NL400 QJs blind war

• senna12
      senna12
      Bronz
      Regisztrált: 2007.03.17, Hozzászólások: 13.113
      BU 40%ban lop vakot, úgyhogy insta megy rá a 3bet. Ami érdekessé teszi a helyzetet hogy eddig a visszalopásokra kevesebb mint 50%ban dobott, rendszeresen 4betelt. Hogy értelmeznétek ezt a gyenge 4betet? Blöff vagy csapda? Mit tegyek push vagy fold?

$2/$4 No-Limit Hold'em (8 handed)

Known players:
      MP2:
      $331.10
      MP3:
      $219.00
      CO:
      $841.10
      BU:
      $400.00
      SB:
      $499.00
      BB(Hero):
      $611.90
      UTG2:
      $699.70
      MP1:
      $263.50

Preflop: Hero is BB with Q, J.
      5 folds, BU raises to $12.00, SB folds, Hero raises to $38.00, BU raises to $88.00, Hero???
  • 12 válasz
    • grimreaper00
      grimreaper00
      Globális
      Regisztrált: 2008.02.19, Hozzászólások: 2.117
      Szia!
      Itt visszatolnám rá (blöff5bet) egy 22-vel is, vagy A2s-vel is, hogyha tényleg annyit 4betel, de ezt eldobnám. Nincs blockered sem,és megadás 4bet kasszában ezzel a kézerővel pozon kívül igencsak -EV.

Gyenge 4bet: gondolom tudod, hogy a regek standard 4bet mérettel dolgoznak, ami kb 2,4-2,7x-ese a 3betnek, szóval a 4b mérete nem nagyon számít(hogyha igen, akkor azonnal note és onnan kezdve könnyű a helyzet)

Amúgy én a helyedben nem ilyen lappal 3betelgetnék ellene. Mindig gondold át, mi lesz a terv, hogyha rád4betel. Inkább valami alacsonyabb kapcsolódó lappal(ezektől könnyebben meg bírok szabadulni egy 4betre, illetve hogyha megad, nem lesznek annyit dominálva), vagy alacsony párral, mivel hogyha itt megadna, sokszor leszel nehéz helyzetben OOP. Ez nekem ink preflop call.
    • chefko
      chefko
      Bronz
      Regisztrált: 2007.02.08, Hozzászólások: 8.031
      # 2
      nincs mit hozzát tennem.
    • senna12
      senna12
      Bronz
      Eredeti hozzászólás grimreaper00 felhasználótól: Szia!
      Itt visszatolnám rá (blöff5bet) egy 22-vel is, vagy A2s-vel is, hogyha tényleg annyit 4betel, de ezt eldobnám. Nincs blockered sem,és megadás 4bet kasszában ezzel a kézerővel pozon kívül igencsak -EV.
      Blocker? Nem jobb a QJ AK ellen mint pl egy A6? A megadás az tényleg szörnyű lenne, ez fel sem merült bennem.

Gyenge 4bet: gondolom tudod, hogy a regek standard 4bet mérettel dolgoznak, ami kb 2,4-2,7x-ese a 3betnek, szóval a 4b mérete nem nagyon számít(hogyha igen, akkor azonnal note és onnan kezdve könnyű a helyzet)
      Ja, de ez csak 2x-ese a 3betemnek (sőt még annyi sincs)

Amúgy én a helyedben nem ilyen lappal 3betelgetnék ellene. Mindig gondold át, mi lesz a terv, hogyha rád4betel.
      Öszintén szólva számítottam a 4betre :f_wink:

Inkább valami alacsonyabb kapcsolódó lappal(ezektől könnyebben meg bírok szabadulni egy 4betre, illetve hogyha megad, nem lesznek annyit dominálva), vagy alacsony párral, mivel hogyha itt megadna, sokszor leszel nehéz helyzetben OOP. Ez nekem ink preflop call.
      Call? És floppon találat nélkül OOP? Mert hogy betaláljak valamit arra kicsi az esély.
    • chefko
      chefko
      Bronz
      Regisztrált: 2007.02.08, Hozzászólások: 8.031
      c/r flop
      float flop donk turn
      float és turn c/r
      donk flop donk turn
      stb stb
    • grimreaper00
      grimreaper00
      Globális
      Eredeti hozzászólás senna12 felhasználótól:
      Eredeti hozzászólás grimreaper00 felhasználótól: Szia!
      Blocker? Nem jobb a QJ AK ellen mint pl egy A6? A megadás az tényleg szörnyű lenne, ez fel sem merült bennem.
      Viszont az A6-nak van blockere, így csökkenti a calling range komb. számát.

