Ez az oldal cookie-kat használ a böngészési élmény növelése érdekében. A weboldal további böngészéséhez el kell fogadnod a cookie-k használatát. Ha szeretnél további részleteket tudni, vagy változtatni akarsz a beállításaidon, látogasd meg Cookie kezelési irányelvek és Adatkezelési irányelvek oldalainkat. Bezárás

[SH] NL10 SH 55 huzos floppon

• zoli777
      zoli777
      Bronz
      Regisztrált: 2009.01.12, Hozzászólások: 2.580
      Known players:
      Position:
      Stack
      BB:
      $9,80
      Hero:
      $10,25

0,05/0,1 No-Limit Hold'em (6 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: Elephant 0.69 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is MP3 with 5:spade: , 5:heart:
      MP2 folds, Hero raises to $0,30, 3 folds, BB calls $0,20.

Flop: ($0,65) 5:club: , 2:club: , J:heart: (2 players)
      BB bets $0,20, Hero calls $0,20.

Turn: ($1,05) 3:club: (2 players)
      BB bets $0,30, Hero raises to $0,80, BB calls $0,50.

River: ($2,65) 8:heart: (2 players)
      BB checks, Hero bets $1,00, BB calls $1,00.

Final Pot: $4,65

Nem tudom, hogy flopon jo volt e a call, igazabol egy reraise nagyon erosnek tunt volna es nem akartam dobatni ot a flopon, de igy utolag nezve talan megis kellett volna emelnem, hogy noveljem a potot es vedekezzek a flosh ellen. Turnon ugy ereztem, hogy muszaj emelnem, tul kicsi volt a pot es ezzel a ket minbettel nem igazan tettem ot szinre. Riveren erosnek ereztem magam de nem mertem nagyobbat nyitni, mert ha visszaemel akkor talan elhiszem neki a flusht, igazabol kicsit meg vagyok zavarodva ezzel a kezzel, nem tudom mi lett volna a jo jatek :f_mad:
  • 11 válasz
    • Bling5630
      Bling5630
      Bronz
      Regisztrált: 2008.05.11, Hozzászólások: 463
      floppon azert visszaemeltem volna, utana callozgattam volna, ha felek a flostol
    • emerde
      emerde
      Bronz
      Regisztrált: 2009.09.21, Hozzászólások: 655
      Flop raise. Ha már egy ilyen floppon tudsz vele dobatni valamit, akkor az 5ös settel olyannyira elől vagy, hogy semmi nem fog kifizetni. Viszont ha itt visszaemelsz, akkor jöhet egy Jx, esetleg egy J5, J2, 52 még vissza is emelhet rád és akkor már floppon all-in tudsz menni. Ha meg FD-ja van, akkor legalább tedd neki drágává azt, hogy lejavuljon.

Ráadásul egy ilyen kézzel egy ilyen boardon all-in akarsz menni (gondolom). Ha csak callozol floppon, akkor egyszerűen nem lesz akkora pot riverre, amibe be lehetne tolni.

Ha meg adja és leesik ez a :club: akkor bet/fold szerintem a legjobb játék, de ez ellenfélfüggő. Ha calloz turnon akkor a bet méretétől függően c/c, vagy c/f a river nálam.

Ha nem egészül turnon a flush, akkor meg szerintem raise-bet-bet.
    • Bling5630
      Bling5630
      Bronz
      Regisztrált: 2008.05.11, Hozzászólások: 463
      +1
    • kitartas77
      kitartas77
      Bronz
      Regisztrált: 2008.09.24, Hozzászólások: 2.378
      -pre micron szvsz a 4bb-s openraise jobb (kivéve btn)

-flop meg std raise/broke,főleg h ezzel a minbetel amit az enemy produkált nem fog nőni a pot.
      -turn raise nem tetszik,sőt még a mérete is rossz
    • zoli777
      zoli777
      Bronz
      Szerintem nincs igazad, flopon nem potot akarta epiteni egybol, nekem az a tapasztalatom, hogy ilyen minbetkor nincs semmije villainnek ezert akartam, hogy esetleg egy turn magas lap eltalalja ot, amivel aztan mar jobban fizet. Azert adtam csak meg es nem emeltem vissza. A turn reraise merete miert nem jo szerinted? Az a baj, hogy nem 0,90-ig emeltem??? Preflop szerintem meg nem nagy kulonbseg van a 0,30 es a 0,40-es emeles kozott... 55-tel nem kimondottan vakot akarunk lopni szerintem...
    • kitartas77
      kitartas77
      Bronz
      Regisztrált: 2008.09.24, Hozzászólások: 2.378
      Eredeti hozzászólás zoli777 felhasználótól: Szerintem nincs igazad, flopon nem potot akarta epiteni egybol, nekem az a tapasztalatom, hogy ilyen minbetkor nincs semmije villainnek ezert akartam, hogy esetleg egy turn magas lap eltalalja ot, amivel aztan mar jobban fizet. Azert adtam csak meg es nem emeltem vissza. A turn reraise merete miert nem jo szerinted? Az a baj, hogy nem 0,90-ig emeltem??? Preflop szerintem meg nem nagy kulonbseg van a 0,30 es a 0,40-es emeles kozott... 55-tel nem kimondottan vakot akarunk lopni szerintem...
      na gyors röviden reagálok.

