szeretnék kérdezni okosoktól

• awertzu1
      awertzu1
      Kezdő
      Regisztrált: 2009.11.21, Hozzászólások: 23
      Sziasztok!

Lenne 2 kérdésem a játékkal kapcsolatosan. Nem tudom hova írjam, talán itt a legmegfelelőbb hely a számára.

1. Ha flopra kapunk egy flushhúzót ( nálad 2 treff és flopra is feljön 2 ) akkor ti mit szoktatok csinálni? A legjobb az lenne ha ingyen meg tudnád nézni a lapokat de legtöbb esetben ráhívnak vagy 10 vakot amit nem lehet megadni. Természetesen utána kiegészül a színem és bosszankodhatok ezerrel. Van esetleg valamilyen jól bevált szabály erre? Mondjuk hogy a bentlévő vagy össz pénzed x%át kockáztasd csak? ( cash gamet játszok az Everest Pokeren 0.50 dolláros asztoknál ) A pot nagysága döntő szokott lenni számomra ( pl ha mindenki kiszáll és csak egy "kispénzes" emelt nagyot akkor nem fogom megadni mert nem éri meg a kocázat ), de töbynire így is rosszul döntök. Még %os esélyt sem tudsz számolni mert nem tudhatod hogy kinél volt az adott színből kártya.

2. Versenyeken mostanság mindig megfürdök. Általában 5+0.50 dolláros versenyeket szeretem és akkor van 1500 dollár garantált nyeremény. Mindig okosan, a megfelelő stratégia szerint játszok ( tehát csak a megfelelő lapokkal játszok ) de amikor látom hogy a mezőny kétharmadába tartozok akkor benyomom az all-int egy kézbe kapott párral vagy egy magaslap kombinációval. Ezt általában mindig megadja valaki és nem egyszer ki is esek az első all-innál amikor sokkal erősebb lapom votl az elfogadónál. ( legtöbbször csak azért fogadják el mert kevés zsetonom van hozzájuk képest ) Ilyenkor mi van? Nem való nekem a póker vagy mi? Amikor kézbe AAt kapok már gondolkozok a dobáson is mert már emlékezni sem emlékezek mikor nyertem vele utoljára. Mindig meghívom keményen ami után általában kapok egy allint én meg vígan elfogadom. Az ellenfélnél többnyire pár van kézben és többnyire mindig drillre egészül. Az elmúlt 10 versenyen így estem ki 10ből 9x szerintem. Egyszerűen hihetetlen peches vagyok.. Vagy nem pech? Ezért írok ide. Mit csinálhatnék jobban?
  • 14 válasz
    • Lesbat
      Lesbat
      Bronz
      Regisztrált: 2009.09.04, Hozzászólások: 3.395
      Miért nem vagy még bronz?
      A hozzászólásodból úgy tűnik, hogy hallottál már a pókerről, de nagyon meglepett, amiket kérdeztél, főként a megfogalmazás. Szerintem szerezd meg a bronz státuszt, olvasd a stratégiai cikkeket, nézz videót, találj megfelelő játéktípust és limitet. Főként a póker matematikája, esélyek és jók cikket ajánlom az első kérdésedhez.
      Ha leírod, hogy milyen tapasztalatokkal rendelkezel, milyen játéktípust, mióta, milyen limiten játszol (bankroll mérete nagyon fontos lenne), szerintem több használható tanácsot is tudnak neked adni a tapasztaltabbak, vagy akár én is javasolhatok egy-két dolgot, mint kezdő.
      Hosszú táv! Nekem mindíg ezt mondták, mikor ide beléptem. Nem hittem el egy-két hétid. Most már én is azt mondom, hogy hosszú távon kell nézni a dolgokat.
      Bocs, ha nem voltam eléggé konkrét!
    • awertzu1
      awertzu1
      Kezdő
      Szia! Azért mert most találtam meg az oldalt. :) Még csak most küldettem ki az 50 dolláros bónuszt, a jövő héten fog megjönni.

5 dollár befizetésével kezdtem másfél hónapja, most 230 dollárnál tartok és lassan tudok pénzt kiutalni a Visa kártyámra. Mi lepett meg ennyire? Milyen megfogalmazás? Bocsánat, nem erősségem a helyesírás :) Nem interneten tanultam meg a játékot így az internetes kifejezések tőlem idegenek, de majd megtanulom őket szép lassan.

