Ez az oldal cookie-kat használ a böngészési élmény növelése érdekében. A weboldal további böngészéséhez el kell fogadnod a cookie-k használatát. Ha szeretnél további részleteket tudni, vagy változtatni akarsz a beállításaidon, látogasd meg Cookie kezelési irányelvek és Adatkezelési irányelvek oldalainkat. Bezárás

Nl25 Jt turn sor

• victorius888
      victorius888
      Bronz
      Regisztrált: 2009.06.15, Hozzászólások: 1.623
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.25(BB) Replayer
      SB ($22.23)
      BB ($38.12)
      UTG ($26.22)
      CO ($10)
      Hero ($54.47)

Dealt to Hero T:heart: J:spade:

fold, CO checks, Hero raises to $1.25, SB calls $1.15, fold, fold

FLOP ($3) A:spade: 8:club: 7:heart:

SB checks, Hero checks

TURN ($3) A:spade: 8:club: 7:heart: 9:spade:

SB bets $1.75, Hero raises to $3.75, SB folds

Hero shows T:heart: J:spade:

Hero wins $6.18

Hogyan maximalizálhattam volna a kéz értékét? Turn c vagy nagyobb visszaemelés? Riveren mekkorát beteljek, ha csak megadok turnön és utána hozzámcsekkel?
  • 6 válasz
    • wilmots83
      wilmots83
      Edző
      Edző
      Regisztrált: 2008.10.05, Hozzászólások: 4.049
      A legszebb flop a cbetre, nem szabad itt kihagyni, így játszva a turnon kénytelen vagy elkezdeni építeni a potot és vissza kell hogy emelj, ebben sajnos így csak ennyi volt.
    • Sebhelyes
      Sebhelyes
      Bronz
      Regisztrált: 2007.06.16, Hozzászólások: 1.351
      Flopon miért nem cbeteltél?

Turnön nagyobb visszaemelés, hogy építsük a potot. (Úgy látom, én mindig csak nagyobb és nagyobb emeléseket szeretnék látni tőled :s_tongue: )

A call turnön rossz lenne, azt inkább felejtsd is el, mert se a pot nem épül, se a húzók nem fizetnek. NL25-ön a haszon legjava értékért hívásból lesz, és kevés dolgot látnánk szívesebben, mint hogy egy 6x drawing dead még bizakodva betesz némi pénzt a potba.:)
    • victorius888
      victorius888
      Bronz
      Mert túl egyértelmű lenne az Ax lap/blöff és nem tartom jónak a 100%-os cbet értéket. Ha c/r-t játszik a cbetemre akkor mit csinálok? Valószínűleg dobtam volna, holott nekem kell az ingyen lap.
      Itt a check reppel sokkal inkább A lapot sztem.
      Turnön vártam a 10 outomat, ami végülis esett is.
      Ha jött volna egy blank lap pl. 2-6-ig bármi, akkor még mindig ott a lehetőségem cbetelni. Ha beledonkol, akkor meg easy fold.
      Ha turnön c/r-t játszik blankre, na akkor nem tudom mi lett volna. ?(
    • Sebhelyes
      Sebhelyes
      Bronz
      Regisztrált: 2007.06.16, Hozzászólások: 1.351
      Persze nem szabad 100%-ban cbetelni, de a cbetet inkább akkor érdemes elhagyni, ha vagy semmit nem tudunk reprezentálni és/vagy nagyon húzónehéz a board és mi nem találtuk el. Itt simán tudsz A-t reprezentálni, neki pedig elég nehéz lett volna A nélkül folytatni. Ha még feltételezzük is, hogy olykor visszaemel ránk blöffből, egy 1,5$-os cbet itt akkor is kifizetődő, mivel csak az esetek 33%-ban kell működnie. Nagyobbat pedig nem kell emelni, hiszen nem olyan húzónehéz a board. (Najó, én itt 2$-ig emelnék:D )

Ha c/r-t játszik a cbetedre, akkor dobsz. Vedd észre, hogy az a 10 out nem is annyira 10, mint inkább 4. A c/r az esetek elég nagy %-ban valóban A lesz, és akkor már csak a 9-esek lesznek jók neked. Igen, olykor tényleg dobatni fog veled, és igen, olykor ezért csúnyán le fogod stackelni, amikor tényleg lesz nálad valami.:D :D

A check a flopon szerintem nem reppel A-t, mivel a legtöbben hívnak ilyenkor az A-ra.

Ha 2-6 jött volna a turnön, az nagyon rossz lap a barellre, mert nem tudsz reprezentálni semmit. Ha az arcnak sincs semmije, akkor ugyanúgy dobni fog a turn betre, mint egy flop cbetre (leszámítva a c/r blöfföket flopon), de ha bármilye is van, akkor turnön sokkal kevésbé fogja elhinni az A-t vagy bármi mást.

Összefoglalva: Ha beléddonkol flopon, ha c/r játszik flopon a cbetedre, vagy akár a turnön egy blanknél, akkor dobsz, mert J magasod van. Játssz őszintén, mert annál kifizetődőbb dolog nincs mikro limiten.:D Ha pedig egy kemény agresszív 3betelő, flopon c/r blöffölő ül a balodon, akkor hagyd ott az asztalt és keress másikat.:)

Am most olvastam, hogy nemrég kezdted a műfajt. Isten hozott a fedélzeten!:D
    • victorius888
      victorius888
      Bronz
      Köszi a tanácsokat! Remélem sikerül majd hosszútávon helytállnom! :)
    • axleska
      axleska
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.04, Hozzászólások: 6.733
      flop cbet, turn std.