Teljes mentális átalakítás - Közreműködik: Awaits

• geri8806
      geri8806
      Edző
      Edző
      Regisztrált: 2009.03.01, Hozzászólások: 2.854
      Üdv!

Gergőnek hívnak, Szegeden tanulok szociológiát, jelenleg inkább kevesebb, mint több sikerrel :) Általában barátnőzgetek, iszogatás a haverokkal, kis jégkori, hogy meglegyen a testmozgás is, egy-egy óra az egyetemen, meg persze a rengeteg maradék szabadidő a pókerrel telik :)

Néhány hónapja kezdtem el foglalkozni komolyabban a pókerrel, többek közt 1-2 egyetemi kudarc miatt (ami legfőképp a lustaságomból adódott). Az indulás viccesen indult, miután kb. június elejére elbuktam Mansionön a PS-től kapott ajándék $50-omat, az Everesten próbálgattam kicsit freerollozgatni, meg volt még 1-2 teremben maradt valami rettentő kevés pénzem, és kis buy-ines SNG-kkel próbálgattam egy amolyan BRB builder dolgot kivitelezni. Persze mindenhol szépen el is fogyott a maradék pénzem.

Július közepén még maradt egy kis pénzem az előző fizetésemből, gondoltam, miért ne próbálgassak pókerezgetni belőle, elvégre a játékot szeretem, időm meg mint a tenger. Be is utaltam komoly 20€-t a Mansionre, és elkezdtem FL 0,05/0,10-et játszani.

Szépen lassan növekedett a roll, jöttek a limitlépések, volt, ami könnyen ment, volt ami kevésbé, de szépen lassan jöttek a plusszok.

Nemrég eljutottam oda, hogy meglett a roll $1/$2 FL SH-hoz, és most itt játszogatok. Sajnos itt Mansionön, összehasonlítva pl. Starts asztal statisztikáival, ilyen low limiten is már soknak érzem a TAG/LAG-ok számát az asztaloknál, ha már 2 olyan játékos van egy asztalnál, akinek csak kicsivel kevesebb a PFR, vagy nagyobb a VPIP értéke a regeknél, már boldog vagyok :D

A naplóíráson már gondolkoztam egy ideje, de most felnézve, látva hányan fogtak bele a közrelmúltban, úgy gondoltam én is elkezdem. A kezdésben kicsit az is szerepet játszik, hogy mostanában a rollom komoly ingadozásokba kezdett, így kb. 0-n vagyok egy ideje, ami rendkívül idegesít, mert kezd úgy tűnni, hogy nem éri meg a befektetett időt a játékom. Ennek hatására néha rámjön egy kis tiltelés, ami persze nem szép dolog, de azt hiszem, ezen még javíthatok. Egy ilyenre példa talán a tegnap este is, ahol egy jól indult sessiont megszakítottam egy kis barátnőzés/jégkorcsolya kombinációval, és hazaérve, éjszaka, fáradtan gondoltam még játszok egy kicsit, ennek eredménye egy 400 hand alatti -74BB-s bukó lett, aminek legalább a felét eltilteletem, a bukó 2 párjaim vs. magasabb 2 pár, szokásos overpár vs. 32o elleni "riveren úgyis meglesz a 2 párom" - mondta a fish - gyöngyszemek, és barátai hatására.

A naplóírás talán ennek a korlátozásában is segíteni fog, ezen kívül meg mivel a barátaimat/barátnőmet rendkívüli módon untatja a póker (persze az mindig nagyon fontos, hogy mennyit nyetem/buktam aznap :D ), ezért itt legalább leírhatom úgy, hogy senkit nem idegesítek vele :)

Sajnos elég hosszú lett a bemutatkozó, ezért köszönet mindannak, aki hajlandó végigolvasni :)
  • 999 válasz
    • enve
      enve
      Bronz
      Regisztrált: 2008.09.17, Hozzászólások: 451
      (persze az mindig nagyon fontos, hogy mennyit nyetem/buktam aznap nyihahaha )
      Tipikus... :D Én haverjaim is mindig ezt csinálják. Első kérdés, mennyit buktál? Ha ezen a kérdésen fellelkesedve elkezdek regélni a játékról fél perc mulva kapom a "kit érdekel" szintű megjegyzéseket:D
      Egyébként sok sikert, június óta gyémánt, és 1/2, ez minden elismerést megérdemel szerintem! Sok sikert a továbbiakban!
    • geri8806
      geri8806
      Edző
      Edző
      Köszönöm szépen! Neked is a játékhoz, meg a naplóíráshoz is :)

