NL100SH 97s 20BBdeep

• bogec84
      bogec84
      Gyémánt
      Regisztrált: 2007.04.21, Hozzászólások: 27.394
      Villain 22/19/4,5 9,1-es 3Bettel. Annyit tudtam, ha nincs semmije flop után (restealelt, vagy nincs találata) C/F-ot tol, ráadásul deep-ek is vagyunk, így egy jó boardon akár le is szedhetem, ha nem figyel magára QQ+al. Flopon nem emel nagyot, igazából turnon sem, riveren meg csak akkor van cumi, 66-44-33 van nála.

Jó a megjátszás?

Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $1(BB) Replayer
      SB ($209)
      BB ($254)
      UTG ($101)
      UTG+1 ($200)
      Hero ($266)
      BTN ($201)

UTG antes $0.20
      UTG+1 antes $0.20
      Hero antes $0.20
      BTN antes $0.20
      SB antes $0.20
      BB antes $0.20

Dealt to Hero 9:heart: 7:heart:

Hero raises to $4, BTN raises to $12,
      fold, fold, Hero calls $8

FLOP ($26.70) 6:heart: 4:diamond: 3:heart:

Hero checks, BTN bets $17, Hero calls $17

TURN ($60.70) 6:heart: 4:diamond: 3:heart: 7:spade:

Hero checks, BTN bets $38, Hero calls $38

RIVER ($136) 6:heart: 4:diamond: 3:heart: 7:spade: 7:diamond:

Hero checks, BTN bets $134 (AI), Hero calls $134
  • 6 válasz
    • becpoker
      becpoker
      Bronz
      Regisztrált: 2007.06.06, Hozzászólások: 2.068
      Nekem ezek a callok oop nagyon nem tetszenek. Milyen floppot szeretnénk ehez a laphoz ha nem ezt? Itt valahol emelni kell szerintem mert igaz 44%-unk van overpárok ellen is, de nincs kész kezünk oop deepen....

Mondjuk alapban nem adom meg oop a 3betet ezzel, még deepen sem nagyon.
      Ha így alakult akkor lehet valami fancy playt alkotni, egy jó linenal még egy AA-t is ki lehet szedni a kezéből imo. PL egy turn c/rAI-re kb mindent dobnia kell, de ha mégis megad akkor is van tengernyi outunk.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.156
      Nekem sem tetszik.
      Ez ilyen standard? deep asztalokon igy nyomulni suited connectorokkal, inkább én 3betelnék 97sel ezerszer mint, hogy callozzam OOP... és végig c/c aaa:] nem tudom, nem vagyok kibékülve a játékoddal: )

becpokernek: +1 egyébként
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Hát ezek szerint akkor én is egy nagy fish vagyok, mert nekem speciel kifejezetten tetszik a játék :f_wink:
      Én is elég sokat játszom a FT-en ezeken a deep ante asztalokon és azt figyeltem meg, hogy sokan nem tudják kezelni a deep stacket és azt hiszik, hogy egy 3bet után az over pár az isten és ahogy kell be is pakolják a stacket még egy emelésre is.

Original von bogec84 Annyit tudtam, ha nincs semmije flop után (restealelt, vagy nincs találata) C/F-ot tol, ráadásul deep-ek is vagyunk, így egy jó boardon akár le is szedhetem, ha nem figyel magára QQ+al.
      Ebben benne van minden, amiért érdemes ezt játszani még OOP is. Egyszerűen ez hatalmas +EV ilyen ellenfelek ellen szvsz. Persze OOP nehezebb kihozni a maximális értéket egy jó találat esetén, de ha tudjuk, hogy az ellenfél önként bepakolja, akkor sokkal könnyebb dolgunk van...

@Lord: úgy nehéz 3betelni, hogy Te emeltél először ;)
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.156
      pborisz: nyilván nehéz:) de én csak leírtam, hogy ha már játszom 3bet potba 97sel akkor inkább agresszorként szeretnék azaz én 3beteljek: ) szimplán ennyi : ) lehet full tiltent deep asztalokon vagy hol nyomjátok pokerstarson ez jó játék, én sajna nem szoktam deep asztalon játszani: ]

és a postflop játékra is írtam hogy +1 becpokernek mert ott is inkább fancyt : )játszanék mint calldownt:] de végülis Ő ült az asztalnál, neki voltak readjei, lehet, jó amit csinált:Đ

csak nekem nem tetszik precedens: )
    • bogec84
      bogec84
      Gyémánt
      Regisztrált: 2007.04.21, Hozzászólások: 27.394
      Azért találom különösen nehéznek (és tettem is be a hand-et), mert nekem is megfordult a fejemben, hogy lecsapok turnon.

Ez ugye azért jó, mert lesz olyan is, amikor villain csak nyomást akar gyakorolni ránk, így egyből dob, lesz olyan is, amikor villain jobb kezet dob el (mondjuk ezt nem nehéz), a range-nek a csúcsa QQ+ viszont már érdekesebb, mert egy kicsit a deep asztalok zsákbamacskák olyan téren, hogy nem tudni ki hogy kezeli a 200BB-s letétet overrel. Az valóban igaz, hogy sokan képtelenek eldobni, és regek is vannak, de nem általános jelenség.

Róla konkrétan nem tudtam, de vhogy így számoltam:

Text results appended to pokerstove.txt

24,142,973 games 5.967 secs 4,046,082 games/sec

Board: 3h 4d 6h 7s
      Dead:

equity win tie pots won pots tied
      Hand 0: 64.181% 60.83% 03.41% 14685824 822895.50 { QQ+, AhKh }
      Hand 1: 35.819% 32.44% 03.41% 7832579 822909.00 { 9h7h }

a pot odds turnon 2,6:1 tehát részesedés szerint még implikált esélyre sincs szükségünk, a +EV megadáshoz.

Összegezve, információhiány miatt inkább a varianciakerülő megoldást választottam, mert kisebb ingadozást, és nagyobb profitot láttam benne, mint egy C/RAI-ban.

A riverjátékom azért lett C/C, mert a 7-es abszolút blank, így overrel valóban be fogja fejezni.

Mindazonáltal nagyszerű, helyes, és járható útnak tartom az általatok leírtakat is.
    • waki
      waki
      Bronz
      Regisztrált: 2007.01.08, Hozzászólások: 3.388
      pre nekem sem tetszik a call oop, pozbol annal inkabb

postflop standard. 200bb deepen nem fogja annyira laza range-el berakni ellenunk, mint 100bb-nel, ugyhogy a check/call a legszimpatikusabb line nekemis.