Ez az oldal cookie-kat használ a böngészési élmény növelése érdekében. A weboldal további böngészéséhez el kell fogadnod a cookie-k használatát. Ha szeretnél további részleteket tudni, vagy változtatni akarsz a beállításaidon, látogasd meg Cookie kezelési irányelvek és Adatkezelési irányelvek oldalainkat. Bezárás

NL25 AA fold

• Sharrrky
      Sharrrky
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.17, Hozzászólások: 4.352
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Leosztás lejátszása

$0.1/$0.25 No-Limit Hold'em (5 handed)

Known players:
      SB:
      $16.70
      BB:
      $32.35
      MP3(Hero):
      $25.00
      CO:
      $27.35
      BU:
      $45.95

Preflop: Hero is MP3 with A, A.
      Hero raises to $1.00, CO calls $1.00, BU folds, SB calls $0.90, BB calls $0.75.

Flop: ($4) K, 6, 9 (4 players)
      SB checks, BB bets $2.80, Hero calls $2.80, CO folds, SB folds.

Turn: ($9.6) 8 (2 players)
      BB bets $6.40, Hero calls $6.40.

River: ($22.4) Q (2 players)
      BB bets $22.15(All-In), Hero folds, BB gets uncalled bet back.

Final Pot: $22.4.
  • 33 válasz
    • victorius888
      victorius888
      Bronz
      Regisztrált: 2009.06.15, Hozzászólások: 1.623
      Hello!

Sztem mehetne a raise7/broke a flopon. Kx, FD, OESD ellen teljesen jók vagyunk és így kizárjuk a többieket is.
      Mondjuk azt nem tudom mit tennék, ha ezután kapnék egy pusht CO vagy SB-től. Stat függő, de valószínűleg dobni kellene.
    • bmilk
      bmilk
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.07, Hozzászólások: 3.635
      floppon jó a call nem tetszik a raise... kaphatunk másoktól 3betet... sb c/r-elhet is vagy CO is emelhet... akkor meg dobni kell

flop call
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.18, Hozzászólások: 4.852
      4 way, ismeretlenek ellen én is ilyen passzivan játszanám
    • victorius888
      victorius888
      Bronz
      BB belenyit a 4way potba, ráadásul nem is kicsit, ezzel erős kezet mutat és sztem nem dobatni akar, hanem potot építeni. Szívesebben maradok vele a potban és játszok stackért ezen a flopon, mint hogy egy callal bennt tartsam a 6x, 9x, 78 és egyéb szutykokat, amik ha lejavulnak turnön, akkor én bukom a stackemet.
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      az elsö mondatodbnan erös kézre teszed, amivel potot akar épiteni, kkor miért akarosz ellene allint menni?
      Mindenesetre nem lenne hiba, elég draw heavy a flopp, játzshat sok huzoval is igy. Variancianövelö az fix. Én nem vagyok a variancia hive, persze ez nem jelenti azt h nem lenne jo az allin
    • victorius888
      victorius888
      Bronz
      Nem jól fogalmaztam. Nem erős kész kézre gondolok, tehát 2 pár vagy jobb, hanem top párra. AK, QK, JK, TK, lehet FD-t is ilyen erősen betelne...
      Na ezek ellen teljesen jók vagyunk és lehet ránktolja flopon egy raise7-re illetve a húzókat fizetteted és a többiek kezéről is lesz infód.

Jó lehet a flop call, turn push line is, de ott már lehet megijed a FD, top pár, neadjaRNG leesett a 2 párja az arcnak.
      Ha mi tudjuk, hogy a bet pf/ call flop/ raise(push) turn monster line, akkor lehet a fish is megijed tőle. Vagy nem jól gondolom?
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      fishekre nem jellemzö hogy dobnak egy top párt, vagy FD-t, meg elég nagy is lesz a pot ott egy dobáshoz, ha beteli a turn
    • Sharrrky
      Sharrrky
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.17, Hozzászólások: 4.352
      no infó, pár hand alatt gondolkodóbbnak tűnik.
      settel például teljesen jó játék lenne
      1: nem tudhatja, hogy hajlamos leszek-e cbetelni 3 ellen ilyen flopon, viszont építenie kéne a potot és rontania a drawk esélyét.
      2: ha erős kezem van, akkor all in kerülünk flopon, ami neki a legjobb.
      nagyon sokan donkolnak setet, ilyen helyzetben a set-mining cikk egyformán jó lépésnek tartja a donk betet mint a c/r-t.

