NL25 SH - JJ (3bet pot, A high monoton flop, FD)

• ALCU01
      ALCU01
      Bronz
      Regisztrált: 2007.09.18, Hozzászólások: 11.131
      Position:
      Stack
      Hero:
      $25,00
      MP2:
      $37,30
      MP3:
      $27,15

0,1/0,25 No-Limit Hold'em (6 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: Elephant 0.69 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is SB with J:diamond: , J:club:
      MP2 calls $0,25, MP3 raises to $1,00, 2 folds, Hero raises to $3,50, BB folds, MP2 calls $3,25, MP3 calls $2,50.

Flop: ($10,75) 4:club: , T:club: , A:club: (3 players)
      Hero bets $6,00, MP2 folds, MP3 raises to $12,75, Hero raises to $21,50 (All-In), MP3 calls $8,75.

Turn: ($53,75) T:diamond:

River: ($53,75) Q:diamond: (2 players)

Final Pot: $53,75

Sziasztok!

Úgy éreztem a party után, hogy elég felelőtlen és elkapkodott volt itt a játékom, viszont így utólag eléggé jár az agyam rajta.

Mi itt a jó flop játék?

• check/fold: kockázat nélküli játék két ellenféllel szemben, ha úgy gondoljuk nem tudunk dobatni, és ahhoz kevés a lapunk, hogy feltegyük a stackünket rá.

• bet/call: mesterségesen (egy kellően nagy bettel) tudok magamnak olyan oddsot teremteni, hogy bet után már ne lehessen dobni. De megéri?

• bet/fold: úgy gondolom, hogy ami itt emelni fog, az a skála kb. így néz ki: setek, AK, és olyan QQ-KK , amiben van egy .

Ez ellen a skála ellen van 27,6% equitym nagyjából, ami ellen a push (egy reraise-re) ekkora cbet méretezéssel -EV-re jön ki elvileg. (Ha belevenném az AQ-kat vagy a KQ-kat minimum egy -vel, akkor 30% equity, és már jó vagyok, de nem tudom, hogy mennyire vehető bele a rangebe, illetve mennyire vehetők bele ebbe a rangebe egyéb Ax-ek, mint pl. AJ vagy AT).

• check/raise nem tudom mennyire játszana itt, de nekem semennyire nem tetszik.

Tehát a kérdés, hogy check/fold vagy bet? (A bet mellett szól ugye az esetleges FE kihasználása.)
      Ha bet, akkor mi van a / után, call vagy fold?
      Illetve meg tudunk határozni közösen egy olyan skálát, amitől emelést kapunk itt a cbetünkre?
  • 4 válasz
    • vegas2
      vegas2
      Bronz
      Regisztrált: 2008.09.15, Hozzászólások: 1.004
      lehet,hogy weak,de én ezt check/foldolnám 2 ellenfél ellen.sztem sokszor lesz valamelyiknél A+a színnel sem biztos,hogy jók lennénk.
    • victorius888
      victorius888
      Bronz
      Regisztrált: 2009.06.15, Hozzászólások: 1.623
      Eredeti hozzászólás vegas2 felhasználótól: lehet,hogy weak,de én ezt check/foldolnám 2 ellenfél ellen.sztem sokszor lesz valamelyiknél A+a színnel sem biztos,hogy jók lennénk.
      +1

Sztem ez nem weak, hanem logikus. Borítékolom az A-t valamelyiknél, de Q és K is menni fog veled színből, ami ellen szintén nem mennék allin. Főleg MP3 ellen nem, akinek jók a statjai.
      Itt csak akkor nyerheted a potot, ha abszolút blank jön a további 2 utcán. Tehát nem :club: , nem Q, K, T.
      Most nézem okával, hogy ráadásul minraisel, ami pont annyit tesz, hogy gyere told rám a stacked!
    • Jamm
      Jamm
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.05, Hozzászólások: 10.916
      Hello,

Weak nem weak, én ezt itt check/fold-olom 2 ellenfél ellen. Egyszerűen nem látok logikusabb megjátszást.
    • ALCU01
      ALCU01
      Bronz
      Regisztrált: 2007.09.18, Hozzászólások: 11.131
      Köszönöm Srácok, egyetértek a check/fold jóságával. És innentől kezdve felesleges azon agyalni, hogy a rosszul megválasztott cbet után melyik irányba billeg a mérleg nyelve a +EV és -EV közül, hiszen csak nüanszok választják el egymástól a két kimenetet. No bet - no problem, és ez itt a lényeg.

Results follow:
      Hero shows two pairs, jacks and tens (J J)
      MP3 shows two pairs, aces and tens (A K)

MP3 wins with two pairs, aces and tens