NL25 SH ATs turn raise méret, river all-in call

• ossga
      ossga
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.01, Hozzászólások: 9
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Leosztás lejátszása

$0.1/$0.25 No-Limit Hold'em (6 handed)
      Known players:
      BU(Hero):
      $25.00
      SB:
      $25.00
      BB:
      $25.00
      MP2:
      $15.05
      MP3:
      $24.75
      CO:
      $25.00

Preflop: Hero is BU with T, A.
      MP2 folds, MP3 raises to $0.75, CO folds, Hero calls $0.75, 2 folds.

Flop: ($1.85) T, 4, 9 (2 players)
      MP3 bets $0.50, Hero raises to $1.50, MP3 raises to $2.50, Hero calls $1.00.

Turn: ($6.85) K (2 players)
      MP3 bets $0.75, Hero raises to $2.75, MP3 calls $2.00.

River: ($12.35) K (2 players)
      MP3 bets $18.75, Hero calls $18.75.

Final Pot: $49.85.

a) a turn raise mérete érdekelne
      b) a river all in megadás érdekelne

ellenfél nem ismert, 14. leosztás volt az asztalnál az alatt 50/25 wtsd:83.

A preflop 3bb betből és a flop alpján sorhúzóra gondoltam, ami a turnön eshetett is neki.
  • 10 válasz
    • kissbb
      kissbb
      Ezüst
      Regisztrált: 2009.01.13, Hozzászólások: 4.298
      Floppon behívható lett volna a stackje v. legalábbis nagyobb pot építés!! Ha így játszottad én is adtam volna rivert, lehet nála rosszabb flöss illetve sor is.
    • victorius888
      victorius888
      Bronz
      Regisztrált: 2009.06.15, Hozzászólások: 1.623
      Jaja. Flopon allin tudtál volna menni ellene, de ha már így alakult akkor sztem jó a megjátszás.
      Turnön nem nagyon emelnék nagyobbat max.4$-ig, mert az túl egyértelművé tenné a kezünket és dobna.
      River easy call.
    • ALCU01
      ALCU01
      Bronz
      Regisztrált: 2007.09.18, Hozzászólások: 11.128
      Turnön akkorát emelnék, hogy riveren kényelmesen all-in tudjak menni.

Tehát ha emelsz pl. $6-ig, akkkor riveren a pot $18,85 , előttetek meg marad $15,5.

Amúgy nekem az ő line-ja nagyon-nagyon flop set/river full-nak tűnik, sokkal inkább mint sorhúzó/sor-nak úgyhogy nagyon erősen gondolkodnék, hogy megadom-e az overbetet, főleg úgy, hogy eddig még nem fektettünk be túl sokat a Te bet sizingjaiddal. Nálam ez nem easy call, főleg, mert sok negatív tapasztalatom van az ilyen pározodótt-board és overbet kombinációkkal. Ez inkább olyan crying call kategória... (De lehet, hogy csak túlaggódóm mostanában a dolgokat).

Amúgy flopon ezt megpróbálnám döntésre vinni, és tovább emelnék.
    • vegas2
      vegas2
      Bronz
      Regisztrált: 2008.09.15, Hozzászólások: 1.004
      Original von ALCU01 Turnön akkorát emelnék, hogy riveren kényelmesen all-in tudjak menni.

Tehát ha emelsz pl. $6-ig, akkkor riveren a pot $18,85 , előttetek meg marad $15,5.

Amúgy nekem az ő line-ja nagyon-nagyon flop set/river full-nak tűnik, sokkal inkább mint sorhúzó/sor-nak úgyhogy nagyon erősen gondolkodnék, hogy megadom-e az overbetet, főleg úgy, hogy eddig még nem fektettünk be túl sokat a Te bet sizingjaiddal. Nálam ez nem easy call, főleg, mert sok negatív tapasztalatom van az ilyen pározodótt-board és overbet kombinációkkal. Ez inkább olyan crying call kategória... (De lehet, hogy csak túlaggódóm mostanában a dolgokat).

+1
    • bmilk
      bmilk
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.07, Hozzászólások: 3.635
      Original von victorius888 Jaja. Flopon allin tudtál volna menni ellene, de ha már így alakult akkor sztem jó a megjátszás.
      Turnön nem nagyon emelnék nagyobbat max.4$-ig, mert az túl egyértelművé tenné a kezünket és dobna.
      River easy call.
      min3bet után nem nagyon fog FD-t sejteni...

az hogy scary a board nem azt jelenti hogy nem kell keményen vbetelni...

a bet méretét nem ettől függően kell meghatározni
    • axleska
      axleska
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.04, Hozzászólások: 6.733
      Original von ALCU01 Turnön akkorát emelnék, hogy riveren kényelmesen all-in tudjak menni.

+1
    • ossga
      ossga
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.01, Hozzászólások: 9
      köszönöm a hozzászólásokat, igyekszem tanulni belőle.

ALCU01:
      "Nálam ez nem easy call, főleg, mert sok negatív tapasztalatom van az ilyen pározodótt-board és overbet kombinációkkal. Ez inkább olyan crying call kategória... (De lehet, hogy csak túlaggódóm mostanában a dolgokat)."

Nem volt easy call, erősen gondolkodtam a river megadáson, mivel mostanában én is párszor belefutottam a fent leírtakba. Aznap pont 3*, uh bolond fejjel úgy gondoltam negyedikre már nem lehet full. Volt... KT volt nála.
    • ALCU01
      ALCU01
      Bronz
      Regisztrált: 2007.09.18, Hozzászólások: 11.128
      :(

Amúgy én nem miattad írtam ezt az easy call-t, hanem:

Original von victorius888
      Jaja. Flopon allin tudtál volna menni ellene, de ha már így alakult akkor sztem jó a megjátszás.
      River easy call.
    • victorius888
      victorius888
      Bronz
      Regisztrált: 2009.06.15, Hozzászólások: 1.623
      Jaja. Én meg figyelek ám! :)
      Minden reakciónak nagyon örülök, mert ez segíthet javítani a játékomon. :s_thumbsup:

Most már csak azt nem értem miért adunk meg riveren ha fullt érzünk. Akkor inkább crying fold kéne legyen a line vége, nem?
    • Guzm0Nc
      Guzm0Nc
      Bronz
      Regisztrált: 2008.01.02, Hozzászólások: 173
      A statjai alapján 14 leosztás alatt is kiderült, h fish. Ennél szebb flopot nem is akarhatnál. Fish ellen itt bátran betenném a flopon bármikor, így én ott ráemeltem volna még. Hamár így alakult, turnon nagyobbat nyitottam volna (az ő turn emeléséhez képest jó az emelésed, de a pothoz képest sztem kicsi.) Mivel ez 1 fish, ha olyan lapja van, úgyis betette volna a pénzét. Ha rivert nézek vele, akkor meg már nemsok maradna elötte, muszáj lenne megadnom. A te esetedben így nehéz helyzetbe hoztad magad a riveren, de szerintem én sem tudnám eldobni :)