MP1 ($199.90)
      MP2 ($469.55)
      CO ($120)
      Button ($100)

Preflop: Hero is UTG+1 with Q:spade: , A:club:
      2 folds, Hero bets $4, 1 fold, MP2 raises to $15.10, 3 folds, Hero calls $11.10

Flop: ($33.30) 3:spade: , 9:club: , Q:heart: (2 players)
      Hero checks, MP2 bets $10, Hero calls $10

Turn: ($53.30) 7:club: (2 players)
      Hero checks, MP2 bets $45, Hero calls $45

River: ($143.30) Q:diamond: (2 players)
      Hero checks, MP2 bets $399.25 (All-In), Hero calls $129.10 (All-In)

Total pot: $401.50 | Rake: $3

Ellenfél 32/20, AF:5, AFq:74!! 50 hand
      Láttam már tőle 3betet és 4betet is, flop után ahogy a statokból is látszik folyamatosan agresszíven játszott.
      Jó így, vagy ha nem akkor ti hogy játszanátok?
  • 15 válasz
    • senna12
      senna12
      Bronz
      Regisztrált: 2007.03.17, Hozzászólások: 13.113
      Az első gondolatom az volt hogy jó, ilyen ellenfeleknek ki kell használni az agressziójukat. Ezen a riveren pedig természetesen boldogan tesszük be a pénzünket.

Azonban ha egy kicsit jobban belegondolok, akkor az ettől egy picit lazább fishek előszeretettel játszák ezt egy nut vagy nut közeli lappal. Fura a flop és a turn bet méret közötti különbség. Remélem nem egy 99 vagy 77-be szaladtál.
    • Zol19
      Zol19
      Bronz
      Sajnos 99 volt nála, de nem hiszem, hogy ezt ellene bármelyik utcán el lehetne dobni.
    • senna12
      senna12
      Bronz
      Regisztrált: 2007.03.17, Hozzászólások: 13.113
      hát igen, ezt nem lehet
      sajnos neki "is" tökéletes volt a river
    • bmilk
      bmilk
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.07, Hozzászólások: 3.635
      200bb deepen gondolkoztam már többször én is azon, hogy jobban megérné 3betelni ppvel flatcall helyett...

ez jobb játék?
    • petyusa
      petyusa
      Bronz
      Regisztrált: 2007.02.04, Hozzászólások: 4.291
      Az a baj a 3bettel, hogy blöffbe fordítod a kezed. 4betet már nem adhatsz meg, nincs meg az oddsod.
    • waki
      waki
      Bronz
      Regisztrált: 2007.01.08, Hozzászólások: 3.388
      igy van. a kis pocketek lenyege az implied odds. ami miatt felesleges lenne 3betelni veluk, mivel a nagy penzt akkor nyerjuk veluk, ha setet talalunk.
    • DN6IAX
      DN6IAX
      Bronz
      Regisztrált: 2008.04.07, Hozzászólások: 482
      pedig a stratégiai cikkekben vannak ellenpéldák hogy mikor jobb 3-betelni mint flat callozni....

itt a példa(nálam ez bevált):

FULLRING POZÍCIÓN KÍVÜL
      PartyPoker $25 NL Hold'em (10 handed)

Stacks & Stats
      UTG ($25)
      UTG+1 ($25)
      UTG+2 ($25)
      MP1 ($25)
      MP2 ($25)
      MP3 ($25)
      CO ($25)
      BU ($25)
      Hero ($25)
      BB ($25)

Preflop: Hero is SB with 4 , 4
      7 folds, BU raises to $1.00, Hero...

A gomb nyitó emelő kézskálája általánosságban meglehetősen magas. Ezáltal a 3-bet számításba jöhet.

Ennek alapvetően két oka van:

1. Meglehetősen gyakran vagy elől.
      2. Nincsen elegendő implikált esélyed arra, hogy Villaint flop után megtudjad kopasztani.
      Amennyiben egy 4-betbe szaladnál bele, akkor könnyű dobást találnál. Ha hidegen adna meg Villain, akkor alkalmas asztal mellett pozíción kívül tehetsz egy folytató nyitást.
    • bmilk
      bmilk
      Bronz
      Original von DN6IAX pedig a stratégiai cikkekben vannak ellenpéldák hogy mikor jobb 3-betelni mint flat callozni....

itt a példa(nálam ez bevált):

FULLRING POZÍCIÓN KÍVÜL
      PartyPoker $25 NL Hold'em (10 handed)

Stacks & Stats
      UTG ($25)
      UTG+1 ($25)
      UTG+2 ($25)
      MP1 ($25)
      MP2 ($25)
      MP3 ($25)
      CO ($25)
      BU ($25)
      Hero ($25)
      BB ($25)

Preflop: Hero is SB with 4 , 4
      7 folds, BU raises to $1.00, Hero...

