Ez az oldal cookie-kat használ a böngészési élmény növelése érdekében. A weboldal további böngészéséhez el kell fogadnod a cookie-k használatát. Ha szeretnél további részleteket tudni, vagy változtatni akarsz a beállításaidon, látogasd meg Cookie kezelési irányelvek és Adatkezelési irányelvek oldalainkat. Bezárás

BSS SH - NL2000 - KK riverplay?

• kisike
      kisike
      Bronz
      Regisztrált: 2007.06.15, Hozzászólások: 15.798
      A kézelemző elemzését hamarosan be fogjuk tenni, addig is örvendenénk ha minél több hozzászólás/elemzés érkezne az alábbi leosztáshoz.

Üdv.
      kisike

Originally posted by Black Member praios

$10/$20 No Limit Holdem
      PartyPoker
      6 players
      Converted at weaktight.com

Stacks:
      UTG ($6406.98)
      UTG+1 ($2000.00)
      CO ($3043.50)
      BTN ($2010.00)
      SB ($4084.50)
      Hero (BB) ($5255.25)

Pre-flop: ($30, 6 players) Hero is BB K:heart: K:club:
      UTG raises to $70, 4 folds, Hero raises to $240, UTG calls $170

Flop: 4:spade: J:diamond: 7:diamond: ($490, 2 players)
      Hero bets $365.25, UTG calls $365.25

Turn: 5:spade: ($1,220.50, 2 players)
      Hero bets $913.12, UTG calls $913.12

River: Q:diamond: ($3,046.74, 2 players)
      Hero checks, UTG bets $2,222, Hero ???

A flopon és a turnön nagyon gyorsan megad és a passzom után gyorsan nyit a riveren.

Nem túl sok információm van korábbról.

Mi a legjobb játékmód a riveren ebben az esetben? Vajon a check/fold a legjobb? Nem hiszem, hogy olyan kéz van nála, amit megverek.

Mit tegyek, ha a riveren olyan semleges lap érkezik meg, mint a 2? Ilyenkor értékért nyithatok?

Villain neve FleetwoodJac, aki egy jó, agresszív regulár.
  • 3 válasz
    • pborisz
      pborisz
      Bronz
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Ha már megajándékoztatok ezzel a szép státusszal, akkor bátorkodom hozzászólni a leosztáshoz :)

Én is úgy gondolom, hogy ez az egyik legkellemetlenebb kártya, ami érkezhetett, mert gyakorlatilag nem maradt olyan lap, amit verünk és megadna még egy betet. Szerintem amivel így játszhatott, az QQ+, A:dK, 5:d6, 8:d9, 9:dT. Persze a mi agressziónktól függően lehet még nála 88-TT is, de ezekkel itt már biztos nem adna meg. Itt én is c/f-ot játszanék.
      Ha az említett 2 jött volna, akkor viszont valószínűleg nyitnék a riveren is valamivel 1/2 pot alatt, amit még megadhat 88-TT, QQ esetleg AJ. Persze ez nagyban függ attól is szerintem, hogy mennyire voltunk mi agresszívek eddig és tehet-e esetleg BD-ra minket.
      44, 55, 77, JJ-t egyértelműen kizárnám, mert legkésőbb a turnön ezekkel már emelnie kellett volna ilyen draw heavy boardon.

Bennem viszont megfogalmazódott egy olyan kérdés, hogy érdemes volt-e itt egyáltalán PF 3betelni az agresszív UTG-t ennyire deepen. Ugye normál letétek esetén azért 3betelünk, hogy egyrészt szűkítsük villain kézskáláját és egyben növeljük a pot méretét, hogy minél többet nyerjünk az erős kezünkkel. Viszont ennyire deepen a pozícióban lévő ellenfél szinte semmit nem fog eldobni és mi ott állunk majd postflop egy emelt kasszában OOP és nem tudjuk belőni az ellenfél kézskáláját. Arról nem is beszélve, hogy egy tőle érkező 4bet mennyire kellemetlenné tenné már a PF helyzetünket...

