NL100 SH - KK OOP kellemetlen riveren

• pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Az ellenfélről kevés hand van, de eddig egy normál regulárnak tűnt.

Flopon nem sok draw van, csak a FD, ezért nem cbeteltem nagyobbat. Turnön szintén azért ekkora a bet, hogy adja a Tx-ekkel, 66-99-el.

A river elég kellemetlen lap, de itt arra gondoltam, hogy ha ő egy jó regulár, akkor FD-val valószínűleg nem ad meg két utcát. Full nem lehet nála, mert a szettel már emelnie kellett volna legkésőbb a turnön. Vagyis még mindig a flopon és turnön belőtt range volt előttem, ezért úgy gondolkodtam, hogy ezekkel már nem valószínű, hogy megadna még egy betet, viszont ha passzolok, talán blöffbe fordítja a kezét (erre elég jó a river kártya), vagy eleve floaton van valamivel és c/c-t játszok.

Mennyire jó ez a gondolatmenet?

Gondolkodtam még a blockbet/foldon amit ugye alacsonyabb limiteken megjátszunk, de valamiért ezt itt már nagyon átlátszónak tartom és szerintem egy jobb játékos ezt gyakran blöff emelné, amit már ugye nem szívesen adnék meg. Őszintén szólva nem is rémlik, hogy NL100-on láttam volna blockbetet eddig.

Vagy ha már passzolok, akkor c/f a jobb játék? Az is eszembe jutott, hogyha SD képes lapja van, akkor nem biztos, hogy blöffbe fordítja, vagyis ha nyit, akkor nagy valószínűséggel verve vagyok.

Ez a hand most komolyan feladta a leckét...

Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $1(BB) Replayer
      SB ($99.30)
      BB ($103)
      UTG ($62.95)
      Hero ($100)
      BTN ($99.70)

Dealt to Hero K:spade: K:diamond:

fold, Hero raises to $3.50, BTN calls $3.50, fold, fold

FLOP ($8.50) 4:spade: T:heart: 2:heart:

Hero bets $6, BTN calls $6

TURN ($20.50) 4:spade: T:heart: 2:heart: 5:diamond:

Hero bets $15, BTN calls $15

RIVER ($50.50) 4:spade: T:heart: 2:heart: 5:diamond: 5:heart:

Hero ?
  • 5 válasz
    • Eke88
      Eke88
      Bronz
      Regisztrált: 2007.10.25, Hozzászólások: 1.713
      Érdekes amit írtál, lehet hogy nem szoktak blockbetelni NL100 de szerintem ez egy tökéletes szituáció hozzá, mivel egy Tx v vmien parral becallozhat simán, és szerintem nehéz neki itt kiblöffölni mert a flushön kívül semmit sem repel ezzel a line-nal egyszerűen csak próbál lejátszani pozból szerintem. azt írtad hogy regről van szó, szóval van róla elég handed szerintem hogy megállapítsd képes e itt blöffemelni vagy sem.
      c/c azért nem annyira tetszene mert itt sok rosszabb handet check backelni fog amiből még értéket nyernél szerintem. c/f meg szerintem annyira weak play hogy az nem opció nálam, nagyon rossz oddsot kapott a húzóra végig és nem hiszem hogy egy jó reg végigjönne vele.

u.i.: szerintem még NL100 se sok játékos képes river blockbetet blöffemelni, bár nincs erről tapasztalatom
    • bogec84
      bogec84
      Gyémánt
      Regisztrált: 2007.04.21, Hozzászólások: 27.394
      A line alapján ez egy PP, ami lehet T-nél kisebb, de lehet pl JJ is, amivel nem akart 3Betelni, de lehet egy nagyon slowplayezett TT is.

A jobbak FD-vel ezen a flopon azért harapnak, mert nem reppelsz mást, csak overpárt. Valószínű, hogy a SD vaule-ját nem akarja elrontani egy blöffel.

A blockbet/fold akkor jó, ha csinálod erős kézzel is,bár itt még annyira nem figyelik azilyesmit (szerintem)

Ha bizonytalan vagy abban, amit kigondoltál neki (Tx-ek, meg PP-k), akkor mehet a C/C, ha bízol magadban, akkor mehet a Blockbet/F (blöffemelni olyan sokszor valóban nem fog)

A C/F nekem nem tetszik, mert egy C-el szinte mindig blöfföt indukálunk ilyen riveren értelmes ellenfél ellen, ha pedig indukálunk, akkor érdemes megadni.
    • becpoker
      becpoker
      Bronz
      Regisztrált: 2007.06.06, Hozzászólások: 2.068
      Szerintem ez easy c/c.
      Már csak azért is nem nagyon jó nyitni mert szerintem elég kevés hand van amiből valuet nyerünk... Most gondoljuk csak át hogy mi megadnánk e itt 3 utcát 66-99 lapokkal?
      Lehet JT,QT,KT,AT amiket tud így játszani de azókból is inkább csak a suited-eket szóval az sem túl sok hand. Szóval egy checkkel nem hinném hogy túl sok value-t vesztünk.
      De ha mondjuk egy 40-45$-os emelést kapnánk a check-ünkre akkor még a foldon is el lehet gondolkodni, nyilván ha nagy a river AF akkor akármekkora emelést könnyen meg lehet adni, de egy relatíve passzívabb játékos nagy riverbetje kevésszer lesz blöff. Sok reget láttam én már 2 utcát callozni settel.
      Szóval szerintem itt minden a c/c mellett szól.
    • waki
      waki
      Bronz
      Regisztrált: 2007.01.08, Hozzászólások: 3.388
      bet 30/fold

kell a value a Tx-ekbol, es nagyon annak nez ki a handje
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      c/c-t játszottam, ő is $30-t nyitott a 4 3 lapjaival :D