Nl 200 88

• volleyboy
      volleyboy
      Black
      Regisztrált: 2007.03.09, Hozzászólások: 1.676
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Leosztás lejátszása

$1/$2 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      SB:
      $672.73
      BB:
      $200.00
      MP2:
      $95.07
      MP3:
      $387.26
      CO(Hero):
      $215.85
      BU:
      $213.00

Preflop: Hero is CO with 8, 8.
      2 folds, Hero raises to $6.00, BU folds, SB calls $5.00, BB folds.

Flop: ($14) 4, 3, T (2 players)
      SB checks, Hero bets $10.00, SB calls $10.00.

Turn: ($34) 6 (2 players)
      SB checks, Hero bets $21.00, [COLOR=red]SB raises to $55.65
      HERO?

Ellenfél nagyon mániákus volt. Sok nagy blöffje volt, meg is mutatott néhányat, miután dobatta az ellenféllel. De utána se várt jobb lapokra ment szinte mindennel. Nekem is eléggé LAG image-em volt, bár lehet hogy őt nem nagyon izgatta. :D
  • 6 válasz
    • bogec84
      bogec84
      Gyémánt
      Regisztrált: 2007.04.21, Hozzászólások: 27.394
      Annyira nagyon nem ijednék meg tőle, menne a broke, még TX-ekkel sincs túl könnyű helyzetben, PP-vel meg már flop előtt belelendült volna. (bár azt ne írtad, hogy mennyire 3betelget)
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Érdekes, mert az első gondolatom nekem is az volt, hogy toljuk rá.
      De szerintem itt pont azon van a hangsúly, hogy maniac az ellenfél. Bár elég marginális kezünk van, de én itt inkább hagynám had folytassa a riveren is. Végül is pozícióban vagyunk. Persze azért nem ártana valami read, hogy milyen emelési mintákat használ. Pl. Ekkora emelés mit jelent nála? A blöfföt mekkora emelésekkel folytatja a későbbiekben? Egyáltalán folytatja-e?

Az AI-nel az a bajom, hogy bár sokszor fogjuk dobatni a blöffjét, callt csak jobb kezektől fogunk kapni. Már csak egy kis számolgatás kellene, hogy hányszor kell itt dobnia, hogy jól jöjjünk ki ;)

Viszont az is igaz, hogy csak rossz lap érkezhet a riverre, vagyis ott csukott szemmel kell callozni :D
    • volleyboy
      volleyboy
      Black
      OK, nagyon sokat 3betelt is, mint pre-flop, mint post-flop, c/r-elt is, a blöffjeit végig vitte mindig.
      Volt, még egy olyan handje is, ezután nem sokkal, ami elég érdekes volt.
      Flop-előtt: Limpel, Én emelek, NV-3betel, ő megad, Én 4-betelek, NV dob, ő meg 5bet all-in, Mire tennétek? Úgy emlékszem én shortybb voltam, kb 1,7BI-nal ültem, ő meg vagy 4BI-nal. :D
    • bogec84
      bogec84
      Gyémánt
      Regisztrált: 2007.04.21, Hozzászólások: 27.394
      AQ+ TT+ instacall
    • volleyboy
      volleyboy
      Black
      Na és jön a megfejtés : T8o-val játszott így. :D Nálam AA volt, szal nem kellett sokat töprengenem. :D

Az eredeti handhez visszakanyarodva:
      pborisz felvetése nagyon tetszik, de akkor tényleg nem lehet dobni riveren a potbet pushra, mert szinte pont potnyi stackem lesz, bármi jöhet Ad, 5d, nem dobhatunk annyira széles range-el állunk szemben. Én úgy játszottam, ahogy bogec is írta, pusholtam.
      De lehet, hogy 2megadással jobban jártam volna. Elég határeset lehet, mert sok féle húzóval játszhat. Akár ilyen tök összefüggéstelen lapokkal, mint Kd5d, 7d2d. Szóval lehet, hogy érdemes bevállalni dupla nyereségért a megadás turn, river-t.
    • waki
      waki
      Bronz
      Regisztrált: 2007.01.08, Hozzászólások: 3.388
      ez tipikusan olyan hand (a leiras alapjan), amit erezni kell. erre mi tul sokat nem tudunk mondani, mivel te lattad, "mennyire" maniac az ellefel, stb.