Stratégia kezdőknek

• Hundred86
      Hundred86
      Bronz
      Regisztrált: 2008.05.11, Hozzászólások: 45
      Sziasztok! Én is azon kezdőknek vagyok a tagja akik bár régóta pókereznek, igazán komolyan és tudatos játékot csak most tanulgatják. Eddig ugyanis neten csak play money-s játékokkal szórakoztam, de most komolyan érdekel egy saját, tudatos játékstílus kialakítása. Ebben nagyon nagy segítségemre van a PS. Megkaptam az 50$ és a mansion-re jött meg.
      Azt szeretném kérdezni a tapasztaltabbaktól, hogy milyen stratégiával érdemes elkezdeni a játékot? (pl: kisletétes). Valamint szívesen fogadok mindenféle jó tanácsot a kezdésehz. A mansion-ön kívül ,elyik platformon érdemes elkezdeni a játékot? Köszi
  • 30 válasz
    • Asaki
      Asaki
      Bronz
      Regisztrált: 2008.04.22, Hozzászólások: 523
      Az 50$-ral nagy választásod nincs,azért javaslom próbáld ki mi a neked legjobban megfelelő játék.NL-en csak a kisletétes stratégia jöhet szóba,
      de kipróbálhatod a megfelelő téten a az FL-t is illetve kis nevezésű sit&go-t is.Egy jó tanácsom van csak ami szerintem a legfontosabb TÜRELEM ;)
      GL
    • szucsdiamond
      szucsdiamond
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.27, Hozzászólások: 4.862
      Szerintem dönts a fix limit és a nl között, sngkel és mttkel egyenlőre ne próbálkozz!

Ha nl akkor, kisletétes stratégia.
      Ha Fl akkor meg fl:)
    • Hundred86
      Hundred86
      Bronz
      Köszönöm szépen a tanácsaitokat. Akkor a nl kis letétes lesz. Nem tom de nekem pl az fl nem tetszik annyira, tehát mindenképpen csak nl-ek jöhetnek szóba. Mégegyszer köszönöm neketek és viszont sok sikert.
    • jini
      jini
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.06, Hozzászólások: 7.080
      Az elején én is így gondoltam, hogy csak az nl jöhet szóba, mégis az fl melett kötöttem ki, De az a lényeg hogy az elején csak egyféle játékot játsz, és abban fejleszd minnél magasabb szintre magadat..
    • Hundred86
      Hundred86
      Bronz
      A kisletétes stratégiánál mi a helyes lépés ha vki megadta az emelést? Pl: AK-om van és emelnem kell. A flop-on lesz egy K top párom van. Nyitok 2/3 pot-nyit és megadják. utána nyitok tovább? És ha igen akkor ott már mi az arány?
    • szucsdiamond
      szucsdiamond
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.27, Hozzászólások: 4.862
      Original von Hundred86 A kisletétes stratégiánál mi a helyes lépés ha vki megadta az emelést? Pl: AK-om van és emelnem kell. A flop-on lesz egy K top párom van. Nyitok 2/3 pot-nyit és megadják. utána nyitok tovább? És ha igen akkor ott már mi az arány?
      Pot 2/3adával nyitsz flopon, ha ez több, mint a maradék letéted fel, akkor allin.
      Turnon ugyanúgy 2/3bet, ami a gyakorlatban már All in!
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

De jó, hogy nyitottad ezt a topicot:)
      Én az elmúlt 1,5 hónapban FL-t játszottam, azt kezdtem el tanulni először. Egész jól ment is a játék, de sajnos az volt a tapasztalatom, hogy mikrotéten túl sokszor jöttek végig az emeléseket is megadva minden vacakkal és a végén túlhúztak (vagy lemákoltak?). Ezért kicsit óvatosabbá váltam, az meg valamiért nem volt annyira kifizetődő. Persze ez elég rövid táv, de a lényeg, hogy nekem se jött be igazán.

Viszont nekem is lenne egy kérdésem.
      A Party Pokeren kezdtem el SSS-t játszani és az első nap sikerült pozitív mérleggel zárnom. Viszont a következő két nap nagyon bad beat-es volt és lecsökkent a br $38-ra. Pedig nagyon jó lapokkal indultam de mindig túlhúztak.
      Az lenne a kérdésem, hogy ilyen esetben meddig érdemes egy asztalnál maradni? Érdemes újratölteni, vagy inkább másik asztalra menni? De ha a többi asztalon is ugyan ez a helyzet, akkor inkább abbahagyni aznapra a játékot? Nem voltam ideges és türelmetlen sem. Visszanéztem a HH-kat és mindössze kétszer hoztam rossz döntést. Csak azért nem vagyok nagyobb mínuszban, mert a vakokról időnként eltalált a flop és agresszív játékkal kifizették. Valamint vasárnap a sok SSS bad beat után valamiért jó formában éreztem magam és volt egy olyan megérzésem, hogy ki kell próbálnom a BSS-t. (Tudom ez óriási hiba, de a megérzések ugye...). És persze bejött. Q set vs 8 set. Egy szép duplázás. Ezután persze azonnal kiszálltam.
    • bobaol
      bobaol
      Globális
      Regisztrált: 2007.11.14, Hozzászólások: 1.471
      Pusztán azért, mert egy-két beülőt elvittek még nem érdemes kiszállni az asztaltól. Újra kell tölteni, és kész. Stratégia szerint akkor kell kiszálni, ha a letéted nagysága nagyobb mint 25 nagyvak. Természetesen ezt a szabályt csak akkor tudod alkalmazni, ha van elegendő számú asztal. Érdemes még kiszállni, ha az asztal nagyon feszes lesz, vagy ha elfogynak az emberek körülötted (6 játékos körül már nem működik a stratégia, mert a vakok gyorsabban fogyasztják a pénzed, mint ahányszor jó lapot kapsz).