No Limit Texas Hold'em-et játszok 0,50 dolláros, 10 fős asztaloknál cash gamet. Versenyeken is szoktam indulni de ott max 5 dollár beülőig.
    • Lesbat
      Lesbat
      Bronz
      Original von awertzu1 Szia! Azért mert most találtam meg az oldalt. :) Még csak most küldettem ki az 50 dolláros bónuszt, a jövő héten fog megjönni.

5 dollár befizetésével kezdtem másfél hónapja, most 230 dollárnál tartok és lassan tudok pénzt kiutalni a Visa kártyámra. Mi lepett meg ennyire? Milyen megfogalmazás? Bocsánat, nem erősségem a helyesírás :) Nem interneten tanultam meg a játékot így az internetes kifejezések tőlem idegenek, de majd megtanulom őket szép lassan.

No Limit Texas Hold'em-et játszok 0,50 dolláros, 10 fős asztaloknál cash gamet. Versenyeken is szoktam indulni de ott max 5 dollár beülőig.
      Ne érts félre, semmi köze a helyesíráshoz vagy a kifejezésekhez, amit írtam. Ha meglesz a bronz státuszod és elolvasod a cikkeket, utána már neked is egyértelműen fog adódni néhány válasz arra, amit kérdeztél. Ha 1,5 hónap alatt 5$-ból eljutottál 230$-ra, az szép eredmény, de ne vedd ki a pénzed, tanulj, és játsz! Úgy emlékszem már kezdő szinttől elérhető a banroll menedzsmentről szóló cikk, mindenképp ajánlom figyelmedbe! Kezdésnek meg ajánlhatom az SSS (kis letétes stratégia) tanulását és gyakorlását, hasznos tud lenni minden kezdő számára, segít önbizalmat adni és szokni a furcsa helyzeteket is.
    • GrimTheCat
      GrimTheCat
      Bronz
      Regisztrált: 2009.05.31, Hozzászólások: 7.327
      A flopról a riverre a flösshúzó 35%-ban, a nyílt végű sorhúzó 32 %-ban egészül ki flössre/sorra. Ergó úgy kell kalkulálni, hogy nyereséges legyen megadni.

Egy utca alatt a flösshúzó 19% , a nyílt végű sorhúzó 17%-os esélyel egészül ki.

AA egy másik alacsonyabb pár ellen kb 80% esélyel indul pre flop... Többnyire a legjobb minnél előbb középre tolni vele a zsetonokat.
    • GrimTheCat
      GrimTheCat
      Bronz
      Original von Lesbat
      Original von awertzu1 Szia! Azért mert most találtam meg az oldalt. :) Még csak most küldettem ki az 50 dolláros bónuszt, a jövő héten fog megjönni.

Ne érts félre, semmi köze a helyesíráshoz vagy a kifejezésekhez, amit írtam. Ha meglesz a bronz státuszod és elolvasod a cikkeket, utána már neked is egyértelműen fog adódni néhány válasz arra, amit kérdeztél. Ha 1,5 hónap alatt 5$-ból eljutottál 230$-ra, az szép eredmény, de ne vedd ki a pénzed, tanulj, és játsz! Úgy emlékszem már kezdő szinttől elérhető a banroll menedzsmentről szóló cikk, mindenképp ajánlom figyelmedbe! Kezdésnek meg ajánlhatom az SSS (kis letétes stratégia) tanulását és gyakorlását, hasznos tud lenni minden kezdő számára, segít önbizalmat adni és szokni a furcsa helyzeteket is.
      az sss nekem mindent ad csak önbizalmat nem...
    • awertzu1
      awertzu1
      Kezdő
      Eltértünk a kérdésemtől. A Bankroll Menedzsment az egy nagyon hasznos cikk de nem annak a megértésével volt a gondom, hanem egész más miatt írtam ide. Nem vagyok teljesen kezdő attól mert "kezdő" státuszba vagyok az oldalnál.
    • awertzu1
      awertzu1
      Kezdő
      Original von GrimTheCat A flopról a riverre a flösshúzó 35%-ban, a nyílt végű sorhúzó 32 %-ban egészül ki flössre/sorra. Ergó úgy kell kalkulálni, hogy nyereséges legyen megadni.

