Ez az oldal cookie-kat használ a böngészési élmény növelése érdekében. A weboldal további böngészéséhez el kell fogadnod a cookie-k használatát. Ha szeretnél további részleteket tudni, vagy változtatni akarsz a beállításaidon, látogasd meg Cookie kezelési irányelvek és Adatkezelési irányelvek oldalainkat. Bezárás

[SH] Nl10 Aq

• szekely89
      szekely89
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.27, Hozzászólások: 276
      Known players:
      Position:
      Stack
      MP2:
      $14,68
      Hero:
      $10,44

0,05/0,1 No-Limit Hold'em (6 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: Elephant 0.69 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is CO with A:heart: , Q:spade:
      MP2 raises to $0,35, MP3 folds, Hero calls $0,35, 3 folds.

Flop: ($0,85) 6:heart: , K:spade: , Q:diamond: (2 players)
      MP2 checks, Hero bets $0,50, MP2 calls $0,50.

Turn: ($1,85) A:spade: (2 players)
      MP2 checks, Hero bets $1,40, MP2 raises to $3,20, Hero raises to $9,59 (All-In), MP2 calls $6,39.

River: ($21,03) 2:diamond: (1 players)

Final Pot: $21,03

Results follow (highlight to see):
      Hero shows two pairs, aces and queens (Ah Qs)
      MP2 shows a straight, ace high (Th Jc)

MP2 wins with a straight, ace high (Th Jc)

Coller?
  • 16 válasz
    • eldegor
      eldegor
      Bronz
      Regisztrált: 2008.10.23, Hozzászólások: 2.368
      Pre 3bet.
    • Sharrrky
      Sharrrky
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.17, Hozzászólások: 4.352
      bár fura még nekem is hogy ilyet mondok, de pozból nem feltétlenül kell a 3bet, bár én is arra hajlok. cooler?? cseppet sem, semmi rosszabb nem adja az all inedet. eg AJ-t eldob az AI-re. KK,QQ,AK,TJ,66. ezért jó a pre 3bet, kiszűri handeket, illetve hibára készteted, hátrány, hogy oop szinte biztos, hogy csak egy erős rangel fog callozni.
    • gwe
      gwe
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.14, Hozzászólások: 318
      én is 3bet-eltem volna pre.
      ha viszont igy játszottam volna lehet, hogy nem nyitok rá a flopra.
    • szekely89
      szekely89
      Bronz
      3bet re ha kapom a 4betet akkor foldolhatok,és csak erősebb lappal fog callozni 3betre. --> akármilyen lappal is csinálhatnám ezt,majdhogynem blöff
    • gwe
      gwe
      Bronz
      Original von szekely89 csak erősebb lappal fog callozni 3betre
      Ezt ugye nem komolyan mondtad. :)

Original von szekely89 3bet re ha kapom a 4betet akkor foldolhatok
      Az abc biblia szerint AA, KK nélkül minden lappal ez a játék.
    • szekely89
      szekely89
      Bronz
      Hát oop, egy normális játékos mivel fog callozni szerinted? AJvel ?:D
      Amugy kb 50-50 3bet és CC -m ebbe a szituban.
      Ha van a gyerekről statom ,akkor el tudom dönteni h legyen e 3bet vagy ne..mivel nem volt most calloztam csak.
    • eldegor
      eldegor
      Bronz
      Hát szerinted ha normális játékos akkor mégis miért ez a turn játék? Csak jobbal fog erősködni. Egyedüli lap amit versz a KQ.
    • gwe
      gwe
      Bronz
      Nem kell feltétlenül abból kiindulni, hogy normális játékossal állunk szemben. :tongue:

