Nl50 ATs sqeeze

• Eke88
      Eke88
      Bronz
      Regisztrált: 2007.10.25, Hozzászólások: 1.713
      PokerStars No-Limit Hold'em, $0.50 BB (6 handed) - Poker-Stars Hand Converter from HandHistoryConverter.com

Preflop: Hero is MP with J:diamond: , J:club:
      UTG bets $1.50, Hero calls $1.50, CO raises to $5.50, 4 folds, Hero raises to $17, CO calls $11.50

Flop: ($36.25) K:heart: , 10:heart: , 10:spade: (2 players)
      Hero bets $15, CO raises to $92, Hero calls $30.65 (All-In)

Turn: ($127.55) 5:spade: (2 players, 1 all-in)

River: ($127.55) 4:heart: (2 players, 1 all-in)

Total pot: $127.55 | Rake: $3

Kíváncsi vagyok erre mit szóltok. A handnek van előzménye is. Nem sokkal a hand előtt több nagy potba is keverettem villainnel. Többször 3betelt rám, vagy coldcall és raise flop. Volt egy 4bet pot is. Ahol EP hívtam AQ ő 3bet majd én 4bet amit ő megadott, flop alacsony amibe bet/foldot játszottam (1/3 pot) lehet itt a c/f jobb talán azt a handet is beteszem később, és a srác rámtolta amire dobtam.
      Szóval ennél a handnél már pre arra számítottam hogy villain sqeezelni fog, ezért az volt a terv hogy coldcallozok, majd 4bet. Minden úgy is alakult ahogy gondoltam, gondolkodtam a 4bet all-in menjek, mert az weaknek tűnhet ebben a szituban, de mivel előtte is callozta a 4betet, így több value-t láttam a sima 4betben (lehet ez hiba, írjatok rá valamit). Amit meglepően megint csak callozott. Flopon cbeteltem majd rámtolta insta. Na most itt elég tág a range szerintem, mert ezen a boardon sok mindent dobatni tud velem, főleg mivel előtte már játszottam bet/foldot 4bet potban. szóval itt szerintem simán megcsinálja ezt minden párral amivel callozott. K szerintem kevés van a rangeben, vagy ami van is azzal nem tolná itt rám az előzmények miatt szerintem. Ezért a megadást választottam hosszas gondolkodás után. (itt 'káromkodva' de dobni kellett volna?)
      Esetleg ki hogy játszotta volna meg a handet?
  • 6 válasz
    • victorius888
      victorius888
      Bronz
      Regisztrált: 2009.06.15, Hozzászólások: 1.623
      Még nem vagyok túl jó az ilyen párharcokban, de sztem itt neki jött ki jobban a lépés és K,T vagy magasabb párja van, ezért verve vagy. Néha le tudom stackelni az arcokat és keményen tiltre teszem, mikor 2-3 kiváló leosztást kapok egymás után. Itt lehetett ugyanez a helyzet, csak nem te kaptad a jobb leosztásokat.
      A 4bet AQ-val sztem nem jó. Ami adja, az vagy dominál vagy simán ver A és Q nélküli floppon.
    • pborisz
      pborisz
      Bronz
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Mivel van olyan read-ünk, hogy sokat 3betel, sqeezel és könnyedén megadja a 4betünket a gondolatmenet PF jó, én viszont azonnal pusholnék, pontosan azért, mert lightosan megad és nem sok olyan flop fog jönni, amin szívesen rakom be. Ha viszont egyből betolod, akkor azok az Ax, Kx kezek esetleg calloznak, amiket javulás nélkül feladna a flopon. Te pedig nem kerülsz nehéz helyzetbe, mert ugye nagyon sokszor lesz ott magasabb lap...

Ja és a gyengébb pároktól is callt fogsz kapni, amik két magas lapnál már szintén nem valószínű, hogy folytatnák postflop.

Szerk: A címben szereplő ATs ezek szerint az ellenfélnél volt ;)
    • Eke88
      Eke88
      Bronz
      Regisztrált: 2007.10.25, Hozzászólások: 1.713
      Szerk: A címben szereplő ATs ezek szerint az ellenfélnél volt ;) [/quote]igen tudom, csak elősször úgy akartam berakni hogy én vagyok az ATzel játszó, és hogy ki mit gondol itt egy sqeeze 4bet callról. Villain szerint itt remek oddsokat kap a callra, amivel én nem értek egyet, mivel ha be is talál, fogalma sem lesz hogy hogy is áll. Ez volt az egyetlen board amivel biztos lehetett hogy ver, szóval kicsit pehhesnek érzem magam, de tény hogy 4bet allin kellett volna menni, amin gondolkodtam is játék közben.
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.18, Hozzászólások: 4.852
      szerintem is 4bet push. Az elözmények miatt simán gondolhatja hogy tiltelsz és callozhat egy AJ val is akár.
      Mert JJ hoz sok rosz flopp jöhet, föleg ha ilyen light calloz villain
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.18, Hozzászólások: 4.852
      szerintem is 4bet push. Az elözmények miatt simán gondolhatja hogy tiltelsz és callozhat egy AJ val is akár.
      Mert JJ hoz sok rosz flopp jöhet, föleg ha ilyen light calloz villain

Postflop, az elözmények miatt sztem lehet call és fold is.
      elég draw heavy a flopp, simán lehet drawja is
    • Jamm
      Jamm
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.05, Hozzászólások: 10.916
      Hello,

Pre 4bet all-in tetszene itt nekem is a legjobban, nem igen fog erős kézre rakni, és könnyen callolhat itt kisebb PP-vel, két overrel. Ha már így alakult, akkor sajnos a flop nem túl szép, úgyhogy bet 1/2 pot/fold kellett volna, még ilyen előzmények után is.