Ez az oldal cookie-kat használ a böngészési élmény növelése érdekében. A weboldal további böngészéséhez el kell fogadnod a cookie-k használatát. Ha szeretnél további részleteket tudni, vagy változtatni akarsz a beállításaidon, látogasd meg Cookie kezelési irányelvek és Adatkezelési irányelvek oldalainkat. Bezárás

[SH] NL10 SH (77 3bet call)

• abelus
      abelus
      Bronz
      Regisztrált: 2008.03.01, Hozzászólások: 154
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Leosztás lejátszása

$0.05/$0.1 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      BU:
      $3.76
      SB:
      $10.46
      BB:
      $19.06
      MP2:
      $29.19
      MP3:
      $16.75
      CO(Hero):
      $10.00

Preflop: Hero is CO with 7, 7.
      2 folds, Hero raises to $0.35, 2 folds, BB raises to $1.25, Hero calls $0.90.

Flop: ($2.55) 2, 6, 6 (2 players)
      BB checks, Hero checks.

Turn: ($2.55) T (2 players)
      BB bets $1.80, Hero calls $1.80.

River: ($6.15) K (2 players)
      BB bets $3.50, Hero folds, BB gets uncalled bet back.

Final Pot: $6.15.

a mutatásai alapján eléggé LAG
      41/20/2,5 3bet 4% BB raise steal 20% CBet 63, donk flop 33 Turn Cbet 100 WTSD 25, W$SD61 (167 hand)
      flösse biztos nem volt, akkor emelt volna flopon is a húzóra. a K viszont belefért a 3bet skálába, így dobtam, de erős ellenérzéseim vannak. mit gondoltok?
  • 10 válasz
    • Banyek22
      Banyek22
      Bronz
      Regisztrált: 2008.03.02, Hozzászólások: 2.781
      Original von abelus mit gondoltok?
      Azt, hogy dobjuk el pre :) Ez nem egy túl jó szitu, floppon azért itt rá kell menni a setre, arra viszont ezt nem adhatod meg :)
    • abelus
      abelus
      Bronz
      sztem egy LAG ellen, aki nem standard 3bet skálával játszik, nem dobhatok pre egy hetes párt, akkor sem, ha kiegyensúlyozott statjai vannak. és mondom, láttam érdekes mutatásokat tőle. pl K9s szintén 3bet, két párral mákol az AK ellen, 67o-val call 3bet TT ellen, itt bukott egy lyuksor allin-t.
      sajnos kicsi a minta.
    • Banyek22
      Banyek22
      Bronz
      És mi volt a terv postflop?:) Jött egy elég jó kis flop, erre te feladtad. Ha a turnig elönyben érezted magad, akkor ott illett volna elkezdeni agrózni egy kicsit, hisz a lapunk eléggé sérülékeny, egy ilyen arc ellen bármilyen figurás lap tönkreteheti :(
    • szekely89
      szekely89
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.27, Hozzászólások: 276
      Preflopp minden képp dobnod KELL mert nincs meg az elegendő esélyed.4%-os 3bet az meg teljesen normális ,nem fog 3betelni valoszinuleg csak AK/KK/QQ/AA-val de ha még szarabbal is emel , akkor se éri meg bemenni mert nem leszel kifizetve ha betalálsz, ugyanis ha pl K9 el megy ellened és nem találja el semmi akkor biztos dob,teljesen felesleges így játszanod.
    • abelus
      abelus
      Bronz
      @banyek22: valami ilyesmi :) azért ch-em, mert ingyen akartam turn-t nézni - potkontroll. mivel ő nem emelt, így kizártam az eddigi ismereteim alapján TT+ tól mindent, kivéve az olyan kezeket, mit Ax, Kx és Qx, illetve 88-99. turnon a T nem játszik, bármire betelt volna, de riveren a K elgondolkodtatott. még mindig jónak érzem a callt is. igazából, ha nem A, v K, akkor megadom bármi lapra ezt a betet. így mennyire helytálló az elgondolás?