set vs AA = cooler, de ettől még miért kéne kifizetni?
    • bmilk
      bmilk
      Bronz
      .
    • Sebhelyes
      Sebhelyes
      Bronz
      Regisztrált: 2007.06.16, Hozzászólások: 1.351
      Hasonlóan játszottam volna. BB belenyit 4 emberbe, köztük a preflop emelőbe. Nem tudom mért lett volna oka erre egy mezei húzóval, amit passzívan sokkal jobb megjátszani 4way. Ettől még lehet húzója, de ez sokkal gyakrabban valami erős kéz. Ha véletlenül ez olyan kész kéz lenne, melyet verünk, az se nyit 3 utcán át értékért, így riveren már mindenképp szórható. A másik apróság a betsizingja. Nekem inkább tűnik úgy, mint aki kényelmesen be szeretné pakolni a stackjét riveren, mint aki maximális FE-t szeretne biztosítani a húzójának.
    • ALCU01
      ALCU01
      Bronz
      Regisztrált: 2007.09.18, Hozzászólások: 11.131
      Nekem csak egy kérdésem van Hozzátok: a fentiek értelmében mire callozunk flopon, 2 outra? Vagy hátha turnön nem folytatja? Vagy nem értem...

De turnön folytatta, és ott is calloztunk... Miért? Hátha riveren feladja?
    • bmilk
      bmilk
      Bronz
      Original von Sharrrky

set vs AA = cooler, de ettől még miért kéne kifizetni?

egyáltalán nem cooler

elég valószínűtlen hogy itt AK legyen nála ezért kb itt AA = KQ

KQ ellen splittelsz
      és KQ itt versz mident amit AA val is...

az hogy over pár van valakinél nem jelent monstert...
    • bmilk
      bmilk
      Bronz
      Original von ALCU01 Nekem csak egy kérdésem van Hozzátok: a fentiek értelmében mire callozunk flopon, 2 outra? Vagy hátha turnön nem folytatja? Vagy nem értem...

mi ellen akarod berakni floppon KJ ? itt a raise eléggé leredukálja a lapokkat amivel folytatják és nem jó irányba...!

továbbá nem ismerjük még SB szándékát... ha itt c/r-el könnyen dobhatjuk a lapunkat
    • ALCU01
      ALCU01
      Bronz
      Eredeti hozzászólás bmilk felhasználótól:
      mi ellen akarod berakni floppon KJ ? itt a raise eléggé leredukálja a lapokkat amivel folytatják és nem jó irányba...!
      lol

Csak hogy párat monjak: AK, KQ, KJ, combo drawk ( Q:cT Q:cJ J:cT T:c8 8:c7 +minden 6 x )

Két párra kisebb az esély, ha megnézed a board lapjait. Tedd már be kérlek egy Equilatotba a fenti skálát (természetesen szetekkel együtt), és majd írd be a részesedésünket! ;)

Bocs, de ez a KJ -s duma tényleg nagyon vicces volt... :D

Nem tehetjük állandóan szetre az ellenfelet, ezt én is megtanultam, de a skálában kétségtelenül benne van.
    • Sebhelyes
      Sebhelyes
      Bronz
      Original von ALCU01 Nekem csak egy kérdésem van Hozzátok: a fentiek értelmében mire callozunk flopon, 2 outra? Vagy hátha turnön nem folytatja? Vagy nem értem...

Azért callozunk, hogy a skálájának ne azzal a részével maradjon játékban, ami ellen rémes a részesedésünk. Flopon plusz egy ok, hogy megnézzük, miként reagálnak a többiek.

