Ez az oldal cookie-kat használ a böngészési élmény növelése érdekében. A weboldal további böngészéséhez el kell fogadnod a cookie-k használatát. Ha szeretnél további részleteket tudni, vagy változtatni akarsz a beállításaidon, látogasd meg Cookie kezelési irányelvek és Adatkezelési irányelvek oldalainkat. Bezárás

[SH] NL2 A2s

• kiki89
      kiki89
      Bronz
      Regisztrált: 2008.12.29, Hozzászólások: 148
      Known players:
      Position:
      Stack
      BB:
      $2,44
      MP1:
      $2,04
      Hero:
      $1,76
      BU:
      $2,55

0,01/0,02 No-Limit Hold'em (10 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: PokerStrategy Elephant 0.67 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is CO with A:diamond: , 2:diamond:
      3 folds, MP1 calls $0,02, 2 folds, Hero calls $0,02, BU calls $0,02, SB folds, BB checks.

Flop: ($0,09) 8:club: , A:heart: , K:club: (4 players)
      BB checks, MP1 bets $0,02, 3 folds, MP1 gets uncalled bet back.

Final Pot: $0,09

Az lenne a kérdésem, hogy a kis melléklap ellenére meddig érdemes elmenni? Az ellenfelekről tudom, hogy nagyon passzívak, viszont minden sz@rral megadnak, de ez a kis emelés megzavart.
  • 11 válasz
    • Bling5630
      Bling5630
      Bronz
      Regisztrált: 2008.05.11, Hozzászólások: 463
      en eleve nem limpelnek vele, mert ez a helyzet amit irsz h jon az A s minden ver lenyegeben, max megadhatod h kiesik a ket parod de inkabb pre fold, vagy raise, de limp ne mert a flop szin azert ritka
    • kiki89
      kiki89
      Bronz
      Regisztrált: 2008.12.29, Hozzászólások: 148
      értem köszi, csak a bronz kkt szerint limpeltem, próbáltam teljesen aszerint játszani.
    • Bling5630
      Bling5630
      Bronz
      ok, nem azert irtam, ez az en velemenyem s tapasztalatom,
    • Fior
      Fior
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.21, Hozzászólások: 11.709
      én pre 5bb raise,flopon c/f.
    • emerde
      emerde
      Bronz
      Regisztrált: 2009.09.21, Hozzászólások: 655
      Ennek mi értelme lenne? Miért emelsz 55bb prefop ha nem azt szeretnéd, hogy eltaláljon az ász vagy egy flsuhdraw, esetleg egy kész flush. Miért emelsz ha nem örülsz annak, ha eltalál a flop és utána check/foldolsz. Ilyen könnyen adod a top párodat? :) Akkor már minimum egy cbet 1-2 ellenfél ellen. DE NEM!

Pre fold, egyértelműen. Nagyon sok olyan helyzetbe kerülhetsz egy ilyen marginális kézzel, amikor sokkal több pénzt fektetsz be, mint amennyit kellene. És az a legrosszabb, hogy végig tudod, hogy valószínűleg nem vagy elől, de nehezen tudsz majd megválni flopon a top párodtól.

Gondold el. Limplelsz és lejön ez a flop. Jön egy 2/3-os bet előtted, te megadsz mert végülis top párod van. (Vagy már itt dobsz? Akkor miért limpeltél vele? Milyen flopra vártál?) Eztán turnre jön valami blank, belehívnak megint 2/3 pot körül. Ilyenkor mit csinálsz? Hol állsz? Ász van a másiknál is, vagy még mindig neked van a legjobb lapod?

Egyszerűen nem lehet eldönteni, hogy hol állsz ezzel a kézzel ezért pre fold.

Kicsit túlmagyaráztam... :)
    • Fior
      Fior
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.21, Hozzászólások: 11.709
      hát én úgy játszom (és vlaszeg ezzel nem vagyok egyedül),hogy amikor lehetséges,emeléssel szállok be,gyenge játéknak tartom SH-n a limpelést..amúgy ez egyáltalán nem egy marginális hand,dominálva sincs a gyenge kicker miatt,ha flopon lejön az ászod,és az emelésedet megadják,befejeződött a történet,nem kell tovább erőltetni,miért ne lehetne eldobni egy TP-t a leggyengébb kickerrel?akkor lenne marginális helyzet,ha mondjuk AT/AJ szerű lapunk lenne.amúgy ezek spekulatív handek,szóval az ember eleve számol vele,hogy valszeg nem lesz elég egy pár.. :)
    • emerde
      emerde
      Bronz
      Regisztrált: 2009.09.21, Hozzászólások: 655
      Ebben igazad van, de egy c-betet mindenképpen megér egy TP floppon, és ha adják akkor utána el lehet gondolkodni, hogy hogyan tovább. (főleg egy AK magas flopon, ahol az esetlegesen limp/callozó setminerek lehet, hogy adnak egy utcát és utána el akarnak csak jutni a terítésig valahogy)

Ha raise-t kapunk flopon, akkor elgondolkodhatunk a dobáson szerintem, viszont szerintem ha már emelünk vele, akkor flop b/f, turn c/f, river c/f egy ilyen flopon.
    • zoli777
      zoli777
      Bronz
      Regisztrált: 2009.01.12, Hozzászólások: 2.580
      Teljesen egyetertek emerde hozzaszolasaval, ha egyszer Ax-szel jatszunk akkor azt azert, hogy A-t floppoljunk, vagy szinhuzot. Akkor meg miert dobnank egy ilyen apro betre egybol? Preflop nalam ez raise, ha viszont igy jatszottad meg akkor floppon nalam ez reraise es ha meg visszaemel akkor dobas, de itt semmikepp nem dobnek a floppon.
    • Bling5630
      Bling5630
      Bronz
      +1
    • szekely89
      szekely89
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.27, Hozzászólások: 276
      Pf vagy emelsz vagy dobsz nagyon ritka mikor megéri limpelni,de ez a helyzet nem az.Ha te voltál a pf agressor és hozzád chekkelnek akkor cbet, ha adja cbet-et akkor T esetleg még egy barrel ha megint checkel a húzó miatt, riveren meg check behind .
    • axleska
      axleska
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.04, Hozzászólások: 6.733
      preflop emelhetsz, hogy izoláld az elötted csak megadót, én itt 5 bbig emelnék preflop, flopon meg ilyen kis betre raiselnék egyet, ugy tekinteném mintha checkelt volna. mindig tölts vissza 100bbre.