AA egy másik alacsonyabb pár ellen kb 80% esélyel indul pre flop... Többnyire a legjobb minnél előbb középre tolni vele a zsetonokat.
      Nos valami ilyesfajta választ vártam köszönöm :) Ezeket a számokat honnan tudod?
    • GrimTheCat
      GrimTheCat
      Bronz
      Eredeti hozzászólás awertzu1 felhasználótól:
      Original von GrimTheCat A flopról a riverre a flösshúzó 35%-ban, a nyílt végű sorhúzó 32 %-ban egészül ki flössre/sorra. Ergó úgy kell kalkulálni, hogy nyereséges legyen megadni.

Nos valami ilyesfajta választ vártam köszönöm :) Ezeket a számokat honnan tudod?
      http://hu.pokerstrategy.com/strategy/others/1549/

ezt most kifejezetten ebből a cikből írtam ki, de sok foglalkozik ilyesmivel.
    • Lesbat
      Lesbat
      Bronz
      Original von awertzu1 Eltértünk a kérdésemtől. A Bankroll Menedzsment az egy nagyon hasznos cikk de nem annak a megértésével volt a gondom, hanem egész más miatt írtam ide. Nem vagyok teljesen kezdő attól mert "kezdő" státuszba vagyok az oldalnál.
      Abból amiket írtál, nekem úgy tűnt, hogy nem olvastad a bankroll menedzsment cikket. Mindegy. Én még csak kb. 2,5 hónapja imerkedtem meg a pókerrel, ezért kezdő vagyok.
      GrimTheCat: Rosszul fogalmaztam valóban, az SSS nem önbizalmat ad, hanem erősíti a lelkem a virianciával szemben :f_thumbsup:
    • GrimTheCat
      GrimTheCat
      Bronz
      Eredeti hozzászólás Lesbat felhasználótól:
      Original von awertzu1 Eltértünk a kérdésemtől. A Bankroll Menedzsment az egy nagyon hasznos cikk de nem annak a megértésével volt a gondom, hanem egész más miatt írtam ide. Nem vagyok teljesen kezdő attól mert "kezdő" státuszba vagyok az oldalnál.
      Abból amiket írtál, nekem úgy tűnt, hogy nem olvastad a bankroll menedzsment cikket. Mindegy. Én még csak kb. 2,5 hónapja imerkedtem meg a pókerrel, ezért kezdő vagyok.
      GrimTheCat: Rosszul fogalmaztam valóban, az SSS nem önbizalmat ad, hanem erősíti a lelkem a virianciával szemben :f_thumbsup:
      igen így sokkal jobb. :P
    • awertzu1
      awertzu1
      Kezdő
      Na igen akkor itt a bibi. Nekem még nincs bronzstátuszom. Nagyon jó az oldal de ezt az egy dolgot nem értem itt. Miért kell elérni különböző státuszokat ahhoz hogy hozzájuss egy cikkhez? A pokerstrategy pontokkkal kapcsolatosan hol találok cikket egyébként? Mondjuk hogy hány pont után kapok státuszt ( azt tudom hogy bronzot 1 után ) és miért kapok egyáltalán pontot?
    • Lesbat
      Lesbat
      Bronz
      Original von awertzu1 Na igen akkor itt a bibi. Nekem még nincs bronzstátuszom. Nagyon jó az oldal de ezt az egy dolgot nem értem itt. Miért kell elérni különböző státuszokat ahhoz hogy hozzájuss egy cikkhez? A pokerstrategy pontokkkal kapcsolatosan hol találok cikket egyébként? Mondjuk hogy hány pont után kapok státuszt ( azt tudom hogy bronzot 1 után ) és miért kapok egyáltalán pontot?
      Itt olvasgass
    • GrimTheCat
      GrimTheCat
      Bronz
      Original von awertzu1 Na igen akkor itt a bibi. Nekem még nincs bronzstátuszom. Nagyon jó az oldal de ezt az egy dolgot nem értem itt. Miért kell elérni különböző státuszokat ahhoz hogy hozzájuss egy cikkhez? A pokerstrategy pontokkkal kapcsolatosan hol találok cikket egyébként? Mondjuk hogy hány pont után kapok státuszt ( azt tudom hogy bronzot 1 után ) és miért kapok egyáltalán pontot?
      ez azért van hogy ösztönözze a játékosokat a játékra. a pokerstrategy részesedést kap az általa toborzott játékosok rakejéből.
    • bogec84
      bogec84
      Gyémánt
      Regisztrált: 2007.04.21, Hozzászólások: 27.384
      Eredeti hozzászólás Lesbat felhasználótól:
      Itt olvasgass
      Szia awertzu1!

Lesbat teljesen jó linket rakott be. Köszönöm neki :f_thumbsup: