Ez normális?

• MrKeating27
      MrKeating27
      Bronz
      Regisztrált: 2008.04.21, Hozzászólások: 65
      Sziasztok! Kétségek merülte fel bennem, kérlek segítsetek tanácsaitokkal. Tegnap este gyakoroltam kicsit a No limit/SS taktikát játékpénzzel. Azaz, csak gyakoroltam volna... 5$/10$-os asztalokhoz ültem le, igyekeztem minden szabályt betartani, amit tanultam, bár nem volt könnyű... Sokszor éreztem úgy, hogy sokmindenre kell figyelni, és nagyon kevés a gondolkodási idő...
      De amiről tulképp írni szeretnék: kb másfél órát játszottam, és mindösszesen 3 (!) party volt, amikor olyan lapom volt, h egyáltalán be lehetett szállni,(Ebből az egyik olyan volt, h nagyvak lévén ingyen néztem meg a flopot), és mind a 3x vesztettem. Vagy azért mert a flop után szemét kezem volt, vagy azért, mert all-int emeltem, és vesztettem. Szóval, sikerélmény 0... Eléggé megviselt lelkileg, habár csak játékpénzről volt szó... Egy ilyen hullámvölgy normális? Vagy elrontottam vmit?
  • 7 válasz
    • senna12
      senna12
      Bronz
      Regisztrált: 2007.03.17, Hozzászólások: 13.113
      Játékpénz az egy más világ. Nyugi ott ez normális. ;)
    • MaxMad
      MaxMad
      Bronz
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 20.242
      Szia! A játékpénzes asztalokon folyó játék egyszerűen nem összehasonlítható a realmoneys asztalokkal. Az nem árt, ha előtte ott gyakorolsz kicsit, kiismered a termet, illetve begyakorlod a KKT-t, de következtetéseket semmiképp nam szabad levonni az ottani játékról. Azt kicsit túlzásnak tartom, hogy másfél óra alatt csak 3 játszható handet lett volna, de az SSS játék lényege az, hogy csak nagyon-nagyon jó lapokat játszuk meg, a többit egyszerűen eldobjuk preflop. Az sem véletlen, hogy ezt a stratégiát ajánljuk a kezdőknek, ugyanis a játék alapvető mechanizmusát, az alapvető taktikákat, a kezdő kezeket, az emelések nagyságát stb. itt lehet a legkisebb veszteségek mellett elsajátítani. Ezenkívül itt nagyon feszesen kell játszani, és ezzel kellően meg lehet alapozni a későbbi stratégiákat. Az meg hogy 3-ból 3x vesztettél, az jóformán semmit nem jelent, ugyanis a stratégia mindig hosszútávon lesz nyereséges, de még ez mellett is előfordulhat olyan, hogy nagyon sokszor bukunk az esélyesebb induló kezeinkkel. Nem árt, ha az elején tudatosítod magadban, hogy a nyerő játékossá válás nem csupán a stratégia helyes alkalmazásából áll, ehhez még bizony nagyon sok tapasztalat, és legfőképp kitartás, és állhatatosság szükséges. Az, hogy az egyik játszható handeddel meg ingyen néztél flopot már eleve eltér a kis letétes stratégiától, ugyanis ebben a stratégiában kizárólag emeléssel szállunk be a játékba. Javaslom, hogy vegyél részt az élő edzésen vasárnap 20:30-kor, ahol kispeterg coach segítségével bevezetést kaphatsz a kis letétes stratégia alapvető rejtelmeibe. Erről bővebb információt itt kaphatsz : http://hu.pokerstrategy.com/coaching/

Fel a fejjel, és sok sikert az asztaloknál! ;)
    • MrKeating27
      MrKeating27
      Bronz
      Köszi szépen a bíztatást és a segítséget. Jólesett. Holnap újra elolvasom a stratégiát.
      Ami az edzést illeti, nem hiszem, h részt tudok venni rajta, hacsak nem tudtok ebben is segíteni. Ugyanis egyszerűen képtelen vagyok telepíteni a Titan pókert (pedig nem vok láma a számgéphez, informatikusnak tanultam). Először is a Nod vírust jelez, oké, ezt megbeszéltük itt a fórumon, hogy téves riasztás, tehát kikapcsoltam, letöltöttem a fájlt, de amikor elindítanám a telepítést, a következő hibüzit kapom: "Programfutási hiba". Na, ilyenkor mi van? Tanácstalan vagyok...
    • MaxMad
      MaxMad
      Bronz
      Hűha, ez sok mindentől lehet...

Biztos, hogy a letöltés 100%-ban sikerült?
      Lehetséges, hogy a windows nincs megfelelően frissítve?

Mindenesetre megprobálok utánajárni a dolognak, illetve ha vki találkozott a problémával, az segítsen legyen szíves!
    • Csalamade
      Csalamade
      Bronz
      Regisztrált: 2007.02.24, Hozzászólások: 1.813
      Original von MrKeating27 Köszi szépen a bíztatást és a segítséget. Jólesett. Holnap újra elolvasom a stratégiát.
      Ami az edzést illeti, nem hiszem, h részt tudok venni rajta, hacsak nem tudtok ebben is segíteni. Ugyanis egyszerűen képtelen vagyok telepíteni a Titan pókert (pedig nem vok láma a számgéphez, informatikusnak tanultam). Először is a Nod vírust jelez, oké, ezt megbeszéltük itt a fórumon, hogy téves riasztás, tehát kikapcsoltam, letöltöttem a fájlt, de amikor elindítanám a telepítést, a következő hibüzit kapom: "Programfutási hiba". Na, ilyenkor mi van? Tanácstalan vagyok...
      Nagyon egyszerű a dolog. Egy windows reinstallt ajánlok. Utána mennie kell ^^ Az meg 2-3 óra alatt meg van ha már informatikusnak tanulsz nem okozhat gondot ;)
    • MrKeating27
      MrKeating27
      Bronz
      Nem hiszem, hogy az XP-vel lenne gond, mert csak ennél az egy szoftvernél jelenik meg a dolog. Lehet, hogy maradt még bent a Nodnak valami láthatatlan keze, vagy esetleg a tűzfal?
    • MaxMad
      MaxMad
      Bronz
      A tűzfal miatt semmiképp nem lehet programfuttatási hiba sztem, de talán érdemes kipróbálni, hogy a NOD helyett felteszed az Avast-ot, egyrészt sztem jobb is, másrészt otthoni felhasználásra ingyenesen regisztrálható. Kisérletezni kell mindenképp, mert ez tuti nem a Titan hibája. Mindenesetre, ha sikerül orvosolni a problémát, írd be majd ide, mi volt a gáz! ;)