@szekely89 a 167 hand ből a 4% 3bet tartalmaz K9-et is, ahogy írtam, illetve azt is néztem, hogy nem a saját 18% körüli skálámmal láttam nála mutatásokat, ezért írtam, hogy LAG.
    • Banyek22
      Banyek22
      Bronz
      Te tudod, ha jónak érzed... :f_wink: Viszont akkor maradt,amit mondtam, hogy a turnon kezdjünk el valamit csinálni, hisz a river valszeg csak rontani tud a lapunkon :) Én tartom magam ahhoz, hogy felesleges ilyen helyzetekbe belemenni.
    • Sebhelyes
      Sebhelyes
      Bronz
      Regisztrált: 2007.06.16, Hozzászólások: 1.351
      Szerintem is jobb lenne a dobás. Két okból: laza 3bet skála ellen nincs meg az implikált esélyünk a megadásra. Ha betalálunk egy setet, akkor se fog elégszer kifizetni minket. A másik ok, hogy egy LAG ellen még pozícióból se biztos, hogy hasznot hozóan tudjuk megjátszani a lapunkat. Túl sok flopon kell feladnunk.
      Egy opció, ha BB lazán 3betel: fordítsd blöffbe a kezed és 4betelj. :]

Flopon BB checkel. Van oka check/raise-re játszania? Esetleg egy 6-ossal vagy fullal, de itt legtöbbször c/f lesz a játéka (olyan lapokkal, melyeknek komoly részesedése lehet ellened) (esetleg c/c pocketekkel, fölélapokkal). Mivel turnön szinte biztos, hogy támad a gyengeségedre (check flop), és ott szinte biztos, hogy legalább egy utcát megadsz, így azt a tétet betehetnéd most flopon, így akár rögtön meg is nyerheted a leosztást, ha pedig megad, akkor még mindig check behindolhatod a turnt. Mellesleg miért adtál meg egy 3betet 77-tel, ha egy ilyen álomflopon sem veszed át a kezdeményezést? Nem rossz gondolat a potkontroll, de nem akkor, amikor bármilyen 7-nél magasabb lappal túlhúzhat. (Vagy úgy tehet, mint aki túlhúzott.)

Ha már így alakult, akkor turn és river ok, bár én riveren inkább csak akkor calloznék, ha 7- vagy T jön (ez 20 jó és 25 rossz lap), mivel nagyon széles a 3bet skálája, és szinte bármilyen over eltalálhatja. (esetleg még a 8-at vagy 9-et is hozzáveheted)
    • abelus
      abelus
      Bronz
      Original von Sebhelyes Mellesleg miért adtál meg egy 3betet 77-tel, ha egy ilyen álomflopon sem veszed át a kezdeményezést? Nem rossz gondolat a potkontroll, de nem akkor, amikor bármilyen 7-nél magasabb lappal túlhúzhat. (Vagy úgy tehet, mint aki túlhúzott.)
      asszem ez volt a lényeg. postflop játék mondjuk úgy, nem az erősségem egyenlőre, ennek ellenére szeretem. csak költséges. :D
    • fureszk
      fureszk
      Globális
      Regisztrált: 2009.06.07, Hozzászólások: 2.565
      Szetvadászatért nem éri meg megadni, ha azért szálltál be mert bevállalod alacsony flopon pedig miért nem igyekeztél flopon tönkremenni? :f_smile:
    • Jamm
      Jamm
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.05, Hozzászólások: 10.916
      Hello,

Pre FOLD!

Nincsen implikált esélyünk, illetve ha betalál a szet, és azt minden esetben kifizeti, akkor is -EV... Ezt csak úgy lehet +EV-re kihozni, ha postflop bevállalunk move-okat. Ha már megadtad és feljön egy alacsony párosodott flop, akkor miért nem betelsz egy check után?

De NL10-en azt javaslom, hogy ne adj meg 3betet párokkal 100BB deepen.
      Igazából egy nagyon feszesen 3betelő ellen van értelme az implikált esélyek miatt, de akkor is legalább 130-140BB deepnek kell lenni, és nem resteal szituban akkor sem, hanem mondjuk UTG-ból betelsz, és UTG+1-ből vagy MP-ből jön a 3bet.