Ez az oldal cookie-kat használ a böngészési élmény növelése érdekében. A weboldal további böngészéséhez el kell fogadnod a cookie-k használatát. Ha szeretnél további részleteket tudni, vagy változtatni akarsz a beállításaidon, látogasd meg Cookie kezelési irányelvek és Adatkezelési irányelvek oldalainkat. Bezárás

[SH] NL4 87s push / fold?

• emerde
      emerde
      Bronz
      Regisztrált: 2009.09.21, Hozzászólások: 655
      Sziasztok!

Egy érdekes leosztás, ahol a végén dönteni kell push, vagy dobás. Szerintetek melyik itt a helyes út? Lyuksor + FD, az annyi mint 9+4=12 out. +EV itt a push az esetleges fold equity miatt, vagy inkább el kell ereszteni az ilyet?

Floppon a FD-ra kicsit nagyobbat is raiselhettem volna, de szerintem ez még nem annyira kicsi, viszont nagyon meglepődtem, amikor turnon leadelt a villain. Ha nem esik akkor bet/foldoltam volna a turnon valószínűleg. De így...

(statokhoz: VP$IP, PFR, 3bet, AF; mindenkiről ~100 hand)

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Leosztás lejátszása

$0.02/$0.04 No-Limit Hold'em (5 handed)

Known players:
      BB:
      $12.31
      MP3:
      $5.00
      CO:
      $4.62
      BU(Hero):
      $5.99
      SB:
      $8.94

Preflop: Hero is BU with 7, 8.
      MP3 folds, CO calls $0.04, Hero calls $0.04, SB raises to $0.16, BB folds, CO calls $0.12, Hero calls $0.12.

Flop: ($0.52) J, 3, T (3 players)
      SB bets $0.25, CO folds, Hero raises to $0.66, SB calls $0.41.

Turn: ($1.84) 3 (2 players)
      SB bets $1.75, Hero?????

A villain, mint láthatjátok elég passziv preflop (40/0), ezért is választottam az overlimpet 87s-el, mert mögöttem nem ültek túl agresszív arcok. Floppon a visszaemelés mellett döntöttem, mert egy ilyen fish ellen mindenképpen stackért akartam játszani, ha leesik a flush. Ráadásul 150bb deepen!

Nos, push or fold? (a callt kizárnám, az itt elég gyenge lenne szerintem)
  • 5 válasz
    • sbala
      sbala
      Bronz
      Regisztrált: 2008.05.13, Hozzászólások: 1.710
      Miért zárod ki a callt? Miért gyenge?

Ami elég biztosnak tűnik nekem az az, hogy:
      - Nem nagyon fog megválni a kezétől, tehát nem sok FE-nk van
      - Fullt nem nagyon tudok elképzelni nála, kivéve, ha már máskor láttál tőle olyat, hogy pl nem vette észre a sorát, vagy teljesen eltévedt néhány leosztásban
      - Leginkább QQ+ lesz nála

Ez alapján a pushnak nincs értelme, mert nem fog dobni, akkor már jobb a fold. De ha callozunk, akkor riveren javulás esetén szinte biztos vagyok benne, hogy fizetni fog. Így sztem bármilyen gyengének tűnik is, a call a legjobb.

Ja egyébként sokat lehet nyerni preflop minél több izolálással, 78s sztem tök jó hozzá.
    • kitartas77
      kitartas77
      Bronz
      Regisztrált: 2008.09.24, Hozzászólások: 2.378
      -pre az izolálás több profitot termel $$$

-flop raise-nek nem tetszik a mérete,ezzel nem fogsz elég fold equityt termelni,én itt minimum $ 0.80ig emelném meg.

-pedig turnön a call a legjobb opció mint ahogy sbala is mondta, FE-vel sem nem nagyon kalkulálhatunk,illetve ha bekerül a pénz nem lesz vmi jó equitynk,mivel turnön jelentősen esett a részesedésünk,ellenben hatalmas implied oddsal számolhatunk,és így h kicsit deepek is vagytok,így turn call.
    • emerde
      emerde
      Bronz
      Regisztrált: 2009.09.21, Hozzászólások: 655
      Háát, visszagondolva talán jó lett volna a call, de potot hívott turnon, kicsit megijedtem ettől. Tényleg nagyon jó az implikált esély, ez igaz, de a duplázódott board miatt már ebben is elbizonytalanodtam.

Igazad van, lehet jó lett volna a call, de sajnos nem voltam abban, biztos, hogy ha javulok (sor/flush), akkor biztosan én leszek a jobb.

De végül is igazatok van, egy call belefért volna! (ebből már kitalálhattátok, hogy dobtam turnon)

Kösz a tanácsokat!
    • sbala
      sbala
      Bronz
      Regisztrált: 2008.05.13, Hozzászólások: 1.710
      Igen, normál esetben a duplázódás elég sokat ront, viszont nem tudom elképzelni, hogy fullal potdonkoljon turnön, ez elég abszurd.
    • axleska
      axleska
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.04, Hozzászólások: 6.733
      Original von kitartas77 -pre az izolálás több profitot termel $$$

-flop raise-nek nem tetszik a mérete,ezzel nem fogsz elég fold equityt termelni,én itt minimum $ 0.80ig emelném meg.

-pedig turnön a call a legjobb opció mint ahogy sbala is mondta, FE-vel sem nem nagyon kalkulálhatunk,illetve ha bekerül a pénz nem lesz vmi jó equitynk,mivel turnön jelentősen esett a részesedésünk,ellenben hatalmas implied oddsal számolhatunk,és így h kicsit deepek is vagytok,így turn call.
      +1