Ma megint jön a masszív bukás, legalább is eddig így néz ki, gondoltam megnézem egykét regular statjait, és meglepetésemre, van aki $500 mínuszban van, viszonylag laza játékkal, más pedig olyan statokkal, ami nekem még kb. 10/20 centen volt, erősen plusszol.

Az igazat megvallva nem nagyon tudok kiigazodni ezen, bár tényleg nem a leggyakoribb lépés ezen a limiten a húzókkal való emelgetés, de mégsem értem, hogyan plusszolhatnak 36,9 WTS, 1,4 AF stb feszes értékkel :) ) Na mindegy, majd megnézegetem a leosztásait. (esetleg, ha véletlen valaki, nálam okosabb idetéved, szívesen várom a véleményét:D )

Szóval a tilt véget ért, ennek ellenére semmi nem változott, talán majd holnap.
    • Henrry0424
      Henrry0424
      Bronz
      Regisztrált: 2008.03.28, Hozzászólások: 1.694
      Szia!

Sok sikert a napló íráshoz és a játékhoz!
      Örülök h. még egy fix limites kezd napló írásba, pláne h. SH-t játszol, én minden esetere olvasni foglak!;)
    • jini
      jini
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.06, Hozzászólások: 7.080
      Szia Sok sikert kívánok!
    • geri8806
      geri8806
      Edző
      Edző
      Sziasztok!

Köszönöm a bíztatást :)

Egyébként a mai session vége legnagyobb boldogságomra: $-237,27

Elkönyvelhetem az új bukási csúcsot megint.

Egyébként gondolkozok a játékom feszesítésén, a legfőbb statok jelenleg:

VPIP: 29%
      PFR: 23%
      AF: 2,1

Elegem lett a sok TAG/LAG.ból, akik, azt hinné az ember, gondolkodnak, de mondjuk egy rendkívül jól blöffölhető 6 :spade: 7 :spade: 8 :club: flop reraisre, turnre jövő 10 :heart: , és riverre eső 2 :spade: szituációban gond nélkül végigjönnek az AK-lyukkal bármilyen húzó nélkül. Úgy gondolom, követve egy-két kicsit passzívabb ellenfél játékát, a feszesítéssel talán sokkal jobban lehet pluszolni, ilyen emberek ellen.

A mai session kicsit felidegesített, úgyhogy most nem rakok be handeket belőle, talán majd holnap.

Inkább jöjjön egy sör a haverokkal :f_biggrin:
    • geri8806
      geri8806
      Edző
      Edző
      Úgy döntöttem, hogy ha a sessionök előtt esetleg bármi hatással lenne a kedélyállapotomra, hangulatomra, akkor azt még a session megkezdése előtt leírom, így biztos, hogy nem felejtem el, másrészről pedig később visszaolvasva, talán egy kicsit fegyelmező hatással is lehet, pl. nem játsszunk másnaposan, fáradtan, rossz kedvűen, túlságosan feldobottan stb. Ezzel úgy érzem magamnak is kicsit segítek, mintegy history-ként vezetve ezt, aki pedig esetleg olvassa, hátha talál benne magának valami hasznosat.

Szóval a mai session előtti állapot: a tegnapi bukó után, kikapcsolódásnak jött a haverokkal egy kis sörözés-borozás kombináció, bár másnaposság nincs, csak egy kis nyomottság, de majd kiderül, mennyivel van ilyenkor lentebb az ingerküszöb, és mennyivel hamarabb kezdődik a plasztik pakli szobában mindenféle irányban való szétdobálása, asztalcsapkodás, és társai.

