Ez az oldal cookie-kat használ a böngészési élmény növelése érdekében. A weboldal további böngészéséhez el kell fogadnod a cookie-k használatát. Ha szeretnél további részleteket tudni, vagy változtatni akarsz a beállításaidon, látogasd meg Cookie kezelési irányelvek és Adatkezelési irányelvek oldalainkat. Bezárás

[SH] NL10SH 44 OOP flopped set - 3way

• Csibola
      Csibola
      Bronz
      Regisztrált: 2007.07.02, Hozzászólások: 1.330
      Hi!

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Leosztás lejátszása

$0.05/$0.1 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      SB:
      $9.75
      BB:
      $10.00
      MP2(Hero):
      $10.41
      MP3:
      $12.90
      CO:
      $15.45
      BU:
      $11.27

Preflop: Hero is MP2 with 4, 4.
      Hero raises to $0.40, MP3 calls $0.40, CO folds, BU calls $0.40, 2 folds.

Flop: ($1.35) 8, 4, T (3 players)
      Hero bets $1.06, MP3 calls $1.06, BU calls $1.06.

Turn: ($4.53) 5 (3 players)
      Hero checks, MP3 checks, BU bets $2.15, Hero calls $2.15, MP3 raises to $6.45, BU raises to $9.81, Hero calls $6.80, MP3 calls $3.36.

River: ($33.1) X (0 players)

Két TAG ellen tettem ezt. Kíváncsi vagyok a vélemény(ek)re, utána elmondom, én hogy gondolkoztam...
  • 3 válasz
    • Sebhelyes
      Sebhelyes
      Bronz
      Regisztrált: 2007.06.16, Hozzászólások: 1.351
      Elég kemény leosztás... azért megpróbálom:

Pre raise standard, ha a két arc, aki jön ellened tényleg reg, akkor eléggé sokféle lap lehet a kezükben: SC-k, TT-22 pocketek (többivel 3bet/squeez), Ax-ek és Axs-ek, KQ, esetleg egyéb broadway lapok... Leginkább olyan lapokra számítanék, melyek jól játszanak multiway.

Leterül a flop, és betelünk. Ez jó, mert az asztal húzónehéz, és mint mondtam olyan lapok jönnek leginkább pre, melyekből húzók lesznek. A méretét is jónak találom.
      MP3 megad, ami itt még mindig több dolgot jelenthet: Rosszabb esetben slowplayelt set, jobb esetekben :diamond: :diamond: (lehet, hogy kombinált húzó T :diamond: -vel vagy sorhúzó is, de ezekkel valószínűleg visszaemelne már itt flopon), 76, talán még Tx,99 is, amivel egy utcát calloz.
      BU is megad, ami valamilyen húzót sejtet. Nem hiszem, hogy BU-ná lehet set vagy két pár, mivel flopon egy emelés és egy megadás után húzónehéz boardon mindenképp emelnie kéne. Szóval két kék van nála, esetleg 76.

Jön a turn, és gyakorlatilag minden húzót kiegészít. Itt szerintem az esetek többségében már nem vagy elől. Checkelsz, ami itt jó, mivel jó lenne olcsón eljutni a riverig, ahol esetleg még fullosodhatsz. Ha pedig mégsem fullosodsz, akkor egy olcsó showdown se lenne rossz. Ha mégis elől vagy, akkor sok olyan river jöhet, ami nekünk nem tetszene, vagyis ekkor se éri meg hízlalni a potot.
      MP3 checkel. Ezt gyakorlatilag az egész skálájával teheti, kivéve az alacsony flössök, melyekkel most mindenképp emelnie kéne.
      BU emel fél potot. Ez itt sohase lesz blöff, és nagy erőt mutat. Nekem nagyon úgy tűnik hogy azért nem emel nagyot, hogy valaki mindenképp vele tartson.
      Emelni szerintem itt már semmi értelme. 3:1-hez esélyt kapsz, ami (ha fullra húzol) majdnem elég a megadáshoz. Implikált esélyekkel oké lehet, csak az a baj, hogy ott még ülnek mögötted, és lehet, hogy mégse lesz olyan olcsó az a turn. Összeségében itt még én is megadnék bízva abban, hogy olcsón megnézhetem a rivert.
      MP3 visszaemel, BU AI. Végre mindenki elárulta a lapját. MP3 sem azért emelt vissza ilyen kicsit, hogy mindenki dobjon, ő is hízlalni szeretné a potot. Settel, esetleg valamilyen beteges két párral valószínűleg MP3 is csak megadott volna abban bízva, hogy fullosodik, a sok középszerű lapot pedig mind dobta volna.
      Van 10 jód és 6,8$-t kell belepakolni egy 24,4$-os potba (MP3 úgyis megad) ez kb 3.5:1 banki esély 23,8%-os nyerési esély mellett. Ez alapján call.

A probléma akkor van (feltéve hogy igaz, amit eddig írtam), ha valamelyik arc slowplayelt egy settet, majd túlértékelte a turnön, vagy valahogy máshogy bentmaradt olyan lapokkal, melyek fogják a jóidat. Ha erre van bármekkora esély, akkor az utolsó call kérdőjelessé válna.

Am boccs, ha kicsit össze-vissza fogalmaztam, elég késő van és fáradt vagyok.:D
    • RealRaul21
      RealRaul21
      Bronz
      Regisztrált: 2007.02.18, Hozzászólások: 5.526
      flop potbet, turn meg vérmérséglet és potodds kérdése:)

az biztos hogy turnon verve vagy
    • Jamm
      Jamm
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.05, Hozzászólások: 10.916
      Hello,

Turn-ön ok a c/c, mert az egyikük szinte biztos, hogy FD-vel callolt floppon. Viszont a callod után MP3 c/r-el, amire BU all-in megy. Itt egészen biztos, hogy a bottom szet az kevés lesz.

Nézzük az oddsokat, ugye Te 3*10,41$-t nyerhetsz, ami 31,23$. Ehhez kell betegyél 6,8$-t, így 22% részesedés kéne a 0EV callhoz. 10 outra itt pont 22% részesedésed van, de nem mindig lesz jó mind a 10 outod, úyhogy hosszútávon ez -EV call lesz, illetve maximum 0EV, ami ugyanaz mintha dobnád, csak a varianciát növeli iszonyatosan.