[SH] NL2 SH A5s

• TZalan
      TZalan
      Bronz
      Regisztrált: 2009.08.21, Hozzászólások: 39
      Itt floppon chack fold igaz?

Known players:  
      BB:
      $3,00
      Hero:
      $5,59
      MP3:
      $3,31
      BU:
      $4,85

0,01/0,02 No-Limit Hold'em (6 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: Elephant 0.69 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is MP2 with A:heart: , 5:heart:
      Hero raises to $0,10, MP3 calls $0,10, CO folds, BU calls $0,10, SB folds, BB calls $0,08.

Flop: ($0,41) 8:heart: , 6:club: , 9:diamond: (4 players)
      BB checks, Hero bets $0,34, 2 folds, BB calls $0,34.

Turn: ($1,09) 4:spade: (2 players)
      BB checks, Hero checks.

River: ($1,09) 3:heart: (2 players)
      BB bets $0,50, Hero folds, BB gets uncalled bet back.

Final Pot: $1,09
  • 6 válasz
    • gwe
      gwe
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.14, Hozzászólások: 318
      preflop fold.
      A5s nem játszható UTG-ből!
      (de még középről sem, én a CO-ból játszanám ezt legelőbb, de lehet hogy NL2-n még feszesebbre venném a figurát)

Flopon 4way pot-ba próbálsz folytató nyitni, a semmivel.
      Ez szintén nem egészséges dolog a bankrollodnak. (Max 2 ellenfél ellen érdemes száraz! boardon)
    • Sebhelyes
      Sebhelyes
      Bronz
      Regisztrált: 2007.06.16, Hozzászólások: 1.351
      Alapvetően 4*BB emelést használunk pre, plusz 1 BB minden limpelő után.

A5s-ot messze dobd el UTG-ből! Ilyen lapokat csak pozícióból jó játszani, korai pozícióból emelve ráadásul gyakran találkozhatsz magasabb Ax-ekkel, amelyek pedig dominálnak. Ezzel a lappal én is csak CO-ról emelnék legkorábban.

Igaz. Flopon c/f a játék. Javaslom, hogy olvasd át a cbetre vonatkozó részeket a stratégiában, mert nagyon fontos tudni, hogy mikor éri meg cbetelni és mikor nem. Itt nem.

Turntől jó a játék.
    • Sebhelyes
      Sebhelyes
      Bronz
      Most néztem meg egy érdekes videót preflop játékról.
      Az arc két stratégiát javasolt korai pozícióban, ebből a 2-ban benne volt az A5s, mint emelő lap. Rögtön eszembe is jutott ez a leosztás:)
      Viszont két dolgot érdemes tudni arról a stratégiáról, azaz hogy miért és hogyan éri meg emelni Axs-dal korai pozból:
      - Az arc NL50-től felfelé ajánlja, ahol már sokkal kevesebb ember coldcallozik Ax-ekkel.
      - Jó postflop játékot kíván ahhoz, hogy profitábilis legyen így játszani.

A másik pedig, hogy még nem győzött meg az arc, hogy ez jó stratégia... lehet, hogy fogok nyitni egy témát neki.:)
    • TZalan
      TZalan
      Bronz
      Regisztrált: 2009.08.21, Hozzászólások: 39
      igen, én is láttam több videóba is, azért is próbálgattam, most már kezd megyegetni, tehát összességében eddig +ba vagyok velük, csak óvatosan kell játszani vele, főleg ha ász párt találsz vele, mert itt a kicker nem a legjobb... NL10en játszom, laza játékosok ellen jobb nem használni vagy ésszel.

UI: egy topic tényleg nem lenne rossz neki.
    • Sebhelyes
      Sebhelyes
      Bronz
      Original von TZalan igen, én is láttam több videóba is, azért is próbálgattam, most már kezd megyegetni, tehát összességében eddig +ba vagyok velük, csak óvatosan kell játszani vele, főleg ha ász párt találsz vele, mert itt a kicker nem a legjobb... NL10en játszom, laza játékosok ellen jobb nem használni vagy ésszel.

UI: egy topic tényleg nem lenne rossz neki.
      Már nyitottam neki egy topicot "Korai pozíciós emelés (UTG, MP) SH asztalokon címmel" (vagy valami ilyesmi volt), sajnos eddig nem sokan szóltak hozzá.:(

Azért ezen a flopon nem voltál túl óvatos, a másik ami kérdéses, hogy NL10-en elég-e hosszútávon, ha óvatos az ember velük... A másik topicba szívesen várok észrevételeket.:)
    • Jamm
      Jamm
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.05, Hozzászólások: 10.916
      Hello,

NL2-ön sima fold, mert kismillió tiszta helyzet lesz, hogy nyereségesen játszunk, viszont NL50-től nyugodtan lehet emelni minden AXs-el, de nyilván nem egy A magas floppra várunk, hanem valami pár + draw-ra minimum.

flop egyértelmű c/f 4 fős potban, hiszen totál air van nálunk.