NL25 sh 99

• wilmots83
      wilmots83
      Edző
      Edző
      Regisztrált: 2008.10.05, Hozzászólások: 4.042
      Known players:
      Position:
      Stack
      Hero:
      $26,81
      BU:
      $12,41

0,1/0,25 No-Limit Hold'em (6 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: Elephant 0.69 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is MP2 with 9:spade: , 9:diamond:
      Hero raises to $0,75, 2 folds, BU calls $0,75, 2 folds.

Flop: ($1,85) 5:spade: , 4:club: , 8:spade: (2 players)
      Hero bets $1,25, BU calls $1,25.

Turn: ($4,35) K:diamond: (2 players)
      Hero checks, BU checks.

River: ($4,35) 4:heart: (2 players)
      Hero bets $3,00, BU calls $3,00.

Final Pot: $10,35
  • 11 válasz
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.170
      sztem tök jó: ) rendben van szerintem.
    • trickstyle24
      trickstyle24
      Arany
      Regisztrált: 2008.01.19, Hozzászólások: 3.067
      nekem is tetszik, turnon teljesen jó a check, river easy vbet
    • axleska
      axleska
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.04, Hozzászólások: 6.733
      Original von trickstyle24 nekem is tetszik, turnon teljesen jó a check, river easy vbet
      +1
    • vegas2
      vegas2
      Bronz
      Regisztrált: 2008.09.15, Hozzászólások: 1.004
      Original von trickstyle24 nekem is tetszik, turnon teljesen jó a check, river easy vbet
      bocsi,de nem értem ,miért jó a check a turnön.húzók ellen továbbra is védekezni kell,ha meg a K-tól félünk,akkor a rivert miért beteljük?
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Original von vegas2
      bocsi,de nem értem ,miért jó a check a turnön.húzók ellen továbbra is védekezni kell,ha meg a K-tól félünk,akkor a rivert miért beteljük?
      van valami olyan cikk, hogy potkontroll vs védekezés, és ugye, azért annyira nincs erős kezünk, hogy szétvédekezzük magunkat, nyilván két párnál és szettnél menne a védekezés keményen (ami értékért bet is lenne), de itt azért jobb a potkontroll...

K-tól nem félünk és nyilván ha raberellezünk, ami egy teljesen ésszerű move, ha nincs semmink, akkor csak K adja, vagy jobb valszeg, ha calling akkor adhatja TT vagy más is végülis (szinte minden is)...

Így különösebb read nélkül én nem szeretem a közepesen erős kezeimmel felduzzasztani a potot és nagy potért játszani, mikor nem tudom hol állok pontosan (valszeg még vezetünk turnon), szóval inkább kockáztatom, hogy betaláljon és ha rámemel riveren pl itt a flushhúzó kiegészülése, akkor úgyis kiderül... Másrészről ha checkeljük turnt, akkor egy gyengébb kézzel még számíthatunk megadásra a riveren mint pl itt 5x 4x 8x 22,33,66,77... pl ezektől, amiket mind verünk, de ha olyanja van még A highal is callozhat: )
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Még annyival egészíteném ki, hogy ennél a kéznél, ha valszeg floatolt Kxel (AK, KQ, KJ, KT) akkor nem hiszem, hogy annyira intelligens, hogy ne lőjjön turnon, számítva arra, hogy riveren könnyebben callozzuk, tehát én itt nem tenném K-ra még ezen a limiten, és ugye épp ezért a river bet az tisztán value, nem hisszük, hogy itt van erősebb kéz mint a mienk a látottak alapján... Kb. ennyi, remélem, sikerült válaszolni:/ persze, lehet rossz a gondolatmenetem:Đ
    • vegas2
      vegas2
      Bronz
      értem én,hogy potkontroll,de szerintem turn-ön még valószínűleg elől vagyunk.csomó rosszabb hand megadhat+védekezünk is.
      pl egy QQ-val is így játszanánk?
      és ha nyit turn-ön,akkor simán eldobjuk,vagy mi?
    • wilmots83
      wilmots83
      Edző
      Edző
      Regisztrált: 2008.10.05, Hozzászólások: 4.042
      Ezt sem dobtam volna el turnon ha nyit! Sokszor fog itt blöffölni! Ellenben ha riveren megint nyit akkor az már nehezebb döntés. Mindenesetre nem akarnék turnon egy raiset, mert az is lehet hogy csak blöff viszont ha bet/callozok akkor mégnehezebb dönteni a riveren, mert mégnagyobb a pot!

Ha betelek a turnon a húzók adják de rengeteg szemét dob, ami a riveren viszont még megad egy betet! Ezért győz sztem is itt a potcontroll a védekezéssel szemben!
    • vegas2
      vegas2
      Bronz
      sztem,ha blöffraisel,vagy félblöfföl,akkor azt a flopon csinálja,viszont az igaz,hogy ha checkelünk turnön,könnyebben lecalloz egy river betet egy gyengébb kézzel.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Original von wilmots83 Ezt sem dobtam volna el turnon ha nyit! Sokszor fog itt blöffölni! Ellenben ha riveren megint nyit akkor az már nehezebb döntés. Mindenesetre nem akarnék turnon egy raiset, mert az is lehet hogy csak blöff viszont ha bet/callozok akkor mégnehezebb dönteni a riveren, mert mégnagyobb a pot!

Ha betelek a turnon a húzók adják de rengeteg szemét dob, ami a riveren viszont még megad egy betet! Ezért győz sztem is itt a potcontroll a védekezéssel szemben!
      Ugyanezt akartam megfogalmazni, én se tudtam volna szebben, ha nem világos a hand vegas2 próbáld lejátszani magadban az összes line-t és kezet, amivel játszhat villian :) és meglátod, hogy kb ez az egyik legjobb line...

Egyébként én QQval is igy jatszanek, lehet még overpárral is AA, KK bár nagy fish ellen nem, viszont szettet végig betelném...

a lényeg, hogy turnon nem akarunk raiset kapni, és ha betel, akkor valszeg blöffből, és ha riveren is nyit akkor még mindig gondolkodhatunk, így nyerünk sztem a legtöbb értéket a kezekből általános esetbe...
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Eredeti hozzászólás vegas2 felhasználótól: sztem,ha blöffraisel,vagy félblöfföl,akkor azt a flopon csinálja,viszont az igaz,hogy ha checkelünk turnön,könnyebben lecalloz egy river betet egy gyengébb kézzel.
      nem feltétlen mert K azt tök jó lap mindkét oldalon a blöffre kb. :]