Az asztalok számát, a fárdtság miatt, valószínűleg a szokásos 6-ról 4re korlátozom, talán így ne mlesz gond.
    • kit888
      kit888
      Bronz
      Regisztrált: 2007.03.27, Hozzászólások: 562
      szia!

gratula az eddigi eredményedhez, azért az elég jó, h ilyen rövid idő alatt eddig eljutottál! :s_thumbsup:

+ örülök, h lett még egy fix-es napló :s_biggrin:
    • geri8806
      geri8806
      Edző
      Edző
      Szia, köszi :) legalább hasonló sikereket kívánok neked is a játékhoz, meg sok sikert a naplódhoz :)

Szóval essen pár szó a mai sessionről. Kb. így kezdődött:

Known players:
      Position:
      Stack
      Hero:
      $86,83
      MP2:
      $95,17
      MP3:
      $26,10

1/2 Fixed-Limit Hold'em (6 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: Elephant 0.69 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is SB with A:heart: , Q:spade:
      MP2 raises, MP3 calls, 2 folds, Hero 3-bets, BB folds, MP2 calls, MP3 caps, Hero calls, MP2 calls.

Flop: (13,00 SB) J:heart: , T:diamond: , 8:heart: (3 players)
      Hero checks, MP2 bets, MP3 raises, Hero calls, MP2 calls.

Turn: (9,50 BB) 9:heart: (3 players)
      Hero checks, MP2 checks, MP3 bets, Hero raises, MP2 calls, MP3 calls.

River: (15,50 BB) 3:heart: (3 players)
      Hero bets, MP2 raises, MP3 calls, Hero 3-bets, MP2 calls, MP3 calls.

Final Pot: 24,50 BB

Results follow (highlight to see):
      Hero shows a flush, ace high (Ah Qs)
      MP2 shows a flush, queen high (Ac Qh)
      MP3 shows a pair of jacks (Ad Jd)

Hero wins with a flush, ace high (Ah Qs)

Ezután elég érdekesen alakult... kb. 600 hand után abba akartam hagyni, ekkor voltam $-158-o n, addigra elmúlt a nyomottság, fáradtság, és egy konkrét handen kívül nem is tilteltem :f_biggrin: . Semmimet nem fizették ki, velem mindent kifizettettek, a klasszikus szituáció.

Erre példa:

Known players:
      Position:
      Stack
      Hero:
      $97,55
      BB:
      $20,00
      CO:
      $20,00
      BU:
      $32,50

Preflop: Hero is SB with K:spade: , K:club: . CO posts a blind of $1,00.
      2 folds, CO checks, BU calls, Hero raises, BB calls, CO calls, BU calls.

Flop: (8,00 SB) K:diamond: , 5:heart: , 2:spade: (4 players)
      Hero bets, 3 folds.

Final Pot: 4,50 BB

Hero shows three of a kind, kings (Ks Kc)

Hero wins with three of a kind, kings (Ks Kc)

Utána jött egy kávé, kis szünet, kaja, ilyenek, és olyan történt, amire nem is számítottam. Kb. 300 leosztás után sikerült visszajönni $-16,75-re. Jöttek a magas kézbepárok, sorok, flössök, minden, ami előtte nem nagyon volt.

Ez most jól esett, mert eléggé kivoltam a nagy bukótól, komolyan elgondolkodtam, hogy kiutalom a pénzt, és elköltöm sörre:D , de szerencsére ez csak egy futó gondolat volt.

Volt egy hand, ami talán a bukó közepette is egy kis sikerélményt jelentett, talán ezután kezdődött a pluszolás is valahogy:

Known players:
      Position:
      Stack
      SB:
      $86,77
      Hero:
      $88,55

Preflop: Hero is MP3 with K:spade: , Q:heart:
      MP2 folds, Hero raises, 2 folds, SB 3-bets, BB folds, Hero calls.

Flop: (7,00 SB) 8:spade: , 7:spade: , 8:club: (2 players)
      SB bets, Hero raises, SB 3-bets, Hero calls.

Turn: (6,50 BB) 9:heart: (2 players)
      SB bets, Hero raises, SB calls.

River: (10,50 BB) 6:spade: (2 players)
      SB checks, Hero bets, SB folds.

Final Pot: 11,50 BB

Hero shows a pair of eights (Ks Qh)

Hero wins with a pair of eights (Ks Qh)

Itt egy másik hand, ami minősíthetetlenül rosszul van megjátszva, de mégis valahogy nyertem (ne kérdezzétek mit gondoltam közben:D )

Known players:
      Position:
      Stack
      Hero:
      $94,96
      BU:
      $21,38

1/2 Fixed-Limit Hold'em (5 handed)

Preflop: Hero is SB with K:club: , T:club:
      2 folds, BU raises, Hero calls, BB folds.

