Nl25 Sh - Jj

• ALCU01
      ALCU01
      Bronz
      Regisztrált: 2007.09.18, Hozzászólások: 11.128
      Position:
      Stack
      BB:
      $72,70
      Hero:
      $38,25
      CO:
      $25,25
      BU:
      $44,95

0,1/0,25 No-Limit Hold'em (6 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: Elephant 0.69 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is MP2 with J:diamond: , J:heart:
      Hero raises to $1,00, MP3 folds, CO calls $1,00, BU calls $1,00, SB folds, BB calls $0,75.

Flop: ($4,10) 4:spade: , 2:club: , 5:heart: (4 players)
      BB bets $0,50, Hero raises to $2,50, CO calls $2,50, BU calls $2,50, BB calls $2,00.

Turn: ($14,10) 6:spade: (4 players)
      BB checks, Hero checks, CO checks, BU checks.

River: ($14,10) 4:club: (4 players)
      BB bets $0,50, Hero calls $0,50, CO raises to $11,00, 3 folds, CO gets uncalled bet back.

Final Pot: $15,60

Csak 3 kérdésem van... :s_ugly:
      • mit csináljak flopon?
      • mit csináljak turnön?
      • mit csináljak riveren?

BB egy orbitális fish, CO reg, BU supernit. Pozíciónk nem túl jó ebben a leosztásban... Miután ennyi call után feljött egy ilyen board, úgy éreztem szarban vagyok.

Tehát:
      • mit csináljak flopon?
      BB jön a szokásos kis donkbetjével, ami nem jelent semmit. Nem akarok gyengének látszani, ezért emelek (szerintem túl kicsit), és rögtön megfogalmazódik bennem a kérdés: mit csinálok ha CO vagy BU tovább emel? Ha pp-kben gondolkodom, akkor könnyen lehet, hogy szettel fogok szembe nézni, ugyanakkor egy csomó overpárnál jobb vagyok.

Tehát raise/broke, és ha szet, akkor cooler? Nem spewy ez egy kicsit?

Vagy raise/fold, mert egy reraise itt 4way potban nagyon nagy erőt sugall? Nem weak ez egy kicsit?

Kaptunk 3 call-t a raise-re, ami részben meglep, részben pedig megijeszt.

• mit csináljak turnön?
      Feljön egy olyan lap, ami az összes flop szetet óvatosságra intheti, egyedül egy hármasnak kellene gázt adnia. De nem ad senki gázt.

Bet/fold? Van értelme? Szerintem nem nagyon.

Bet/call szerintem itt szóba sem jöhet és check/call-nak sem látom értelmét, igazából talán itt a "legkönnyebb" a helyzet, check/fold-on vagyok.

• mit csináljak riveren?
      Elérkezett az újabb nehéz rész...

Call a hülye betjére, hátha olcsón jutunk showdownig? De ezzel eláruljuk, hogy nagyon gyengék vagyunk. És ha valaki ránk emel? Mi van ha csak blöfföl? Ugyanakkor az összes eddigi szet nyugodtan betelhet, mert nem kell tartania sortól. Nagyon weak itt a fold (a call után)?

Raise/fold, hogy megpróbáljuk mi megszabni a river árát, és ha ránkemelnek, biztosak lehetünk abban, hogy kevesek vagyunk?

Bocs, hogy ennyire hosszú voltam, de tényleg nem tudtam, hogy mi lehet itt a legjobb line. Pláne, hogy hárman is deepek vagyunk.
  • 3 válasz
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Hali pajti!

Nem olyan gáz ez a helyzet.
      BB donkjával nem kell különösebben foglalkozni. Mit csinálnál itt, ha Te kezdenél? Pot bet/fold. Ugye? Ennyi ember ellen a maximális védekezésre van szükséged, viszont bárkitől kapsz itt emelést, nyugodtan dobhatod. Tehát ez a kis donk annyiban változtat a dolgon, hogy nem 4 hanem kb. $5.5-t emelsz.
      Ha valaki(k) csak megad, akkor is nagyon óvatosnak kell lenned és további akcióra nyugodtan feladhatod. Egy ilyen 4way potban nagyon ritkán fogsz blöffel találkozni, főleg így, hogy többen is deepek vagytok.

A flop emelés méretét leszámítva a további játék jó. Vagyis a megadások után egész nyugodtan feladhatod és ch/f lehet a játék. Itt senki nem fog erősen betelni egy over párral, hanem próbál olcsón eljutni a terítésig.
    • Sebhelyes
      Sebhelyes
      Bronz
      Regisztrált: 2007.06.16, Hozzászólások: 1.351
      Original von pborisz Hali pajti!

Nem olyan gáz ez a helyzet.
      BB donkjával nem kell különösebben foglalkozni. Mit csinálnál itt, ha Te kezdenél? Pot bet/fold. Ugye? Ennyi ember ellen a maximális védekezésre van szükséged, viszont bárkitől kapsz itt emelést, nyugodtan dobhatod. Tehát ez a kis donk annyiban változtat a dolgon, hogy nem 4 hanem kb. $5.5-t emelsz.
      Ha valaki(k) csak megad, akkor is nagyon óvatosnak kell lenned és további akcióra nyugodtan feladhatod. Egy ilyen 4way potban nagyon ritkán fogsz blöffel találkozni, főleg így, hogy többen is deepek vagytok.

A flop emelés méretét leszámítva a további játék jó. Vagyis a megadások után egész nyugodtan feladhatod és ch/f lehet a játék. Itt senki nem fog erősen betelni egy over párral, hanem próbál olcsón eljutni a terítésig.
      +1

Deepen a kezdőlapok értéke elkezd kiegyenlítődni (magas implikált esélyek miatt SC-k, kisebb kézbe párok értéke emelkedik, AK, QQ+ értéke csökken)

Vagyis a JJ értéke csökken.

Multiway az SC-k és egyéb spekulatív lapok értéke nő, az AK, QQ+ értéke csökken. Top és felső párok gyakran szépen kifizetik a betalált húzókat.

Vagyis a JJ értéke tovább csökken.
    • Jamm
      Jamm
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.05, Hozzászólások: 10.916
      Hello,

Floppon a BB donkjával nem kell foglalkozni nyugodtan veheted úgy, hogy checkelt. Egy ilyen multiway floppon egyáltalán nem weak a bet/fold, de valami rendes méretűt betelj. Így, hogy ennyien calloztak nyugodtan mehet a c/f a turn-től, mert egy bettel itt már kommitálnád magad, és ez a JJ itt nem sokat fog érni valószínű, ha all-in kerülsz. River is ok így, hátha olcsón látunk mutatást, nem hinném, hogy CO itt blöffbe fordítana egy 77-TT lapot, úgyhogy sztem megjött a fullja, mert egy air-rel meg nem adta volna a flop betet, amit itt esetleg blöffbe fordíthatna.