pl 100 AKs 430 bb deep

• Stunterr24
      Stunterr24
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.18, Hozzászólások: 77
      Az ellenfél 34/26-os 33as wtsdvel, fold to 3bet 63% 700 hand alatt.
      Illetve azt tudom még róla, hogy 2 párt, setet itt soha nem dobna treff riveren.
      Ez esetben mi lenne a helyes játék? flop raise/broke, turn c/r, turn c/c, vagy bet/call turn?

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Leosztás lejátszása

$0.5/$1 Pot-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      MP3:
      $213.90
      CO:
      $111.20
      BU:
      $470.90
      SB(Hero):
      $431.75
      BB:
      $201.50
      MP2:
      $265.90

Preflop: Hero is SB with A, K.
      2 folds, CO raises to $3.50, BU calls $3.50, Hero raises to $15.00, 2 folds, BU calls $11.50.

Flop: ($34.5) Q, J, 5 (2 players)
      Hero bets $27.00, BU raises to $54.00, Hero calls $27.00.

Turn: ($142.5) 2 (2 players)
      Hero checks, BU bets $110.00, Hero ???.
  • 8 válasz
    • bogec84
      bogec84
      Gyémánt
      Regisztrált: 2007.04.21, Hozzászólások: 27.394
      Itt a flopon el kell döteni, hogy mit akarsz, ugyanis ez nagyban befolyásolja hogy indulj neki a dolognak (nagyon nehezen lehet 430BB-t pot limit játékban elegánsan középre pattintani), és egyáltalán nem biztos, hogy jó, mert sosem fog rosszabb kezet mutatni. Ha nagyon nagy szerencséd van, akkor mutat egy T9-t. A mutatása ellen JJ, QJ, T9 ellen kb 40% equity-d van, és ezt nem biztos, hogy akarnám.

Ha mégis be akarod tenni, akkor jó a cbet mérete, de én másképp csinálnám.

Kisebb cbet (fél pot)/call, majd turnon újragondolni, hogy mi a megfelelő lépés. Annyit mindenképpen hozzáfűznék, hogy turnon tönkremenni itt hatalmas hiba, mert a húzódnak sosem lesz 30%-nál nagyobb részesedése.

Ha az ellenfél blöffölős flopon, vagy egyszerűen zavarba hozható, akkor mehetne egy turn lead, olcsó riverért. Ha megőrülős típus (jó kezekbe szeremes, és nem ereszti őket, még akkor sem, ha esélyes a javulás a másiktól), akkor jó a C/C, majd river újragondolás, mert akkor jön a következő kérdés: hogy is nyerjünk értéket OOP. Persze, ha :f_smile: villain, akkor nem akkora gond, de másklönben nehéz dolgunk van.

Egy szó mint száz: flopon nem tenném fel egy flipre a hatalmas letétem, turnon végképp nem jutna eszembe, így inkább megpróbálnék OOP alacsonyabb potban játszani.
    • ChA0seR
      ChA0seR
      Bronz
      Regisztrált: 2007.05.23, Hozzászólások: 326
      Jaja, szerintem is flopon elég a félpotos hívás/call játék, turnön c/c, riveren simán donkolok ilyen arc ellen, ha eltaláltam a húzóm. De hát ilyen deepen iszonyat nehéz minden döntés, főleg a játék hevében.
    • Stunterr24
      Stunterr24
      Bronz
      én itt a jj-t kivenném a range-éből, mert azzal mindig 3bet/brokeot jatszott preflop, sose callozott vele. itt kb qj 55 vagy t9 treff ami lehet nála, max valami más fd..
    • ChA0seR
      ChA0seR
      Bronz
      Regisztrált: 2007.05.23, Hozzászólások: 326
      De iszonyat deepek vagytok, simán lehet nála JJ.
    • bogec84
      bogec84
      Gyémánt
      off: látom, hogy viszonylag elég sok pot limit-e leosztást játszol, és az tszeretném megkérdezni, hogy kifejezetten előnyben részesíted ezt a játékformát, vagy az itt fellelhető sok :f_smile: miatt esik gyakran ezekre a választásod.

Ezt pl azért kérdezem, mert ebben az utolsó leosztásban gey csomót törtem a fejem, hogyan is változik a stackbepakolás dinamikája PL asztalokon. és úgy gondolom, hogy egy-két jelentős eltérés van NL-hez képest.
    • Stunterr24
      Stunterr24
      Bronz
      @bogec: azért játszok itt mert nincs olyan potlimit asztal fulltilten ahol ne ülne legalább 2 fish, igy nem megy el idő az asztalválasztással.
    • bogec84
      bogec84
      Gyémánt
      erre gondoltam én is :)
    • waki
      waki
      Bronz
      Regisztrált: 2007.01.08, Hozzászólások: 3.388
      siman lehet nala QQ JJ, mivel annyira deepek vagytok, hogy hiba lenne 4betelni veluk (persze ha tudna akkor toled 5bet bluffot indukalni, akkor nem, de ez ritka ilyen szinten)

fold turn, keves a tiszta out