Ja, de ez csak 2x-ese a 3betemnek (sőt még annyi sincs)[/quote]2.3x:)

Amúgy én a helyedben nem ilyen lappal 3betelgetnék ellene. Mindig gondold át, mi lesz a terv, hogyha rád4betel.
      Öszintén szólva számítottam a 4betre :f_wink: [/quote]
      Inkább valami alacsonyabb kapcsolódó lappal(ezektől könnyebben meg bírok szabadulni egy 4betre, illetve hogyha megad, nem lesznek annyit dominálva), vagy alacsony párral, mivel hogyha itt megadna, sokszor leszel nehéz helyzetben OOP. Ez nekem ink preflop call.
      Call? És floppon találat nélkül OOP? Mert hogy betaláljak valamit arra kicsi az esély.[/quote]Mivel óriási rangeval emel itt, így a floppon sokszor nem lesz semmire való keze sem, így floptextúrától függően tudsz moveolni.(mármint a pre callt nem a 4bet callra értettem, hanem a sima raisera)

szerk: próbálkoztam, de csak így jött össze, bocsi.
    • ingyenfrag
      ingyenfrag
      Bronz
      Regisztrált: 2008.08.06, Hozzászólások: 19.204
      szaisztok, nekem is jobban tetszene a call preflop QJ még oop is jól játszható mindenképp, főleg ha suited, 5bet AI annyira nem tetszik mert azok a lapok amivel megad, rommá vernek: )

5bet AI nekem is Axs sel 87s 98s T9s sel tetszene, amikkel okés simán a preflop 3bet is

a többit meg előttem leírták

mod: múltkor számolgattam és rájöttem h a 5bet AI szinte sosem lesz nyereséges játék: ) 300 at kockáztatsz egy 130as potért, és annyiszor nem fog dobni 5betre és ha megad akkor is szar az EQ-d 25% on leszel kb a range ellen
    • senna12
      senna12
      Bronz
      Eredeti hozzászólás ingyenfrag felhasználótól: mod: múltkor számolgattam és rájöttem h a 5bet AI szinte sosem lesz nyereséges játék: ) 300 at kockáztatsz egy 130as potért, és annyiszor nem fog dobni 5betre és ha megad akkor is szar az EQ-d 25% on leszel kb a range ellen
      Kiváncsiságból én is megnéztem, erősen 0 körül mozog a dolog. Sőt eddig a hand-ig +ban is voltam. :f_biggrin:
    • ingyenfrag
      ingyenfrag
      Bronz
      hááát necces, csak a blöfföket nézted? mert az nem ér habeleveszed AA KK AK QQ-t is:D

hallod keress meg msnen pls, vmit le kell zsíroznunk
    • senna12
      senna12
      Bronz
      Azokat miért hagynám ki? Ugyanúgy hozzátartoznak a restealhez. Csak azokat a helyzeteket néztem ahol lopták a vakomat én 3beteltem majd 4betre pusholtam. Elég sokszor dobtak. (azok nincsenek is benne amikor már 3bet után elviszem a potot)
      Szivesen tennék be grafikont, csak sajnos nem tudok szűrni arra amikor CO vagy BU-ból emelnek 1st in.
    • ingyenfrag
      ingyenfrag
      Bronz
      jajó persze sokat dobnak, de tisztán blöffből azért akkor sem éri meg oskat cisnálni mert nem fognak általában 3 ból 2szer dobni
    • senna12
      senna12
      Bronz
      ide visszatérve, már a 3bet elött eldöntöttem hogyha 4betel akkor pusholni fogok, rossz volt az időzítés, AA-t mutatott. Nem tudtam kicsavarni a kezéből :f_biggrin:
    • grimreaper00
      grimreaper00
      Globális
      Original von senna12
      ide visszatérve, már a 3bet elött eldöntöttem hogyha 4betel akkor pusholni fogok, rossz volt az időzítés, AA-t mutatott. Nem tudtam kicsavarni a kezéből :f_biggrin:
      mekkora fish... Nem tudta elengedni pre az AA-t :D :f_biggrin: