nl50 AA

• bmilk
      bmilk
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.07, Hozzászólások: 3.635
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.50(BB) Replayer
      SB ($54.14)
      BB ($51.25)
      UTG ($14.50)
      CO ($26.25)
      Hero ($52.70)

Dealt to Hero A:diamond: A:spade:

fold, fold, Hero raises to $1.50, SB calls $1.25, BB calls $1

FLOP ($4.50) J:diamond: 7:spade: 8:diamond:

SB checks, BB checks, Hero bets $3.50, SB raises to $7, BB folds, Hero calls $3.50

TURN ($18.50) J:diamond: 7:spade: 8:diamond: 2:diamond:

SB bets $14.50, Hero raises to $44.20 (AI), SB calls $29.70

RIVER ($106) J:diamond: 7:spade: 8:diamond: 2:diamond: K:diamond:

Hero shows A:diamond: A:spade:

floppon 19%os a pot odds? ellehet ez dobni? :D

arc tipikus passzív fish 30/18 1,6 AF csak 66 hand !!!!

nem hittem hogy elől vagok floppon de a fold gombra képtelen voltam rányomni

turnön megjött a legjobb lap, vagyis a 2dik legjobb mert egy Ász tetszett volna igazából...

itt meg megint mi a helyzet.... call? odds nélkül? mi fog calolni ha lent lesz 4szin?

itt már téynleg kétpelen voltam a dobásra.... blöffbe fordítottama kezem és rátoltam...

2 pár vagy valami esetleg dob...

vagy ha hatalas mákom van csak egy QJ van nála...

vélmeények?

köst
  • 8 válasz
    • petyusa
      petyusa
      Bronz
      Regisztrált: 2007.02.04, Hozzászólások: 4.291
      Én ezen a flopon broke mennék, még egy ilyen fish ellen is, annyi draw van kint mint a ház, meg egyébként is, 66 hand alatt az AGR nem sokat ér. Ha esetleg csak az FD lenne kint, akkor így játszanám, mint te, de ezen a flopon inkább tönkremennék, nem szerenték 9,T,J-t látni, ha setje/két párja van, az cooler (na meg a 9T is)

szvsz
    • victorius888
      victorius888
      Bronz
      Regisztrált: 2009.06.15, Hozzászólások: 1.623
      Nut FD + overpár nagyon easy push.
      Ha turnön nem :diamond: jön és belebetel mit léptél volna?
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Original von victorius888 Nut FD + overpár nagyon easy push.
      Miről beszélsz ember? 3way potban emelt egy passzív fish a flopon, majd egy elég komolyat hív a turnön a 3. szín ellenére. Szerinted az over pár itt mire jó?

Lehet, hogy én nit vagyok, de read nélkül nem szeretek tönkremenni multiway potokban egy c/r után, még ha az mini is. Nyilván a flopon calloztam volna én is, de abban a reményben, hogy a turnön esetleg hasonló kicsit emel és olcsón jutok SD-ig, vagy esetleg megijed a 3. színtől és passzol. A turnön viszont ez már easy fold. A megadásnak sincs értelme, mert nem kapjuk meg az oddsot, az emelés meg egyenesen szörnyű egy ilyen line után szvsz.

A push nagyon nem tetszene a flopon, pontosan azért, mert nem csak a szettek, két párok vernek, de már kész sor is lehetséges. Ez azért elég sok olyan kéz, ami ellen már igen csak hátul vagyunk.
    • victorius888
      victorius888
      Bronz
      Regisztrált: 2009.06.15, Hozzászólások: 1.623
      Nagyon fáradt lehettem, mert észre sem vettem, hogy 3way potban vagyunk. :f_grin:
      Megnéztem még1x, de továbbra sem dobnám a turnön. :f_o: :f_biggrin:

Sztem ez nem a tipikus passzív fish stat. A 30/18 simán lehet gondolkodó villain is, akinek nagyon is kapóra jön a 3. :diamond: lap a flop minraise után. Betelne bármilyen Jx-el, QQ-KK-val.
      Nálam a passzív fish a 40feletti/10alatti 1 alatti AF-el rendelkezik.
      Persze elképzelhető, hogy tévedek, mert stabil bukó fish vagyok még... :f_biggrin:
      Szaladok és elolvasok pár cikket, mielőtt még többen letorkoltok. :f_frown:
    • dulo80
      dulo80
      Bronz
      Regisztrált: 2008.04.13, Hozzászólások: 1.837
      Mi fog a turnon 2/3 potbetleni ami ezen a floppon check minraiselt multiban és még verjük? Hát nemtom, nekem ez eléggé flushnek tűnik a turnon, az ellen meg nagyon nincs meg az odds -unk. A turnon nekem még a flop sor is nagyon valószínűtlen, mivel pont mi "adjuk elő" draw line-t a flop call -al.

Szóval nekem ez itt a turnön már sima dobás, de lehet hogy én is túlságosan trassolok, de szerintem itt már simán verve vagyunk.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      @victorius: a PF statokból nem derül ki, hogy ő passziv vagy agresszív. Azt egyedül hero tudhatja az eddigi postflop játéka alapján.
      Gondolkodó villain ez sose lesz, mert az sohasem fog mR-elni multiway.
      Egyébként meg ha már a PF statokat nézzük, akkor ugyebár elég valószínűtlen, hogy itt QQ, KK lenne nála.

Bár ugye egy fishnek nem igazán lehet kézskálát adni, azért próbáljunk mégis összeállítani egyet. Vegyük bele azokat a QQ, KK lapokat is, amelyek tartalmazzák a -t (ekkor még ugye nem tudjuk, hogy a K nem lehet nála)

Asztal: Jd 8d 7s 2d
      Holt:

RészesedésNyer Döntetlen Veszít Kéz
      Játékos 1: 39,245 % 39,245 % 0,000 % 60,755 % AsAd
      Játékos 2: 60,755 % 60,755 % 0,000 % 39,245 % KsKd, KhKd, KdKc, QsQd, QhQd, QdQc, JJ, 88-77, AJs, KdQd, KdTd, Kd9d, QdTd, Qd9d, J8s, T9s, 87s, 7d6d, 6d5d, AJo, T9o, 87o

Nyilván ennél lehet szélesebb is, de szerintem a line alapján inkább feszesebb lesz az a skála. De még ez ellen a széles skála ellen sincs meg az EQ-nk, mert én nagyon valószínűtlennek tartom, hogy ez után a line után ő itt dobjon, vagyis FE-vel nem számolhatunk.
    • Jamm
      Jamm
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.05, Hozzászólások: 10.916
      Hello,

Multiway floppon ez a minraise, az esetek nagyobb részében lesz erős kész kéz, mint húzó, mert azzal csak callozni szoktak itt, hogy esetleg a 3. játékos is bent maradjon. Nyilván erre a minraise-re nem lehet dobni pozból, mindenképp meg kell nézni mit lép turn-ön. Elég keményen hív, nem valószínű, hogy egy sort, vagy egy szetet is képes lenne itt dobni, úgyhogy nem látom értelmét a pushnak a callra meg nincs odds, úgyhogy nincs más megoldás, mint a fold, hiába tűnik nagyon bíztatónak az overpár + nut fd...
    • bmilk
      bmilk
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.07, Hozzászólások: 3.635
      Original von Jamm Hello,

Multiway floppon ez a minraise, az esetek nagyobb részében lesz erős kész kéz, mint húzó, mert azzal csak callozni szoktak itt, hogy esetleg a 3. játékos is bent maradjon. Nyilván erre a minraise-re nem lehet dobni pozból, mindenképp meg kell nézni mit lép turn-ön. Elég keményen hív, nem valószínű, hogy egy sort, vagy egy szetet is képes lenne itt dobni, úgyhogy nem látom értelmét a pushnak a callra meg nincs odds, úgyhogy nincs más megoldás, mint a fold, hiába tűnik nagyon bíztatónak az overpár + nut fd...
      kösz

én is pont így gondolkoztam.... cak néha a kezem msát csinál mint amit gondolok :D

JJ volt nála