NL100 SH - KK 3way cs flop raise

• pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      UTG 94/39/1.3 kb. 40 hand alapján :)
      Bár nem láttam, de emelt már cbetet (csak a HUD-ban láttam).
      Nem sokkal ezelőtt mákolt egy hatalmasat 89-el a 3A756 boardon, mert BB pöcs volt és passzolt az AQ-val 4bet potban turnön.

De alapjában véve egy nagyon kedves CS, aki rengeteg lappal ment SD-ig és bukott, ahogy kell.

Vajon mit jelent ez a raise tőle? Milyen lapokkal csinál ilyet egy CS ezen a boardon?

fold vagy push?

Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $1(BB) Replayer
      Hero ($132)
      BB ($100)
      UTG ($150)
      UTG+1 ($45.70)
      CO ($171)
      BTN ($54.85)

Dealt to Hero K:diamond: K:club:

UTG calls $1, fold, fold, BTN calls $1, Hero raises to $6, fold, UTG calls $5, BTN calls $5

FLOP ($19) 9:heart: 6:spade: 3:spade:

Hero bets $16, UTG raises to $67, BTN folds, Hero ?
  • 11 válasz
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.156
      Szia!

Most kellene a history, hogy mivel szokta ezt csinálni. Alapjáraton fish ellen betolnám vagy nem nagy stackre, mert extra húzós. De CS ellen, deepen, nem hiszem hogy Overpárral tönkre mennék...

A rangebe simán lehet bármi, két pár, szett, végülis overpár is és végülis 78 és 45 meg FD is, de én nem hiszem, hogy ezekkel visszaemelne egy cs, ezekből csak drawokat vered meg A9-et, sztem nem probléma a dobás... Főleg, hogy szerintem azokkal nem emelne vissza húzókkal A9, amik gyengébbek Nálad...

Ha úgy érzed jó vagy, akkor 3bet/call a játék szerintem, itt már nem fog dobni soha én ezt nem tenném itt blöffre... De nálam ez dobás a flopon...
    • waki
      waki
      Bronz
      Regisztrált: 2007.01.08, Hozzászólások: 3.388
      nalam ez sima allin. nezzuk mar meg a preflop statjat. egy teljesen fogalmatlan ellenfelrol van szo, akinek a jatekaban felesleges ertelmet keresnunk. siman megcsinalja barmilyen 9-essel (nyilvan), de akar A6-tal, vagy gyengebb hulyesegekkel is. egyszeruen itt akkor dobnek, ha utalnam a penzt.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      waki ez az elemzésed tetszett eddig talán a legjobban :D :D

"itt akkor dobnek, ha utalnam a penzt. " :D :D :D

"siman megcsinalja barmilyen 9-essel"
      Ahogy mondod. Olyan rengeteg lappal emelhet itt, hogy meg sem fordult a fejemben a dobás. Ráadásul az ilyen fishek arról híresek, hogy a nagy handeket slow playelik.

UTG shows 9:spade: T:club: :s_thumbsup:
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Eredeti hozzászólás waki felhasználótól: nalam ez sima allin. nezzuk mar meg a preflop statjat. egy teljesen fogalmatlan ellenfelrol van szo, akinek a jatekaban felesleges ertelmet keresnunk. siman megcsinalja barmilyen 9-essel (nyilvan), de akar A6-tal, vagy gyengebb hulyesegekkel is. egyszeruen itt akkor dobnek, ha utalnam a penzt.
      ok, beteg statjai vannak tény, meggyőztél :] de reg ellen meg akkro azért nem dobjuk, mert FD-vel 3betel, vagy húzóval, akkor mikor lehet ezt egyáltalán dobni?:]
    • waki
      waki
      Bronz
      Original von LorD231984
      Eredeti hozzászólás waki felhasználótól: nalam ez sima allin. nezzuk mar meg a preflop statjat. egy teljesen fogalmatlan ellenfelrol van szo, akinek a jatekaban felesleges ertelmet keresnunk. siman megcsinalja barmilyen 9-essel (nyilvan), de akar A6-tal, vagy gyengebb hulyesegekkel is. egyszeruen itt akkor dobnek, ha utalnam a penzt.
      ok, beteg statjai vannak tény, meggyőztél :] de reg ellen meg akkro azért nem dobjuk, mert FD-vel 3betel, vagy húzóval, akkor mikor lehet ezt egyáltalán dobni?:]
      minel szarazabb a flop annal tobb az esely a made handre, azaz annal kevesebb eqnk van a range-e ellen.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Köszi waki, hogy ilyen gyors vagy...