Az utóbbi időkben a playák elég sokszor játszanak flat call-t a 3bet-re még oop is közepes párokkal. Nyilván nem ászos lapokkal fognak jönni.
      Jön egy-két overkártya a flopon és ki tudjuk tessékelni őket a potból.
    • eldegor
      eldegor
      Bronz
      Egyetértek, éppen ezért szerintem AQ-vel pre 3betelni kellene.
    • Bling5630
      Bling5630
      Bronz
      Regisztrált: 2008.05.11, Hozzászólások: 463
      Original von Sharrrky bár fura még nekem is hogy ilyet mondok, de pozból nem feltétlenül kell a 3bet, bár én is arra hajlok. cooler?? cseppet sem, semmi rosszabb nem adja az all inedet. eg AJ-t eldob az AI-re. KK,QQ,AK,TJ,66. ezért jó a pre 3bet, kiszűri handeket, illetve hibára készteted, hátrány, hogy oop szinte biztos, hogy csak egy erős rangel fog callozni.
      +1
    • szekely89
      szekely89
      Bronz
      mint mondtam , van h 3betelek van hogy nem . ez most pont olyan volt h nem .
    • axleska
      axleska
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.04, Hozzászólások: 6.733
      én ezt pozibol nem biztos, hogy 3betelném. inkább hajlok a call felé, a flopoon cbehondolnék potcontroll miatt, turnon meg nem 3betrelném a check raisét.
    • szekely89
      szekely89
      Bronz
      A bátyám ezt a választ adta erre a kézre msnen(beteszem amit irt hátha okul belőle valaki):

A dolgok vissza felé sorrendben:

A turnon nincs értelme a pushnak...Milyen lapot vársz tőle?Sorhuzók odaértek, olyan ász meg nem emel rád a turnon amit versz, valójában már valószínűleg verve vagy a turnon is, de mivel van némi esélye annak hogy félblöfföl az arc flöshuzoval vagy netán hazudik (bár valljuk be ezek itt nem lesznek tul gyakoriak mert egy complete air itt nem fog merni emelni, egy huzóval szintén nem emelnék mert kicsi a fold equity), esetleg nagyritkan feleztek. Egy call még mehet a turnon de riveren ha durván nyit akkor dobni kell!

Feltetted a kérdést amikor kaptad a visszaemelest h mi lehet nála? Ha igen és azt kaptad hogy flosshuzoja van es vedekezned kell akkor paranoid vagy, mellesleg még ha azis lenne nálla még azzal is lejavulhat.

Magyarán még a call is vékony...

megjegyzés:
      Ez egy tipikus példa arra, hogy ha a turnon rádemelnek akkor mehetsz haza a felépárral és sok esetbena 2 párral is mert, drillel,sorral vagy bármivel amivel visszaemelnek hátrányban vagy.

Ha valaki azt a technikát követi nl50ig-100ig hogy a turnon mindent eldob ha ráemelnek kivéve a drillt vagy az annál erősebbet, akkor soksok pénz marad a zsebében, ahhoz képest mintha megadna.

Ha valki visszaemel a turnon egy iylen boardon nem az az elso kerdes, hogy neked mid van? Meg az h 2párom van so push...
      Hanem inkabb az hogy mivel teszi ezt??Rangekben kellene gondolkodni, és öszintén szólva kb semmit sem versz.

Floppon jo a csekk mert kevés gyengébb ad meg+ha kapsz egy reraiset akkor mit csinalsz??Van terítési értéked, és turnon gyengébb kéztől kaphatsz akciót.

Preflop teljesen rendben van a call!!

Végeredmény:
      Ez nem cooler, egy jobb jatekos ezzen ütközést ki tudja kerülni és nem pushol hanem calloz a turnon majd riveren valszeg dob valamint a flop csekkbehind is jobb lett volna!

Alacsony szinteken:
      Ha lapod van emelj!
      Ne fizesd ki őket!

Itt a 2. eset volt mert hiába volt 2 párod...
      Mellesleg még arról nem volt szó hogy az arc aggro volt e , de válaszolok:
      nagy valószínűséggel egy passzív fish volt mert a floppon ki az aki aggro es nem cbzik sorhuzóra?
      Magyarul még jobban indokolt a fold(hagy tippeljek a skacnak volt vagy 0.8as aggressziója :) )
    • AligatorBlood
      AligatorBlood
      Bronz
      Regisztrált: 2007.02.18, Hozzászólások: 802
      +1

Ennél jobban magam sem irhattam volna le :D
    • szekely89
      szekely89
      Bronz
      Ennél jobban senki nem írhatta volna le :D
    • gwe