AK ritkán lesz nála, mert azzal squeezelt volna pre.
      A húzók felét is ki lehet venni a részesedésszámításnál, semmi oka sincs 4way emelni húzóval.
      KQ esetleg, de KJ nagyon ritkán tenné itt be a stackjét a mi visszaemelésünkre. Mármint ha van agya és nem akar jótékonykodni.
      Ha pedig 6 x -eket belevesszük, akkor belevehetünk néhány random két párt is a számításba.

Persze lehet, hogy én vagyok túl félénk, de még mindig nem látok túl sok értéket a visszaemelésben se flopon, se turnön.
    • ALCU01
      ALCU01
      Bronz
      Original von Sebhelyes
      Azért callozunk, hogy a skálájának ne azzal a részével maradjon játékban, ami ellen rémes a részesedésünk. Flopon plusz egy ok, hogy megnézzük, miként reagálnak a többiek.
      Megnézhetjük, hogy miként reagálnak a többiek, valószínűleg erőszeretettel fognak callozni még a gutshotokkal is, hiszen remek jó oddsot kínálunk fel nekik a callunkkal. Nade ha gutshottal nem is, de OESD-vel és FD-vel, és TP-vel tuti hogy jönni fognak.

Egyszerűen nulla védelmet adunk itt a kezünkek egy olyan boardon, ami iszonyat húzós, de kész sorra nincs esély, és két párra is csak csekély.

Ez itt nem egy wa/wb szitu, azt kellene meglátni, és túl sokan vagyunk bent ahhoz, hogy csak callolgassunk, és ezernyi turn lappal túlhúzzanak minket.

AK ritkán lesz nála, mert azzal squeezelt volna pre.
      A húzók felét is ki lehet venni a részesedésszámításnál, semmi oka sincs 4way emelni húzóval.
      KQ esetleg, de KJ nagyon ritkán tenné itt be a stackjét a mi visszaemelésünkre. Mármint ha van agya és nem akar jótékonykodni.
      Ha pedig 6 x -eket belevesszük, akkor belevehetünk néhány random két párt is a számításba.
      Kivehetjük az AK-t, de akkor vegyük ki a KK-t is ugyanennyi erővel. Beletettem két párokat is a range-be, K6o K9o és 96o kivételével, és még úgy is ragyogó részesedésünk van. Még ha kiveszed a húzók felét, akkor is.

Az hogy semmi oka nincs 4way emelni a húzókkal, hát... Te oop nem donkbet/raise-t játszanál talán egy combo draw-val? Mert én simán.

Szerk. + még egy dolog, úgy hívják Fold Equity. Akkor is örülünk ha nem marad játékban senki!
    • crazy3317
      crazy3317
      Bronz
      Regisztrált: 2007.06.12, Hozzászólások: 674
      én itt csak 66-tól és 99-től félnék. sok király lehet nála és néhány kombodraw.
      viszont nem szeretnék látni egy callt a hátam mögött.
      [x] raise
    • Sebhelyes
      Sebhelyes
      Bronz
      Beírtam én is stoveba. A kezek, amik lehetnek nála és amikkel jöhet ellenünk, ha visszaemelünk:

99, 66 ,A:hK ,A:sK, KQs, K:sJ ,K:h9, K:s9, Q:cJ, Q:cT, J:cT, T:c8, 8:c7, 7:c6, 6:c5, KQo
      skálát adtam neki, amivel 47,3% részesedése van ellenünk. Ez kb flip, ráadásul én ennyi húzót se adnék szívem szerint a kezébe.

Ha dobna mindenki, az persze jó lenne, de erre nem látok sok esélyt, mert BB emelése flopon szerintem nagy erőt sugall, és szerintem ritkán játszik bet/foldot itt (ráadásul még ketten is vannak utánunk).

Ez persze csak az én véleményem, majd a kézelemzők igazságot tesznek.:) Ha rosszul gondolom, akkor majd tanulok belőle.
    • fszt
      fszt
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.11, Hozzászólások: 4.851
      floppon adjuk fel mert BB mert donkolni és csak az AAX floppon emeljünk multiway :D :D :D :D
      de ha tudjuk hogy 4way lesz floppon akkor csak setvalue adjunk meg AA-al :D :D
    • 1
    • 2