Ez világos, alap hogy tiszta húzó boardon sokkal hamarabb megyünk tönkre, védekezés miatt is, de akkor itt ezt igazából nem nagyon lehet dobni azt mondod, mert reg ellen ha rám emel itt vagy esetleg egyből check/raiseAI-t játszik tuti FD-re rakom és ezer hogy nem dobom, és ha CS ellen se dobom, akkor soha nem fogom dobni:]
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Ja waki, félre ne érts, megérteni akarom itt a játékot, nem kötekedni, azért is mert a videóidon nőttem kb fel axleska videoival egyetemben, és sztem bitang jól tolod:]
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Original von LorD231984 tuti FD-re rakom és ezer hogy nem dobom, és ha CS ellen se dobom, akkor soha nem fogom dobni:]
      Soha nem rakhatsz senkit tuti FD-re. A lényeg az, hogy a lehetséges húzókezek által annyira kiszélesedik az ellenfél range-e, hogy az ellen már jó az EQ-d. Minél szárazabb a board, annál kevesebb kéz lehet nála, amit megversz.
      Jelen esetben pl. TP-ok és over párok tömkelege lehetséges a húzókon kívül.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Original von pborisz
      Original von LorD231984 tuti FD-re rakom és ezer hogy nem dobom, és ha CS ellen se dobom, akkor soha nem fogom dobni:]
      Soha nem rakhatsz senkit tuti FD-re. A lényeg az, hogy a lehetséges húzókezek által annyira kiszélesedik az ellenfél range-e, hogy az ellen már jó az EQ-d. Minél szárazabb a board, annál kevesebb kéz lehet nála, amit megversz.
      Jelen esetben pl. TP-ok és over párok tömkelege lehetséges a húzókon kívül.
      Én is rangeket nézek, de azért egy ch/rai elég face up ezen a boardon, és az valszeg azért húzó, nyilván variálhatod a játékodat hogy néha szettel is ezt csinálod... Visszatérve az alapkérdésembe, akkor tud valaki olyan példát mondani, hogy el lehet engedni a KK-t egy enemy ellen ezen a boardon? nos?:] Ez az alap kérdésem, amire jöhetne válasz:]
    • waki
      waki
      Bronz
      250-300bb deep, ja :)

a lenyeget pborisz leirta. drawheavy flopon nem azert megyunk tonkre overparral, mert "vedekezunk", hanem mert valuet akarunk nyerni a lehetseges drawokbol. ugyebar tagabb a range-e (szamunkra pozitiv szempontbol), mintha szaraz flop lenne, emiatt nagyobb ev berakni.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Original von waki 250-300bb deep, ja :)

a lenyeget pborisz leirta. drawheavy flopon nem azert megyunk tonkre overparral, mert "vedekezunk", hanem mert valuet akarunk nyerni a lehetseges drawokbol. ugyebar tagabb a range-e (szamunkra pozitiv szempontbol), mintha szaraz flop lenne, emiatt nagyobb ev berakni.
      Ok, köszi a választ:] meg gondolom multiway is leértékelődik az eq-nk... Egyébként én is igy gondolom, csak Ti szebben fogalmaztok én meg sajna "odahányom" sokszor, de maximálisan érthető amit ir waki:] és azért eddig egy csnek, jó mondjuk a 90% tényleg durva, eddig elhittem, ha van valamije, más kérdés ott lehet én se tudtam volna elengedni, anyway nice hand...