ilyen minbetkor nincs semmije villainnek ezert akartam, hogy esetleg egy turn magas lap eltalalja ot

ez a weak donkbet legtöbbször semmi vagy draw lesz,és én speciel nem akarom h ő fizesse meg a draw árát,ráadásul ilyen olcsón,szóval ott egyértelmű raise value-ért+védelemből,hízlalni kell a kasszát,illetve betettni flopon a stackünket,hidd el Jamm sem fog mást mondani;)

A turn reraise merete miert nem jo szerinted? Az a baj, hogy nem 0,90-ig emeltem??? Preflop szerintem meg nem nagy kulonbseg van a 0,30 es a 0,40-es emeles kozott... 55-tel nem kimondottan vakot akarunk lopni szerintem...

elnem tudod képzelni h az ilyen apró dolgokon mennyi $$$ múlik mondjuk 100K hand után :)

és turnön ha emelek pot körül,ergo itt olyan 1.30$-ig minimum,mert az enemy megint csak weak leadelt amire te csak 2,5*-et emeltél ebből megint nem lesz jelentős value/védelem sem,MERT NEM NŐ A POT (bár alapból flopon kelett volna elkezdeni építeni a kasszát,illetve vhogy berakatni a stackünk,meg mondtam h ezt a turnt nem is raiselném mivel nem akarom eldobni a lapom,a raise/broke pedig ittt már nem biztos h szívesen megyek.)

a 0.40es openraisel kb megint ugyanennyit tudnék regényelni,de már nincs hozzá kedvem

GL
    • eldegor
      eldegor
      Bronz
      Regisztrált: 2008.10.23, Hozzászólások: 2.368
      Original von kitartas77
      Eredeti hozzászólás zoli777 felhasználótól: Szerintem nincs igazad, flopon nem potot akarta epiteni egybol, nekem az a tapasztalatom, hogy ilyen minbetkor nincs semmije villainnek ezert akartam, hogy esetleg egy turn magas lap eltalalja ot, amivel aztan mar jobban fizet. Azert adtam csak meg es nem emeltem vissza. A turn reraise merete miert nem jo szerinted? Az a baj, hogy nem 0,90-ig emeltem??? Preflop szerintem meg nem nagy kulonbseg van a 0,30 es a 0,40-es emeles kozott... 55-tel nem kimondottan vakot akarunk lopni szerintem...
      na gyors röviden reagálok.

ilyen minbetkor nincs semmije villainnek ezert akartam, hogy esetleg egy turn magas lap eltalalja ot

ez a weak donkbet legtöbbször semmi vagy draw lesz,és én speciel nem akarom h ő fizesse meg a draw árát,ráadásul ilyen olcsón,szóval ott egyértelmű raise value-ért+védelemből,hízlalni kell a kasszát,illetve betettni flopon a stackünket,hidd el Jamm sem fog mást mondani;)

A turn reraise merete miert nem jo szerinted? Az a baj, hogy nem 0,90-ig emeltem??? Preflop szerintem meg nem nagy kulonbseg van a 0,30 es a 0,40-es emeles kozott... 55-tel nem kimondottan vakot akarunk lopni szerintem...

elnem tudod képzelni h az ilyen apró dolgokon mennyi $$$ múlik mondjuk 100K hand után :)

és turnön ha emelek pot körül,ergo itt olyan 1.30$-ig minimum,mert az enemy megint csak weak leadelt amire te csak 2,5*-et emeltél ebből megint nem lesz jelentős value/védelem sem,MERT NEM NŐ A POT (bár alapból flopon kelett volna elkezdeni építeni a kasszát,illetve vhogy berakatni a stackünk,meg mondtam h ezt a turnt nem is raiselném mivel nem akarom eldobni a lapom,a raise/broke pedig ittt már nem biztos h szívesen megyek.)

a 0.40es openraisel kb megint ugyanennyit tudnék regényelni,de már nincs hozzá kedvem

GL
      +1
    • Sharrrky
      Sharrrky
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.17, Hozzászólások: 4.352
      Eredeti hozzászólás kitartas77 felhasználótól:
      GL
      te is örültél amikor megmondták neked

@zoli777 - azon kívül amit ktartas77 írt: Jó kezed van, húzós a board? emelj! ha valaki pre csak megadott és nem dob, akár akciózik húzós boardon könnyen tehető FD-re. Ha te voltál az aki callozott flop előtt és az agresszor cbetel, nem kell húzóra tenned, de azt el kell képzelned, hogy megijedhet egy lejövő 3. színtől és nem kapsz további akciót. Tehát egyik esetben ezért másikban azért, de mindenképp emelünk.
    • zoli777
      zoli777
      Bronz
      Kosz Sharrrky, ebben tobb logikat ereztem igy :s_thumbsup:
    • szekely89
      szekely89
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.27, Hozzászólások: 276
      ,,Hosszó távon sokkal jobban ki leszünk fizetve akkor,ha mindig emelünk a monsterrel,mint akkor ha slowplayelgetnénk vele"-nem szó szerinti az idézet de a lényege ez - ---> EMELJ EMELJ EMELJ nem kell cicázni .. lapja van fizet hozója van akkor szarul ad meg (fizet) nincs lapja dob,de ha ninsc lapja nem feltétlen kell megvárni h erősebb lapja legyen és utánna szarráverjen
    • axleska
      axleska
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.04, Hozzászólások: 6.733
      raise flop any time, növelni akarod a potot, meg védekezni a flushdraw ellen.