Flop: (5,00 SB) 5:diamond: , 2:diamond: , 4:heart: (2 players)
      Hero checks, BU bets, Hero calls.

Turn: (3,50 BB) J:heart: (2 players)
      Hero checks, BU bets, Hero calls.

River: (5,50 BB) A:spade: (2 players)
      Hero bets, BU calls.

Final Pot: 7,50 BB

Hero shows high card ace with king kicker (Kc Tc)
      BU shows high card ace with queen kicker (Qd Th)

Hero wins with high card ace with king kicker (Kc Tc)

Ennyi volt mára valószínűleg, most pedig tuscsi, és indul az éjszakai élet :)
    • geri8806
      geri8806
      Edző
      Edző
      A tegnap esti buli nagyon jól sikerült (bár a Kiscsilag koncert miatt az egyik fülemre alig hallok), remélem valami hasonló élményem lesz a mai session után is :)

Rövidtávon egyéként a célok, csak hogy erről is essen szó:

összeszedni a mansinön 60k pontot, ezzel, meg a hó végi pont boosttal kiszedni az $1k-s insta cash bónuszt, kijátszani a jelenlegi $500 pending bonust, aztán itt is hagyom a termet, már elegem van belőle. Valószínűleg Starsa váltok, ott sokkal gyengébbnek tűnik a játékosállomány.

Egyébként a másnaposság elkerülésére, még lefekvés előtt ajánlom a legalább 3 mekis sajtburgert, meg másfél liter vizet, nekem használt :D
    • geri8806
      geri8806
      Edző
      Edző
      A session egy nagyobb megszakítással $-162,68-ral zárult. Kezd elegem lenni belőle, ha így folytatódik elköszönhetek a rollomtól.

Az utolsó pluszolós session óta az egyenelg: $-467,42, ha valami, akkor ez elveszi az ember önbizalmát, meg egészséges bátorságát...

Ha a hétvégén nem sikerül plusszolnom, elképzelhető, hogy elköszönök a pókertől, de legalább is a FL-től, vagy megyek vissza 0,5/1-re.
    • geri8806
      geri8806
      Edző
      Edző
      Éééééés a mai 1/2 session végeredménye:

1118 hand
      $-143,64

Pedig már örültem, mert $-150-ről hirtelen visszaestem $-63-ra, mondom jaj de kurva jó, már annak is örül az ember, ha $100 alatt bukik egy nap -ami elég szánalmas-, na most hátha megfordul a szerencse, de nem így lett.

Kurvára fel vagyok baszva, nem tudom mi a fasz baj van, nem hiszem el, hogy az ember nekiáll pókerezni, van egy 130k handes upswingje, aztán itt szopja a faszt egy héten keresztül.

Szóval, mivel a rollom jelentős része elment az utóbbi héten, visszamegyek pötyögni 0,5/1-re. Remélem ott elkap egy upswing és nyerek $20-t...

Következzen néhány hand a sessinből:

Ilyen az a ritka alkalom, mikor véletlen lapot kapok, de a sok kretén nem fizeti ki 2nd nuttal:

Known players:
      Position:
      Stack
      Hero:
      $82,45
      CO:
      $93,45
      BU:
      $29,62

Preflop: Hero is MP3 with Q:club: , Q:diamond:
      Hero raises, CO 3-bets, BU calls, 2 folds, Hero caps, CO calls, BU calls.

Flop: (13,50 SB) A:spade: , 7:heart: , 8:heart: (3 players)
      Hero bets, CO calls, BU calls.

Turn: (8,25 BB) Q:spade: (3 players)
      Hero bets, CO folds, BU calls.

River: (10,25 BB) 8:spade: (2 players)
      Hero bets, BU calls.

