Ez az oldal cookie-kat használ a böngészési élmény növelése érdekében. A weboldal további böngészéséhez el kell fogadnod a cookie-k használatát. Ha szeretnél további részleteket tudni, vagy változtatni akarsz a beállításaidon, látogasd meg Cookie kezelési irányelvek és Adatkezelési irányelvek oldalainkat. Bezárás

[FR] NL10 99 Agresszív ellenfél

• DanuBajusz
      DanuBajusz
      Bronz
      Regisztrált: 2007.02.15, Hozzászólások: 949
      Known players:
      Position:
      Stack
      Hero:
      $11,60
      CO:
      $10,40

0,05/0,1 No-Limit Hold'em (9 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: Elephant 0.69 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is UTG2 with 9:diamond: , 9:club:
      UTG1 folds, Hero calls $0,10, 3 folds, CO raises to $0,50, 3 folds, Hero calls $0,40.

Flop: ($1,15) T:diamond: , 8:diamond: , 7:spade: (2 players)
      Hero checks, CO bets $0,70, Hero calls $0,70.

Turn: ($2,55) T:spade: (2 players)
      Hero checks, CO bets $1,70, Hero calls $1,70.

River: ($5,95) 6:spade: (2 players)
      Hero bets $3,10, CO calls $3,10.

Final Pot: $12,15

Postflop donk-betelni kellett volna-e, vagy hagyni hogy az agresszor végig hívja minden utcát? Riveren elényitás(kevesebbet/többet), vagy szintén hagyni hát ha még egy hívást elenged?
  • 3 válasz
    • senna12
      senna12
      Bronz
      Regisztrált: 2007.03.17, Hozzászólások: 13.113
      Hát azért 34 hand alapján nem nagyon lehet senkiről megitélni hogy mennyire agresszív.
      A flop jó így. Turnön viszont el lehet gondolkodni egy dobáson. OOP vagy egy húzóval, ami ha kiegészül akkor ritkán fogják kifizetni, ráadásul a flush húzó miatt le is kell értékelni a jóidat (és a pározodott asztal miatt is).
      A river az egy érdekes helyzet, mert ha eddig blöffölt akkor nem fogja az emelésedet megadni, esetleg ha van SD értékű lapja (de azzal is meggondolja). Viszont ha checkelsz akkor a húzókkal megpróbálhat még kiblöffölni. Azzal is számolni kell, ha flush vagy fullja van akkor az egész beülődet bukod. Én inkább a c/c-t választottam volna.
    • DanuBajusz
      DanuBajusz
      Bronz
      Regisztrált: 2007.02.15, Hozzászólások: 949
      Tudom hogy kevés a minta de ahány partiba beszált végighívta de eddig a partiig senki nem ment vele végig. Őszintén szólva a turnön nem gondoltam át, egyszerüen nem adtam olyan lapot a kezébe, ami itt megver, csak húzóra tettem. A river hívással én se értek egyet, ugyebár jobb lap rámhív, szarabb nem fizet.
      Ez viszont kivételes eset, elképesztő lapot mutatott, amire nem gondoltam, legalább is nem ebben a szinben. AK-körből. Olvastam egyszer valahol hogy az ilyeneket lehet NFI-nek nevezni. Ne Feltételezz Inteligenciát. Minek adta meg? Foggalmam sincs pedig még gondolkodott is rajta.

Köszönöm
    • senna12
      senna12
      Bronz
      Regisztrált: 2007.03.17, Hozzászólások: 13.113
      az derék call volt akkor :s_ugly: :s_biggrin: