Nl/100 Qq

• norbi556
      norbi556
      Bronz
      Regisztrált: 2008.10.23, Hozzászólások: 826
      PokerStars No-Limit Hold'em, $1.00 BB (5 handed) - Poker-Stars Converter Tool from FlopTurnRiver.com

UTG ($83.20)
      MP ($113.55)
      Button ($106.45)
      Hero (SB) ($100)
      BB ($33.80)

Preflop: Hero is SB with Q, Q
      1 fold, MP bets $3, 1 fold, Hero calls $2.50, BB calls $2

Flop: ($9) J, 9, 7 (3 players)
      Hero bets $6, 1 fold, MP calls $6

Turn: ($21) 8 (2 players)
      Hero bets $18, MP calls $18

River: ($57) Q (2 players)
      [color=#CC3333]Hero bets ?

Kevés hand alapján, elég feszesnek tünt, talán a 3. emelése lehetett mióta leültem az aszttalhoz, kb 40hand alatt Ezért nem is ment a 3bet, nem akartam pre betetnni.
      Donkoltam floppon, short ellen akartam allint menni, ha az eredeti emelö emelt volna sztem dobom, ti hogy játszanátok a floppon?
      Utána FDre gondoltam, vagy egy nagyobb overpárra amivel nem menrt allint menni.
      River?
  • 9 válasz
    • bogec84
      bogec84
      Gyémánt
      Regisztrált: 2007.04.21, Hozzászólások: 27.394
      Elég szokatlan, hogy nem 3betelsz QQ-val, főleg OOP, ezért nehéz is a helyzet, mert kb sosem keverednék ide.

Abból indulsz ki, hogy AK, QQ+ range-re teszed (ez ellen pedig teljesen jó QQ-val bepattintani), majd a riverre már konkrétan egy A:cK-t raksz a kezébe.

River B/F, mert itt sosem fog blöffemelni. Amúgy pedig agreszívabban, gyorsabban játszanám.
    • norbi556
      norbi556
      Bronz
      ha AK-t, AA-t meg KK-t rakok egy feszes korai pozból emelö játékos kezébe, akkor nem lesz +EV az 5 bet push. QQ ugysincs nála, mert nálam is az van
      Szoval ellen ebben a szituban nem akartam allinig tolni. Mindenképp 3 bet/call kell ez h legyen pre?
    • becpoker
      becpoker
      Bronz
      Regisztrált: 2007.06.06, Hozzászólások: 2.068
      Ha tényleg elhiszed hogy ennyire feszes akkor miért nem 3bet/foldolsz? Azt mondod hogy úgyis csak KK+ és AK tolja rád akkor nyugodtan eldobhatod nem? Néha-néha nem szégyen QQ-t vagy AK-t dobni preflop.
      Mennyivel jobb ez hogy most fogalmad sincs arról hogy mi van nála?
    • norbi556
      norbi556
      Bronz
      miért 3 bet foldoljak QQ val? tiszta hülyeség. Igy hogy csak callozok, bennmarad minden kisebb pp-vel, meg roszabb handekkel, és játszhatunk egy közepes potot. + a fishnek sem dobatom a random lapját...
      Nem igaz?
    • becpoker
      becpoker
      Bronz
      Szerintem meg a cc tiszta hülyeség....
      Miért jó neked 2 ember ellen játszani egy QQ-val? Ráadásul oop a preflop agresszorra, úgy hogy nála is lehet sok minden, meg a halnál még több minden....Nem nagyon hiszem valaha is könnyű szituációd lesz...
      Sokat nyerni ritkán fogsz bukni meg többször szerintem.
      Egy JJ-vel még inkább bevállalom a cc-t de egy QQ-val túl weak.
    • norbi556
      norbi556
      Bronz
      3bet/foldtól QQ-val nem nagyon lehet nagyobb hülyeség semmi, bocs...
    • becpoker
      becpoker
      Bronz
      De a CC oop 3way potban :D
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Az, hogy 40 hand alatt hányszor emelt kb. semmit sem jelent, ezt kb. Te is tudod. Bármikor előfordul bármelyikünkkel, hogy ennyi hand alatt nem kapunk értelmes lapot.
      Vagyis én OOP biztos, hogy 3betelnék és tönkre is mennék vele.

Így játszva ezen a flopon 3way, potbet/fold nálam és a turnön is 3/4 és pot közöttit betelnék. Valószínűleg nem egy fish ellen játszol. Milyen lapok lehetnek nála a riveren szerinted?
      T-es lehet nála? Teljesen kizárt, hogy nem emelt volna már vele szerintem dupla FD-s boardon.
      FD-val megadott volna két utcát? Ezt se nagyon hiszem.
      Lehet, hogy egy félős nit, aki képes AJ, KK, AA-val ezen boardon 2x callozni? Fene tudja...
      Én riveren bet/foldot játszanék és kb. $40-45-t nyitnék.
    • waki
      waki
      Bronz
      Regisztrált: 2007.01.08, Hozzászólások: 3.388
      40 hand alapjan nem vonjunk le kovetkezteteseket, semmi ertelme. preflop ez termeszetesen 3bet/5bet.

riveren en betelnek olyan 27-et, hatha calloz vmi AJ szeru lappal (ami a legvaloszinubb nala)