Final Pot: 12,25 BB

Hero shows a full-house, queens full of eights (Qc Qd)
      BU shows a flush, ace high (Ks 4s)

Hero wins with a full-house, queens full of eights (Qc Qd)

Ilyen, mikor lapot kapok, és kifizetem a sok kretén preflop/flopolt/turnölt szinte semmijét:

Known players:
      Position:
      Stack
      Hero:
      $118,66
      CO:
      $19,11

Preflop: Hero is SB with A:club: , K:diamond:
      2 folds, CO calls, BU folds, Hero raises, BB folds, CO calls.

Flop: (5,00 SB) 5:club: , K:spade: , 6:heart: (2 players)
      Hero bets, CO calls.

Turn: (3,50 BB) 9:diamond: (2 players)
      Hero bets, CO calls.

River: (5,50 BB) 4:heart: (2 players)
      Hero bets, CO raises, Hero calls.

Final Pot: 9,50 BB

Hero shows a pair of kings (Ac Kd)
      CO shows a straight, six high (3c 2c)

CO wins with a straight, six high (3c 2c)

Ismét 2 pro ellen:

Known players:
      Position:
      Stack
      SB:
      $59,39
      Hero:
      $64,50
      CO:
      $78,46

1/2 Fixed-Limit Hold'em (4 handed)

Preflop: Hero is BB with A:diamond: , K:diamond:
      CO calls, BU folds, SB calls, Hero raises, CO calls, SB calls.

Flop: (6,00 SB) 6:diamond: , T:heart: , Q:diamond: (3 players)
      SB checks, Hero bets, CO calls, SB calls.

Turn: (4,50 BB) K:spade: (3 players)

River: (7,50 BB) A:spade: (3 players)
      SB checks, Hero checks, CO checks.

Final Pot: 7,50 BB

Hero shows two pairs, aces and kings (Ad Kd)
      SB shows a straight, ace high (Js 6s)
      CO shows a pair of tens (Td 9d)

SB wins with a straight, ace high (Js 6s)

Vagy megemlíthetném őt is:

Known players:
      Position:
      Stack
      SB:
      $58,17
      BB:
      $57,53
      Hero:
      $91,97
      CO:
      $7,38

Preflop: Hero is MP3 with A:diamond: , J:spade:
      Hero raises, CO calls, BU folds, SB calls, BB calls.

Flop: (8,00 SB) J:club: , 2:heart: , 3:spade: (4 players)
      SB checks, BB checks, Hero bets, CO calls, SB calls, BB raises, Hero 3-bets, CO calls, SB folds, BB calls.

Turn: (9,00 BB) 4:diamond: (3 players)
      BB checks, Hero bets, CO calls, BB calls.

River: (12,00 BB) 7:heart: (3 players)
      BB checks, Hero bets, CO folds, BB raises, Hero calls.

Final Pot: 16,00 BB

Hero shows a pair of jacks (Ad Js)
      BB shows two pairs, jacks and sevens (Jh 7s)

BB wins with two pairs, jacks and sevens (Jh 7s)

Esetleg azon szituációk egyikét, ahol ha nem AA-m van, akkor biztos, hogy jön a fölélap flopon, bármikor, bármennyi ellenfél ellen:

Known players:
      Position:
      Stack
      Hero:
      $121,99
      MP2:
      $40,39

Preflop: Hero is BB with 9:heart: , 9:diamond:
      MP2 calls, 3 folds, SB calls, Hero raises, MP2 calls, SB calls.

Flop: (6,00 SB) T:club: , A:spade: , 2:diamond: (3 players)
      SB checks, Hero bets, MP2 calls, SB folds.

Turn: (4,00 BB) 3:spade: (2 players)
      Hero bets, MP2 raises, Hero folds.

Final Pot: 7,00 BB

Bár ezek a leosztások önmagukban nem sok mindent mutatnak, de annyi ilyen, van/volt/gyanítom lesz is, mert miért ne, hogy az ember eldobja az agyát, és csak fogy, és fogy, és elfogyott a rollja.
    • Henrry0424
      Henrry0424
      Bronz
      Regisztrált: 2008.03.28, Hozzászólások: 1.694
      Együtt érzek teljes mértékben veled, nekem is volt nem is egy ilyen időszakom, h. akármit csináltam, akármikor, akármivel, sorra sz.ptam be a kezeket, és érdekes módon nekem is 1/2-n volt.
      Amit ilyenkor én csináltam: 4 asztalra váltottam a 6-ról, és óránként tartottam egy kis szünetet, megmostam az arcom, lehiggadtam ha kellett stb.
      Kitartás, jönni fog az eredmény, GL!
    • geri8806
      geri8806
      Edző
      Edző
      Köszi Henrry0424 :) remélem igazad lesz, és tényleg véget ér ez a szívás.