A gomb nyitó emelő kézskálája általánosságban meglehetősen magas. Ezáltal a 3-bet számításba jöhet.

Ennek alapvetően két oka van:

1. Meglehetősen gyakran vagy elől.
      2. Nincsen elegendő implikált esélyed arra, hogy Villaint flop után megtudjad kopasztani.
      Amennyiben egy 4-betbe szaladnál bele, akkor könnyű dobást találnál. Ha hidegen adna meg Villain, akkor alkalmas asztal mellett pozíción kívül tehetsz egy folytató nyitást.

az más tészta.... ennek a handnek az a lébyege hogy ha betalálsz nem fognak kifizetni elégszer....

az elemzett kézben meg egy meglehetősen erős range ellen 3betelt villian IP deepen.
    • DN6IAX
      DN6IAX
      Bronz
      én most nem a betett handre reagáltam hanem arra amit te kérdeztél és a többiek reagáltak...a reakciókból úgy tűnt hogy még a vaklopókra sem 3 betelnének pozíción kívülről :s_ugly: mintha csak a coldcall lenne az egyetlen opció.
    • DN6IAX
      DN6IAX
      Bronz
      egyébként nekem nem tetszik a call 3bet...oop-ből játszani preagresszor ellen aki 3 betelt és bármi lehet nála......nem kellemes szitu...ha annyira laza a 3bet skálája akkor egyáltalán nem kizárt a 4bet/fold sem..... lehet h "blöffé alakítjuk" de 1.gyengébb lapjai is lehetnek,2. ilyen szituban nem kapunk olyan flopot amin nyugodtan kijelenthetjük hogy előnyben vagyunk...miért adjunk meg ha legjobb esetben is csak egy előnyben/hátrányban nézhetnénk showdownt?....de talán a fold is jobb mint a call....
    • Zol19
      Zol19
      Bronz
      Minden 3betre nem dobálhatok 4bet/foldot meg inkább gyengébb lapokkal játszom, AQ túl erős ehhez szvsz.

Egyébként ma visszaadta az arc a pénzt. Egyik parti QQ vs 88 pre allin, a másik meg KJs shove 9-es magas flopon 3 bet potban húzó nélkül.
    • Lackoogcb
      Lackoogcb
      Black
      Regisztrált: 2008.04.16, Hozzászólások: 1.648
      szerintem river fold, mivel nyilvanvalo a flop es turn callod utan mi van nalad, miert akarna eldobatni harom damat? Esetleg KQ
      de nem tudom akcio kozben eltudnam e dobni :)
    • bmilk
      bmilk
      Bronz
      szerintem AQ-t brutál nehéz megjátszani OOP 3bet potba callerként

nálam fold vagy 4bet blöff
    • Lackoogcb
      Lackoogcb
      Black
      Regisztrált: 2008.04.16, Hozzászólások: 1.648
      bloff 4bet sztem hulyeseg egy ilyen lappal, de sztem is jo az oop fold
    • waki
      waki
      Bronz
      Regisztrált: 2007.01.08, Hozzászólások: 3.388
      miert 4beteljunk, ha "gyengebb lapjai is lehetnek" ? a lenyeg itt, hogy a mi calling range-unk dominalja az o 3betting range-et. felesleges bloffbe forditani egy ilyen jellegu handet, sima call.

egyaltalan nem para megjatszani az AQ-t oop. 200bb deepen siman lehet rengeteg flopot check/2.5x raise-elni. pl: a legszarazabb floptol kezdve a 567ss flopon at mindent. ha meg part floppolunk, akkor szepen c/c. ilyen ellen annyira lehet indukalni, plusz siman valuetownolhatja magat rosszabb Aval Axxxx-en, vagy rosszabb Q-val Qxxxx-en.

100bb deepen megegyszerubb. csekrez-ai legtobb flop pre flat utan. de persze csakis olyan ember ellen aki sokat 3betel + sokat cbetel 3bet potokban