NL100 SH QQ hero fold?!

• Skaidy
      Skaidy
      Bronz
      Regisztrált: 2008.01.19, Hozzászólások: 120
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Leosztás lejátszása

$0.5/$1 No-Limit Hold'em (5 handed)

Known players:
      BU:
      $6.50
      SB:
      $98.50
      BB:
      $47.90
      MP3:
      $218.20
      CO(Hero):
      $208.00

Preflop: Hero is CO with Q, Q.
      MP3 folds, Hero raises to $3.50, BU folds, SB raises to $11.50, BB calls $10.50, Hero raises to $28.00, SB calls $16.50, BB calls $16.50.

Flop: ($84) 2, 4, J (3 players)
      SB checks, BB checks, Hero bets $25.00, SB calls $25.00, BB folds.

Turn: ($134) 5 (2 players)
      SB bets $45.50, Hero folds, SB gets uncalled bet back.

Final Pot: $134.

Lejátszóval jobban látszik a hand: http://www.pokerhandreplays.com/view.php/id/1342620

SB 14/13/3.2 6% 3bet --> 110 hand
      BB 47/0/1.2 70 hand

Na, tehát emelünk CO-ból, SB 3betel, elég feszes arc, a statjából ítélve, a fish coldcallol, pre szerintem oké, mindenképp 4bet, egyrészt h kizárjuk a regulárt, másrészt h betolja a hal. Ám itt jön a lényeg, SB coldcall 4bet :)

Előre leszögezném, banki esélyek alapján ez call, viszont nézzünk a dolgok mögé, mivel játszhat így SB egy elég feszes arc.. OOP coldcallolja a 4betet, mögötte a hal.
      Lejön a flop, 2 4 J szivárvány, sb, hal checkel, biztos voltam benne, hogy sb-nél nagyon erős lap lehet, ha egy ilyen movet játszik, flopon ezért is nem nyitok nagyot, próbanyitás.
      turn 5, viszonylag blank, elölről push.

Tehát, pot odds 45-t a 225be, visszanézve be kellett volna tennem, de ez a move annyira erős kezet prezentál, első lap ami eszembe jutott: JJ

Na de végülis a range itt a következő lehet pre: JJ+, AK, AQ
      esetleg AJ, TT, de azt nem nézem ki belőle..

JJ-re set esett, QQ-ja nem igen lehet, AA, KK elég gyanús, AKval szerintem pre betolná, vagy ha csak callol is vele, a cbetet már nem callolja.
      Elég fura, hogy coldcallolja a 4betet, de szerintem azért csinálta, hogy a fish rátolja, vagy a fisht és engem is behúzzon a potba, nem igazán tudom.

Az én tippem h JJ volt nála, azzal nem merte betenni pre, viszont a set esése után nyugodtan lecallozhatott visszaemelés nélkül.

Összegzés.. Lehet hogy pot odds alapján call, de ti mit csinálnátok egy ilyen helyzetben? Elvégre 53al voltam benne, de még 46-t kellett volna betegyek, egy ilyen elcseszett helyzetben.

Várom a véleményeket, elég durva hogy elengedtem ezt, így visszanézve, de szerintem nem volt akkora hülyeség.
  • 3 válasz
    • Peetfeef
      Peetfeef
      Black
      Regisztrált: 2007.02.23, Hozzászólások: 731
      Egy szubjektív tanács: coolerektől sohasem félj, ha JJ-ja volt akkor egyszerűen ki kell fizetni, jól játszottad volna meg a kezed akkor is. Így nem játszottad meg jól mivel dobtad turn. Ha meg KK-AA-val slowplayezett szintúgy ki kell fizetni, vagy ha meg tényleg nagy nitnek tartod(bár110 hand alapján ilyet még nehéz kijelenteni) akkor meg ne 4 betelj pre ezzel a kézzel(ha tényleg KK-AAtól félsz). Ha meg 4 bet akkor mindenképp broke egy ilyen boardon is meg preflop is.
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.18, Hozzászólások: 4.852
      annyira commitálva vagy egy 4 bet potban hogy nem dobhatsz ovepárt sztem
      nemhiszem h csak callozna pre AA val, veszélyes mert akkor utána fix calloz a fish is, és MWP nem épp jó egy AA nak, de simán benne lehet a slowplay is

JJ val szted allint donkolna turnon? mikor már akkora a pot hogy ha ch ch van, akkor riveren is kényelmesen berakhatja.

Én nagyobbat 4betelnék pre, és allin postflop
    • waki
      waki
      Bronz
      Regisztrált: 2007.01.08, Hozzászólások: 3.388
      nekem a call preflop jobban tetszene, mert benn szeretnem tartani a fisht + a reg bloffrange-et. pozban vagyok mindenkire, szoval nincs problema.

ha mar igy jatszottad, akkor valszeg en se dobnam a turnon, tul jo oddsokat kapunk