A 0,5/1 sesson 166 hand után véget ért, $-6,59 az eredmény. Ez mondjuk nem érdekel, de nagyon meguntam.

Inkább ellépek kicsit korizni, mozogni, emberekkel találkozni, az sosem tesz rosszat :D

Talán majd este folyt köv.
    • geri8806
      geri8806
      Edző
      Edző
      Nos csak nem sikerült kimozdulni, de folytatni a sessiont igen.

Jó hír, hogy a sok bukóból csináltam $-84,59-t. Ezzel szemben ismét rohadt ideges vagyok, mert volt ez +$5 is, csak ismét elkezdődött a faszszopás.

Egy-két leosztás:

Known players:
      Position:
      Stack
      SB:
      $65,52
      BB:
      $70,86
      CO:
      $47,00
      Hero:
      $116,33

Preflop: Hero is BU with 6:diamond: , 6:spade:
      2 folds, CO raises, Hero 3-bets, SB calls, BB calls, CO calls.

Flop: (12,00 SB) 6:club: , T:spade: , 5:diamond: (4 players)
      SB checks, BB checks, CO bets, Hero raises, SB calls, BB calls, CO calls.

Turn: (10,00 BB) 4:spade: (4 players)
      SB checks, BB checks, CO checks, Hero bets, SB calls, BB calls, CO calls.

River: (14,00 BB) 7:diamond: (4 players)
      SB bets, BB folds, CO raises, Hero folds, SB calls.

Final Pot: 18,00 BB

CO shows a straight, eight high (8h 8s)
      SB shows a straight, seven high (5s 3s)

CO wins with a straight, eight high (8h 8s)

Known players:
      Position:
      Stack
      SB:
      $80,87
      Hero:
      $103,88
      CO:
      $91,98

Preflop: Hero is MP2 with T:club: , T:heart:
      Hero raises, MP3 folds, CO calls, BU folds, SB calls, BB folds.

Flop: (7,00 SB) 5:club: , 6:heart: , 4:heart: (3 players)

Turn: (5,00 BB) T:diamond: (3 players)

River: (8,00 BB) 8:diamond: (3 players)
      SB checks, Hero bets, CO raises, SB folds, Hero calls.

Final Pot: 12,00 BB

Hero shows three of a kind, tens (Tc Th)
      CO shows a straight, eight high (7s 6c)

CO wins with a straight, eight high (7s 6c)

És végül BU csodálatos callja preflop:

Known players:
      Position:
      Stack
      MP2:
      $117,81
      Hero:
      $122,28
      BU:
      $99,96

Preflop: Hero is MP3 with A:heart: , K:diamond:
      MP2 raises, Hero 3-bets, CO folds, BU calls, 2 folds, MP2 calls.

Flop: (10,50 SB) K:spade: , 7:club: , J:club: (3 players)
      MP2 checks, Hero bets, BU calls, MP2 raises, Hero 3-bets, BU calls, MP2 calls.

Turn: (9,75 BB) 5:club: (3 players)
      MP2 checks, Hero bets, BU calls, MP2 folds.

River: (11,75 BB) 8:spade: (2 players)
      Hero bets, BU raises, Hero calls.

Final Pot: 15,75 BB

Hero shows a pair of kings (Ah Kd)
      BU shows a straight, jack high (Tc 9d)

BU wins with a straight, jack high (Tc 9d)

Na el sörözni, mára elég :)
    • geri8806
      geri8806
      Edző
      Edző
      Gondoltam játszok még egy 1/2-es sessiont, hátha változik valami.

Az vége ez lett: -152,37
      Érdekes érzés majdnem minden nap -10-20bb/100ban zárni 1k körüli, vagy több leosztás után. Szerintem ez nem normális.

Ez azt jelenti, hogy 7 napja nem tudok pluszban zárni.

A hét egyenlege: -703,75 8733 hand alatt.

Ez nem tudom, hogy a faszomban jött össze, egyszerűen nem tudok mit csinálni. A roll még úgy ahogy megvan 0,5/1-re, de azt meg nem tudom konmoyan venni.

Néhány leosztás a mai 1/2-es sessonből:

Known players:
      Position:
      Stack
      SB:
      $20,00
      Hero:
      $61,76

Preflop: Hero is BU with A:spade: , 3:heart:
      3 folds, Hero raises, SB calls, BB calls.

Flop: (6,00 SB) 3:diamond: , 6:diamond: , 3:spade: (3 players)
      SB checks, BB bets, Hero calls, SB calls.

Turn: (4,50 BB) 6:club: (3 players)
      SB checks, BB bets, Hero calls, SB folds.

River: (6,50 BB) 9:diamond: (2 players)
      BB bets, Hero calls.

Final Pot: 8,50 BB

Hero shows a full-house, threes full of sixes (As 3h)
      BB shows a full-house, sixes full of threes (7h 6h)

BB wins with a full-house, sixes full of threes (7h 6h)

A szokásos pocket dolgok, szerintem ma egyel sem nyertem egy JJ-n kívül, meg az egyetlen AA-n kívül, amivel vittem a vakokat

Known players:
      Position:
      Stack
      Hero:
      $54,53
      BU:
      $67,91

Preflop: Hero is MP3 with 8:spade: , 8:diamond:
      Hero raises, CO folds, BU calls, 2 folds.

Flop: (5,50 SB) K:spade: , A:heart: , J:spade: (2 players)
      Hero bets, BU calls.

Turn: (3,75 BB) 4:heart: (2 players)
      Hero checks, BU bets, Hero folds.

Final Pot: 4,75 BB

Itt lehet elmaradt egy turn donk, már semmit nem merek mondani, bár a helyzeten nem változtatott volna...

Known players:
      Position:
      Stack
      BB:
      $38,62
      Hero:
      $84,53
      BU:
      $18,18

Preflop: Hero is MP3 with A:spade: , J:diamond:
      MP2 folds, Hero raises, CO folds, BU 3-bets, SB folds, BB calls, Hero calls.

Flop: (9,50 SB) Q:spade: , 3:spade: , 7:club: (3 players)
      BB checks, Hero checks, BU bets, BB calls, Hero calls.

Turn: (6,25 BB) A:diamond: (3 players)
      BB checks, Hero checks, BU checks.

River: (6,25 BB) Q:heart: (3 players)
      BB bets, Hero calls, BU folds.

Final Pot: 8,25 BB

Hero shows two pairs, aces and queens (As Jd)
      BB shows three of a kind, queens (Qc Jh)

BB wins with three of a kind, queens (Qc Jh)

Ismét egy gyönyörű turn river:

Known players:
      Position:
      Stack
      Hero:
      $71,25
      BB:
      $10,44

Preflop: Hero is SB with J:spade: , J:club:
      4 folds, Hero raises, BB calls.

Flop: (4,00 SB) T:heart: , 7:club: , 8:diamond: (2 players)
      Hero bets, BB calls.

Turn: (3,00 BB) Q:diamond: (2 players)
      Hero bets, BB calls.

River: (5,00 BB) J:diamond: (2 players)
      Hero checks, BB bets, Hero calls.

Final Pot: 7,00 BB

Hero shows three of a kind, jacks (Js Jc)
      BB shows a flush, ace high (Ad 5d)

BB wins with a flush, ace high (Ad 5d)

Nem emlékszem utoljára hány nappal ezelőtt sikerült nekem a magasabb pocketet megkapni

Known players:
      Position:
      Stack
      Hero:
      $74,59
      CO:
      $54,18

Preflop: Hero is MP3 with 8:spade: , 8:club:
      MP2 folds, Hero raises, CO 3-bets, 3 folds, Hero calls.

Flop: (7,50 SB) 7:heart: , 3:heart: , 7:diamond: (2 players)
      Hero checks, CO bets, Hero raises, CO calls.

Turn: (5,75 BB) 6:club: (2 players)
      Hero bets, CO calls.

River: (7,75 BB) K:diamond: (2 players)
      Hero bets, CO calls.

