NL25SH J9s - 4way, squeezed pot, flopped 2 pair

• Csibola
      Csibola
      Bronz
      Regisztrált: 2007.07.02, Hozzászólások: 1.329
      Hi!

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Leosztás lejátszása

$0.1/$0.25 No-Limit Hold'em (4 handed)

Known players:
      BB:
      $25.00
      CO:
      $23.87
      BU(Hero):
      $26.82
      SB:
      $33.60

Preflop: Hero is BU with J, 9.
      CO raises to $0.75, Hero calls $0.75, SB calls $0.65, BB raises to $2.50, CO calls $1.75, Hero calls $1.75, SB calls $1.75.

Flop: ($10) T, 9, J (4 players)
      SB checks, BB bets $7.12, CO calls $7.12, Hero raises to $24.32(All-In), SB folds, BB calls $15.38, CO calls $14.25(All-In).

Turn: ($78.19) 7 (3 players)

River: ($78.19) 5 (3 players)

Final Pot: $78.19.

BB 22/17 8,13bettel (13 squeeze-zel)
      CO 62/37 - 62 hand

No már most a véleményem szerint a call a legrosszabb döntés itt, hiszen rengeteg olyan lap érkezik, amit nem tudunk behatárolni (pl 7es, ami jött is), a fold az weaknek tűnik. FE talán még van a BB-n. CO meg fishy. Így a push megfelelőnek tűnik, hisz elöl érzem magam.
  • 6 válasz
    • victorius888
      victorius888
      Bronz
      Regisztrált: 2009.06.15, Hozzászólások: 1.623
      Itt a többiek sztem millió outot floppoltak ellened, ezért elég necces. FD vagy SD fölélapokkal, set, kész sor simán elképzelhető. Ezek jönni fognak veled hiába tudják, hogy javulniuk kell.
      Ettől függetlenül valószínűleg így játszanám én is. :)
    • Z0ZI
      Z0ZI
      Bronz
      Regisztrált: 2007.03.29, Hozzászólások: 535
      Én lehet elengedtem volna.
    • Csibola
      Csibola
      Bronz
      Original von victorius888 Itt a többiek sztem millió outot floppoltak ellened, ezért elég necces. FD vagy SD fölélapokkal, set, kész sor simán elképzelhető. Ezek jönni fognak veled hiába tudják, hogy javulniuk kell.
      Ettől függetlenül valószínűleg így játszanám én is. :)
      Jelenleg ugye itt abban reménykedtem,h jönnek az outokkal, hisz nekem az tökéletes, ha van legalább 30%om...
    • Sebhelyes
      Sebhelyes
      Bronz
      Regisztrált: 2007.06.16, Hozzászólások: 1.351
      Ha van mögötted egy aktív 3betelő, akkor egy call felhívás lesz neki squeezre, amit a pozíció ellenére sem látnánk szívesen ezzel a lappal (főleg, ha rendes méretűt squeezelne ~4$-ig (a döntésünk pillanatában 2 emberre oop a 4$ tűnik jó squeez méretnek)). Ráadásul a J9s egy olyan lap, melyet könnyebb pozícióból és kezdeményezéssel játszani. Az emelő egy fish, aki 37%-át emeli a lapjainak, így egy 3betre már pre sokat fog szórni, de HU flopon is le tudod játszani az asztalról, ha mégis megadna. Nem azt mondom, hogy én 3beteltem volna ebben a szituban, de nagyon jó érveket lehet találni amellett, hogy megtegyük. :s_rolleyes:

Flopon BB (aki egy erős, gondolkodó játékosnak tűnik) egy húzónehéz boardon 4 ember ellen csinál folytató nyitást! Te ezt megtennéd itt (a kész kezek közül) AA-val, vagy ennél gyengébb lappal? Ha húzóval teszi, akkor itt ritkán lesz 9-nél kevesebb jója ellened, de leginkább ennél is több. Amennyiben húzóval emelt, akkor biztos, hogy be akarja tenni mindenét még flopon. Itt sose játszik bet/foldot. Vagyis ez a helyzet kicsit elől vagy nagyon hátul. Ha BB nem emelt volna, akkor én is elől érezném magam, de így szinte biztos, hogy nem állunk jól. Én itt a flopon kihagytam volna ezt a varianciát növelő spotot, és inkább másikat kerestem volna.
    • Jamm
      Jamm
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.05, Hozzászólások: 10.916
      Hello,

Mivel BB egy agresszív sqz-elő, ezért a pre call nagyon nem tetszik. Már ott dobtam volna, vagy akkor már inkább 3bet a fish-re, aztán majd postflop lejátszuk. Ha már calloztál, akkor behúztak a potba pozból, és floppon már akkora a pot, hogy ezt nem lehet máshogy játszani. Rengeteg draw lehet náluk, vagy QQ+ is BB-nél.
    • Csibola
      Csibola
      Bronz
      AQ és egy K7 FD ellen voltam...
      Köszi az elemzéseket.