Vannak napok, amikor tényleg nem megy. Nehéz megmondani, hogy mikor érdemes abbahagyni. Én nem játszom nagy téten (NL20 - NL25), de volt olyan napom, hogy 50 dolcsi mínuszban mászkáltam (ez több mint 13 beülő), de sikerült visszahozni.

Kezdetben lehetőleg ne térj el a stratégiától. Tele van a fórum olyanokkal, akik úgy gondolták, hogy ez milyen jó ötlet, és pár nap alatt bukták az 50 dolcsit.

Az idevonatkozó videókat feltétlenül nézd meg, az nagyon hasznos.
    • Hundred86
      Hundred86
      Bronz
      Szaisztok! Hát én is úgy vagyok vele h két napja elkezdtem tolni sss-t a stratégia szerint NL10-en. És ezalatt annyiszor lemákoltak mint az állat. Bubi párokkal buktam 9-es pár ellen 5-ös pár ellen. Q párral buktam 4 2 ellen,mert lejött neki a sor. És 20 dollár elment a levesbe. Szerintetek ennek a pehsorozat ellenére is tartsak ki a stratégia mellett? Vissza lehet ezt még hozni? Illetve ha játszanék Sng-t azt milyen limiten ajánljátok? Köszi
    • gedeeva
      gedeeva
      Bronz
      Regisztrált: 2008.04.25, Hozzászólások: 4.706
      Original von Hundred86 Szaisztok! Hát én is úgy vagyok vele h két napja elkezdtem tolni sss-t a stratégia szerint NL10-en. És ezalatt annyiszor lemákoltak mint az állat. Bubi párokkal buktam 9-es pár ellen 5-ös pár ellen. Q párral buktam 4 2 ellen,mert lejött neki a sor. És 20 dollár elment a levesbe. Szerintetek ennek a pehsorozat ellenére is tartsak ki a stratégia mellett? Vissza lehet ezt még hozni? Illetve ha játszanék Sng-t azt milyen limiten ajánljátok? Köszi
      Mindenképpen maradj a stratégiánál. Majdnem mindenki mínusszal kezdi a "karrierjét". Elején Én is elbuktam 20-25$-t, de nem adtam fel, és megküzdöttem azért, hogy itt tartsak. Kitartó munkával, és akaraterővel semmi sem lehetetlen! ;)

Sok sikert!!! ;)

(U.i: Én 12$ból építettem újra a BR-em!)
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Köszönöm a választ!

A stratégiát már többször átolvastam (minden nap) és tegnap már csak 1-2x kellett belekukkantani, hogy jó döntést hoztam-e (ki van nyomtatva és ott van a gép mellett:) ). Tehát amiket írsz, azokkal szerencsére tisztában vagyok már. Volt olyan, hogy egy asztalnál 2x töltöttem újra, de a 3. után már kiszálltam. Természetesen nagyon komolyan veszem azt itt leírtakat és próbálom minél jobban betartani márcsak az ajándék tőke miatt is.
      Egyébként számomra meglepő, hogy egy ilyen teremben, ahol ennyi asztal és játékos van, mennyire feszesen játszanak. A másik két teremben, ahol sokkal kevesebb a játékos, rengeteg laza, őrült játékos van, akikkel nem árt vigyázni, viszont ezek adják meg legtöbbször a teljes beülőt, ha jó a kezem. Ott kicsit feszesebben játszom PF, viszont ha eltalál a flop, akkor lehet nyomulni, mert bármivel megadják. Mivel a FR-okon nyert pénzből indultam, így nem izgulok annyira.
      Na mind1. Most itt játszom többet és itt tartom magam a stratégiához. Egyébként nagyon tetszik az oldal. Egyértelműek a tananyagok és a videók is nagyon jók. Elismerésem érte a készítőknek.
      Ja és még valami. Az is tetszik, hogy a fórumon teljesen normálisan válaszoltok és segítőkészek vagytok. Egy újonc számára ez nagy húzóerőt jelent.
    • MaxMad
      MaxMad
      Bronz
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 20.242
      Köszönjük a pozitív visszajelzést, és továbbra is azon leszünk, hogy minden kérdésre mielőbb tudjunk válaszolni,
      valamint hogy olyan közösséget építsünk, ahol egymást segítve tudtok fejlődni, hogy sikeres játékos váljon belőletek.
      Tegyetek be minél több kérdéses handet elemzésre, nézegessétek az oktató videókat, látogassátok az élő edzéseket!
      Ezek segítségével akár több év gyakorlati tapasztalatot tudtok megspórolni, és előnyben lesztek a többi (nem PS-es) játékossal szemben. ;)
    • Hundred86
      Hundred86
      Bronz
      Sziasztok! A limpelésekről szeretnék kérdezni szintén. Ha csak ketten vagyunk már és hátsó pozícióból AJ-ra emelek és megadja. Ha aflop nem talált meg kell próbálni kiblöffölni a stratégia szerint. Tehát nyitok szintén de azt is megadja. Akkor utána csak csekkeljek? Illetve van e különbség ha ő beszél először, csekkol és megpróbálom kiblöffölni de megadja. Aztán megint csak csekkol. Itt mi a helyes játék?
    • MaxMad
      MaxMad
      Bronz
      A limpelés azt jelenti, hogy nem emelsz preflop, hanem csak megadod a nagyvakot, és így szállsz be a játékba.

