Nl2000 SH - 33

• kisike
      kisike
      Bronz
      Regisztrált: 2007.06.15, Hozzászólások: 15.798
      Originally posted by cYde

Az MP kruger265 (36/8/1,4 AF/29 WTS), a CO E1ephant (23/18/3,0 AF/24 WTS)

A flop előtti játék valószínűleg világos, de a kérdés a flopon a következő: megadás vagy emelés? Ha megadok, akkor az főleg azért van, hogy a halat továbbra is benn tartsam, másrészt viszont mindkettőnek lehetőséget adok arra, hogy a keze csúcs párra vagy ehhez hasonlóra javuljon fel. Nem vagyok biztos benne, hogy vajon az MP pozícióban ülő játékos egy gyenge ászt képes-e dobni a folytató nyitásra és az emelésre, de legalább a CO pozícióban ülő játékos erős kezet feltételezne nálam. Az AQ és AK lapokkal úgyis arra fogom késztetni, hogy semleges lap esetén a turnön és a riveren feltegye a pénzét.

A megadás a turnön feltehetően standard, de a river már kérdéses. Emelés vagy megadás? De mivel nem szokatlan, hogy mindkettőnél ott a flöss vagy a sor JT lapokkal, ezért inkább megadok. Az emeléssel már túljátszanám a kezemet.

Party Poker No-Limit Hold'em, $20.00 BB (6 handed) - Party-Poker Converter Tool from FlopTurnRiver.com

saw flop

CO ($5119.50)
      UTG ($3459)
      SB ($2010)
      BB ($2355)
      Hero (Button) ($2000)
      MP ($2981.50)

Preflop: Hero is Button with 3, 3
      1 fold, MP calls $20, CO bets $105, Hero calls $105, 2 folds, MP calls $85

Flop: ($345) 3, A, Q (3 players)
      MP checks, CO bets $140, Hero calls $140, MP calls $140

Turn: ($765) 8 (3 players)
      MP checks, CO bets $180, Hero calls $180, MP calls $180

River: ($1305) 9 (3 players)
      MP checks, CO bets $380, Hero ???

zwacke:

Én is megadtam volna.

De a flopon emeltem volna. Néha nem törődök azzal, hogy csapdázzam a szetet. Tetszik a játék, de ami nem jön be, az a nyitás mérete. Úgy gondolom, hogy elég gyakran ki fogja magát egyensúlyozni rossz játékkal, mivel valószínűleg tudja, hogy a gyenge nyitásméret blöfföket idéz elő és ez az, ami miatt alapvetően ráemelhet.

sim87, edző:

Azt gondolod, hogy gyakran nyit olyan kézzel a turnön, ami még ahhoz sem elég erős, hogy rögtön elvigye a pénzt a flopon?

És kevésbé győz meg engem az, hogy két párra javulhat fel, mivel feljavulhat sorra is a lyukas sorhúzóval, de az implikált esélyed nem fog lényegesen emelkedni, amikor két párra javul fel.

Sleyde:
      A legtöbbször emelnék a flopon. krugert inkább passzívnak tartom, ami azt jelenti, hogy nem fog olyan gyakran check/raise-t játszani és esetleg meg fog adni egy flösshúzóval.

Emellett a flopon feszes skálát képviselsz. Én inkább emelnék a turnön ezzel az alacsony nyitással szemben. Emelés védelemért és kruger talán sokszor fog megadni.

Ha már megadtál a turnön, akkor adj meg a riveren is.

cYde:

A flop emeléssel kapcsolatban egyetértek veled, de nem látom hasznát az emelésnek a turnön. Ezzel csak izolálom magamat a flössökkel szemben. Vajon kruger mivel fog megadni nyitás vagy emelés esetén? Nem akkora hal, mint amekkorának hiszed. Igazad van abban, hogy védekezek, de másrészt viszont elveszem annak a lehetőségét, hogy olcsón húzzak abban az esetben, ha már hátul vagyok a flössel szemben. Ez nem egyenlíti ki a mellette szóló érvet, de én nem tartom a védelmet olyan fontosnak, mint ahogyan azt te tetted.

Sleyde:

Nos, te viszont még akkor is nyitnál, ha körülötted már mindenki passzolt, és egy kicsi nyitás közel megegyezik a passzolással.

Nem tudom pontosan, hogy milyen formában van most fish krueger, de két párt nem fog dobni, az biztos! És ha ismét ráemel, akkor vess egy pillantást az esélyedre és erre alapozd a döntésedet.

e1ephant, ha helyesen ítélem meg a viselkedését, akkor soha nem lesz nála a flöss.

praios, Black Member tag:
      Ahogyan a játék zajlott, én megadnék a flopon, de általában inkább előnyben részesítem az azonnali emelést a flopon.
  • 1 válasz
    • lino5
      lino5
      Bronz
      Regisztrált: 2008.01.22, Hozzászólások: 8.935
      ha flopon csak callozok, ami szerintem nem olyan rossz, mint ahogy itt sokan leírták, akkor így játszanám a handet ahogy az arc játszotta. riveren is csak calloznék. de ha flopon visszaemelek, akkor turn-ön nemtudom mit csinálnék, ha mondjuk kapnék 2 callt flopon. ugye a szín nagyon gyakran kintlesz egyikőjüknél. így elég érdekes szitu lenne ez itt. hát nemtom. persze elég riktán lesz flopon a visszaemelésre 2 call. így nem tudom, hogy kéne-e ezen egyátalán gondolkodni