Final Pot: 9,75 BB

Hero shows two pairs, eights and sevens (8s 8c)
      CO shows two pairs, queens and sevens (Qc Qh)

CO wins with two pairs, queens and sevens (Qc Qh)

És végül jöttek a tricky ellenfelek is

Known players:
      Position:
      Stack
      Hero:
      $71,03

Preflop: Hero is MP3 with A:spade: , Q:heart:
      Hero raises, 2 folds, SB 3-bets, BB folds, Hero calls.

Flop: (7,00 SB) 6:diamond: , 9:spade: , T:spade: (2 players)
      SB checks, Hero checks.

Turn: (3,50 BB) Q:club: (2 players)
      SB bets, Hero raises, SB 3-bets, Hero calls.

River: (9,50 BB) J:spade: (2 players)
      SB checks, Hero checks.

Final Pot: 9,50 BB

Hero shows a pair of queens (As Qh)
      SB shows three of a kind, nines (9d 9h)

SB wins with three of a kind, nines (9d 9h)

Most nem tudom mi lesz, egyre kevésbé tűnik úgy, hogy bármi fingom lenne a pókerhez, és ez felbasz kurvára.
    • geri8806
      geri8806
      Edző
      Edző
      Játszottam egy rövid 0,5/1 sessiont, a vége:

693 hand
      +47,14

Ez az egész egy nagy bullsh*t, nem értem miért nem tud a magasabb limiten jönni egy upswing. Mindegy mára ennyi. Eljött a páleszozás ideje :f_cool:
    • geri8806
      geri8806
      Edző
      Edző
      Úgy tűnik, ismét előlről lehet kezdeni a grindelést 0,5/1-en, már csak ezt engedi a roll. Egyébként tegnap megnéztem este a pokerstarsos asztalokat, hogy kicsit hasonlítgassam a mansonösökkel. Hát majdnem sírva fakadtam :D , olyan rossz asztalok, mint mansionön 1/2-n meg 0,5/1-en a starson 5/10-től kezdődtek, persze ezt csak az asztalstatok alapján tudom mondani, de akkor is elég kiábrándító. Nem gond, decemberben cash out és megyek oda :)

Úgy döntöttem, hogy a napló lényege mostantól nem a sírás lesz, hanem célok keresése, aztán bizonyos időközönkénti értékelés, hogy mi sikerült belőlük, mi nem.

Akkor már csak meg kéne őket fogalmazni :)

Szóval, célok az elkövetkező fél hónapra:

1) cikkek újbóli áttanulmányozása, mert úgy néz ki sok mindent elfelejthettem,
      2) kézelemző fórum gyakrabbi nézegetése, több saját hand postolása,
      3) hó végéig visszakapaszkodni 1k$-ra, hogy folytatódhasson a grind 1/2-n,
      4) 60k MCP gyűjtése, az 1k$-os insta cash bónusz megszerzéséhez,
      5) az 500$ pending bónusz kiszedése

Összefoglalva: annyi tapasztalat, tudás gyűjtése, hogy később ne legyen gondom limitlépésnél a starson.
    • geri8806
      geri8806
      Edző
      Edző
      Játszottam egy rövidebb sessiont, vegyesen 1/2 és 0,5/1 asztalokon.

876 hand, +36,19

Az, hogy nem bukó a nap alapvetően jó, de sajna ennyi játékkal, meg a sok 0,5/1-gyel nem lesz meg a hó végére a 60k MCP :/

Lehet vissza kell térnem a napi 6 óra játékra.

Mindegy, most kis kikapcs, társasági élet ilyesmik, de előtte egy kis handpostolós móka.
    • geri8806
      geri8806
      Edző
      Edző
      A mai rövid session egész jó lett, igaz, csak 558 handre volt időm.

Eredmény: +74,19

Nagyrésze 1/2-n ment, pedig a roll még nincs meg hozzá, de sajna ha nem lesz meg a hó végére a kellő mennyiségű pontom, mehetek valami munkát keresni (lol), úgyhogy most br managementet felrúgva asszem maradok 1/2-n, hátha sikerül visszahoznom magam +-ba, vagy ha nagyon nem megy, még mindig ott vannak az alacsonyabb limitek :)

Mára ennyi, estére kis jégkori, és aztán jöhet a szunya :f_zZz: