Ez az oldal cookie-kat használ a böngészési élmény növelése érdekében. A weboldal további böngészéséhez el kell fogadnod a cookie-k használatát. Ha szeretnél további részleteket tudni, vagy változtatni akarsz a beállításaidon, látogasd meg Cookie kezelési irányelvek és Adatkezelési irányelvek oldalainkat. Bezárás

NL 200 T9o

• volleyboy
      volleyboy
      Black
      Regisztrált: 2007.03.09, Hozzászólások: 1.676
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Leosztás lejátszása

$1/$2 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      CO(Hero):
      $231.25
      BU:
      $200.00
      SB:
      $322.61
      BB:
      $89.39
      MP2:
      $473.15
      MP3:
      $200.00

Preflop: Hero is CO with T, 9.
      2 folds, Hero raises to $6.00, BU folds, SB calls $5.00, BB calls $4.00.

Flop: ($18) 3, 8, 3 (3 players)
      SB bets $8.00, BB calls $8.00, Hero raises to $26.00, SB folds, BB folds, Hero gets uncalled bet back.

Final Pot: $34.

2 laza-passzív fish ellen. Az SB lapját gondolom a legerősebbnek, de azt se túl erősnek, talán kis zsebpár, van gyenge 8as, de lehet csak úgy gondolja, hogy valószínűleg senkit nem talált el a flop, ezért lecsap rá(bár ez nem a passzívakra jellemző gondolkodásmód). Úgy gondoltam a NV-nak szélesebb már a skálája, asszem ő volt a nagyobb fish, leginkább 2overcard-ot tudtam nála elképzelni.
      Azért emeltem, hogy ha nem is flopon, de barrelre dobatni tudom velük, na meg vannak outjaim is. Az emelésem nagy erőt reppel szerintem, és SB beszorulva nem tud mit csinálni az ilyen 86 szerű lapjával csak dobni, és általában BB is így tesz szerintem. Persze ha mindketten jönnek flopon, akkor feladom.
  • 6 válasz
    • pokerface02
      pokerface02
      Bronz
      Regisztrált: 2008.04.08, Hozzászólások: 1.211
      Jó a gondolatmeneted....nekem tetszik
    • Eke88
      Eke88
      Bronz
      Regisztrált: 2007.10.25, Hozzászólások: 1.713
      nekem annyira nem tetszik, mert fishek itt soha nem fognak neked párt eldobni szerintem és ha visszaemelsz akkor egy 3 utcás blöffre fogsz kényszerülni. fishek ellen inkább hagynám ezt és valuetown-olnám magam ha van is valamim.
    • bogec84
      bogec84
      Gyémánt
      Regisztrált: 2007.04.21, Hozzászólások: 27.395
      Fish ellen én is neccnek érzem, bár amit leírtál (nincs erős lapjuk) teljesen helytálló.
    • pborisz
      pborisz
      Bronz
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Original von volleyboy Úgy gondoltam a NV-nak szélesebb már a skálája, asszem ő volt a nagyobb fish, leginkább 2overcard-ot tudtam nála elképzelni.
      Azért emeltem, hogy ha nem is flopon, de barrelre dobatni tudom velük, na meg vannak outjaim is.
      Eke88 +1

Az a gáz, hogy BB előtt nem sok zseton van. Vagyis ha ő itt megad, akkor vele már biztos nem dobatsz. Azokra az outokra meg azért nem nagyon építenék ;)
    • volleyboy
      volleyboy
      Black
      Regisztrált: 2007.03.09, Hozzászólások: 1.676
      Hát igen 2fish ellen merész volt, de kicsit gyanús lehetett az is, hogy a donk bár kicsit,de félpot alatti, bár a fél pot itt elég is lehet, mert húzómentes a board, de azért jobban védenék itt a 8ast 2ellenfél ellen, mondjuk egy 10est betolnának szerintem ha komolyan gondolnák. Na meg lehet nem akkor fishek voltak, mint mi gondoljuk, csak kevés hand alapján olyan 40-50 közötti vpip, pfr kevés volt 10 alatti, és volt jó pár leak a játékukba(sajna nem emlékszem mik). Én úgy gondolhattam, hogy ez a donk=scared money(vagy hogy hívják), "megnézzük hol állunk a flopon visszaemelésre dobunk". A megadást meg szintén kiválthatta a kis emelés "veszélytelen flop", "Nem hiszem el a hármast, így nem dobom el a 2élő kártyámat ekkora emelésre, mert lehet hogy K magassal is jó vagyok".

Amúgy nagyon örülök az ellen véleményeknek, mert így van értelme postolni. Mondjuk ha mindenki leírja, hogy ugyanígy játszaná, az is jó, legalább tudjuk, hogy nem lógunk ki a tömegből. :D
      Bár engem még nem győzött meg senki, szerintem lehet +EV-s volt ez a move.

34$-ért 26$-t fektetek be. A 3-bet méretét nem kifogásolja senki? Lehetne inkább pot méretű, bár így kevesebbszer kell sikerülnie. És ezen a semmi flopon lehet ez is elég szerintem, hogy meggyőzzem az ellenfeleket a dobásról, legalább is ha van esélyem, mert nyilván fullt, drillt semmilyen megható move-al nem tudok dobatni.
      Matek, ha úgy vesszük, hogy ha feladom a partit, hogy ha nem dobatom mindkettővel: legalább 40%-ban kell sikerülnie. Szerintem ez reális.
      Ha folytatom, akkor jóval bonyolultabb a matematikája. Amibe most inkább nem mennék bele. :P

Várom a reakciókat! :D
    • waki
      waki
      Bronz
      Regisztrált: 2007.01.08, Hozzászólások: 3.388
      szerintem ok