A szituációról, amit írtál itt olvashatsz bővebben : http://hu.pokerstrategy.com/strategy/no-limit/824/6/#h1_4

"ha az ellenfeled már tett be tétet a potba, emel vagy megadja az emelésed, nem emelsz tovább és az ellenfél emelésére feladod a kezet."
    • Hundred86
      Hundred86
      Bronz
      Köszi szépen! A többieknek pedig annyit üzennék főleg akinek nem túl pozítívan indult el a kariere (mint pl én), hohy ne adjátok fel! Nekem az első 4-5-ás session-öm alatt kb 8szor mákoltak le és elment 20 dolcsim a levesbe. De most est visszaültem az asztalokhoz és mereven tartva magamat a stratégiához 9-10$-t visszanyertem a 20-ból és visszajött az önbizalmam is. Úgyhogy srácok toljátok ezerrelés KITARTÁS!!! GL:)
    • PPayne
      PPayne
      Bronz
      Regisztrált: 2007.02.23, Hozzászólások: 2.083
      Helló Hundred86! Ilyen helyzetben a turn és river játék nagyon helyzet- és ellenfélfüggő.

Azt javaslom, hogy ha már futottál bele ilyen helyzetbe, küld be a leosztást elemzésre és akkor alkalmad lesz megbeszélni, hogy abban a partyban mi a helyes lépés.

Kezek beküldéséhez itt találsz segítséget.

Fixed Limit handeket itt tudsz beküldeni.
      No Limit handeket itt tudsz beküldeni.
      Sit and Go handeket itt tudsz beküldeni.

Sok sikert az asztaloknál!
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Én is hasonló cipőben járok. De szerencsére ma este nekem is visszajött valamennyi :) . Pedig délután is még bukó voltam.
      Nekem ma leginkább az okozott problémát, hogy a Party-n alig találtam olyan asztalt, ahol ne ült volna legalább 4 SS. Elég sokat kellett böngészni mire találtam 4-et, amin tudok játszani. Már inkább úgy csináltam, hogy benéztem a tele asztalokhoz, ahol nagy volt a pot átlag és kevesebb leosztás ment le óránként, és ha nem volt csak max 1-2 SS akkor beraktam magam a várakozó listára és vártam.

Más: délután (miután az SSS még mindig bukóba hajlott) a másik termemben játszottam NL10 BSS-t. Én voltam az agresszor és volt legalább 7 laza passzív játékos. Nagyon jó volt játszani (bár csak $5-t bírtam kiszedni belőlük). Ha emeltem szinte mindig megadták, aztán a flopon dobtak. Sorban jöttek az AT+ lapok amikkel jót szórakoztam (persze az első esetben még majd össze tojtam magam, hogy vajon mi lesz, de aztán belejöttem) aztán egyszer jött egy szép sor és pont akkor végigjött az egyik :) . Már nem is mertem nagyokat nyitni, nehogy eldobja idő előtt.
    • devilses
      devilses
      Bronz
      Regisztrált: 2007.02.06, Hozzászólások: 6.765
      Előfordulnak kezdeti nehézségek de az itt található stratégiák mükődnek.
      Nem ajánlatos eltérni tőlük. saját bőrömön is tapasztaltam ezt.
      Nekem is vannak mínuszos sessionjaim, de az a lényeg hogy mindezt lehetőleg hiba nélkül csináljam.
      Szóval kitartás és tanulmányozátok sokat a stratégiákat.
    • MaxMad
      MaxMad
      Bronz
      @pborisz Az egyik legeslegfontosabb dolog, amire az elején és mindvégig nagyon oda kell figyelned, az a megfelelő bankroll managment. Vagyis hogy mindig azon a limiten játszál, ami megfelelő a teremben tartott tőkédnek.
      Erről itt olvashatsz bővebben : http://hu.pokerstrategy.com/strategy/no-limit/825/
    • 1
    • 2