Mi ezekről a véleményetek?
    • Peetfeef
      Peetfeef
      Black
      Regisztrált: 2007.02.23, Hozzászólások: 731
      Sztem itt elég nagy hiba lenne, nem 3 betelni KK-t ilyen deepen. Mivel 3 betelnénk akkor ha ezzel nem, csak AA, vagy csak blöffből? Ez nem lenne jó 2. legjobb induló lappal.

Amit tudunk, hogy egy jó aggr. regular, kérdés hogy mi lehet a 3 bet megadó range IP: sztem 22-TT talán JJ(nemtom hogy deepen ezt 4 betelné e), Aj+, és pár suited connector. Kiindulva abból hogy jó player, így seteket kizárhatjuk sztem mivel turnon max védenie kellene. TT is dobnia kéne turnon tehát azt is kizárhatjuk. Ami marad AJ + pár+flushdraw, vagy csak simán flushdraw. A river az egy elég jó blöfflap a számára, de mivel itt az összes flushdrawja egészül és feltételezhetően AJ nem fordítaná blöffbe, ezért ez a bet riveren sztem ritkán lesz blöff. Ebből kiindulva a river ch/fold-ot választanám.

Amivel még bepróbálkoznék max egy bet 1/3 pot riveren, de mivel aggr jó regről van szó így észreveheti hogy blockbet és blöffshovolhatna így inkább maradnék a ch/fold-nál.
    • kisike
      kisike
      Bronz
      Regisztrált: 2007.06.15, Hozzászólások: 15.798
      Kösz a hozzászólásokat/elemzést :f_grin:

schiep

Mi a gond az értékért nyitással, ha a riveren semleges lap jelenik meg (a nyitás méretétől függetlenül)?

praios

Az a probléma, hogy szerintem ebben az esetben nem tud megadni olyan sok mindennel. Talán dámákkal, aztán kész.

schiep

Gondolod, hogy bármivel nyithat értékért, amivel megad? Figyelembe véve azokat a kezeket, amiket megversz?

Gondolod, hogy blöfföt tudsz itt előidézni?

A korábban történtekből szerzett információk nélkül a riveren semleges lap esetén nyitnék, alacsony méretben. Nem hiszem, hogy olyan gyakran látsz blöff emelést egy megfontolt regulár játékostól. A játékmódod 1. szintű blöffnek tűnik és neki az a problémája, hogy nem tud semmit képviselni.

Az alternatív játékmód a normál méretű nyitás lehet a riveren.

Nem szeretek passzolni az addig történtekből szerzett információk nélkül, (te pedig azt írtad, hogy nem volt korábbról információ). Nem tudom, hogyan játszik a húzóival. Esetleg csak megad a turnön, hogy terítéshez kötődést színleljen, de talán laza értékért nyitásokat hajthat végre, mert herocallt akar tőled.

Ennél a river lapnál nagyon összetett lesz a dolog és nincsen egyértelmű válasz. A játék alapján azt gondolom, ez egy nehéz dobás.

Mephisto89

Kemény helyzet, szerintem a c/f itt megfelel.

Van néhány kéz, amit megversz, de ha itt check/callt játszol, akkor az bármikor -EV lehet.

Véleményem szerint ha passzolsz a riveren, akkor ő bármilyen két lappal nyit, mert ebben az esetben nem játszhatsz olyan gyakran check/callt. De itt van az a kérdés, hogy mi van akkor, ha esetleg blöffre változtatná a marginális kezét (talán Jx). Másrészt az a problémád, hogy az értékért emelő skálája itt nem olyan kicsi.

humpf

Ebben a helyzetben a check/fold tetszene. Ha a riveren semleges lap érkezik, akkor nekem se tetszene a nyitás. Ebben az esetben check/callt játszanék blöff előidézésére.