stratégia

• 32 válasz
    • DerFinne
      DerFinne
      Bronz
      Regisztrált: 2007.03.21, Hozzászólások: 1.195
      Mit játszol? FL vagy NL, és ami még nagyon fontos, mióta játszol?
    • HFfan
      HFfan
      Bronz
      Regisztrált: 2007.03.10, Hozzászólások: 1.804
      Folytasd így, ne térj el tőle. Majd nyersz is. Ha esetleg NL-t játszol, lehet h érdemes átállni FL-re, főleg kezdőként! Sztem...

Ja, és aki nyer az tényleg írjon, hogy hogy csinálja ;)
      De komolyra fordítva, stratégia+türelem. Majd az eredmények meg jönnek! Kitartás!! :)
    • DerFinne
      DerFinne
      Bronz
      Rakj ide fel egy pár kezedet amit játszottál. Meg nézzük, hátha rá jövünk a hibádra (ha hibázol :) ).
      Én is a pályafutásom elején nem olvastam a stratégiákat, jól bele is buktam. Miután elkezdtem olvasni, azután kezdtem el nyerni is.
    • HFfan
      HFfan
      Bronz
      Én is, én is. :D

Csatlakozom DerFinne-hez. Én nyertem, aztán sokat vesztettem,aztán olvastam, és nyertem megint, most meg megint vesztek épp, de ennek semmi köze ehhez, csak épp pechem van. :D Legalábbis remélem, hogy nem hülyültem el 2 nap alatt. :D
    • zoolee24
      zoolee24
      Bronz
      Regisztrált: 2007.08.22, Hozzászólások: 1.596
      Kukába a KKT-t. Az első dolog amit el kell döntened preflop, hogy lehet e royal flushöd. Ha igen akkor beszálsz. Flop-meglehet-e a royal. Ha nem fold. Turn-royal? River-lett-e royal flush-öd. Ha nem FOLD!!!
      Félre a tréfával. Cikkek+KKT+FL alacsony téten+rengeteg sok leosztás+kézelemzés+türelem és kitartás.
    • HFfan
      HFfan
      Bronz
      Ez jól meg lett foglamazva Zoolee által :D
      Persze kivéve a Royalt :D
    • gergo0719
      gergo0719
      Bronz
      Regisztrált: 2007.07.23, Hozzászólások: 612
      Szerintem simán lehet NL-ben is nyerni SSS-vel. Csak tudni kell időben kiszállni, meg sokat kell reloadolni, hogy ha all-in szituáció van, akkor tényleg rendesen duplázódj fel!! Utána meg out, és új asztal ;)
    • atcsy
      atcsy
      Bronz
      Regisztrált: 2007.09.02, Hozzászólások: 1.073
      fontos h a cikkeket olvasd

nekem a kisletétes nem jött be meg az FL se :D

majd később mikor elértem az ezüst státuszt,akkor rátalátam a nagyletétes stratégiára és ez nekem nagyon tetszik

végülis minden stratégia jó ,de kinek mi fekszik azzal kell játszani.

az elején ha buksz egy két beülöt azzal ne törődj,egy egy ilyen játék

ha többet buksz akkor ott már gáz van,olvasd át újra a cikkeket ;)

a legfontosabb a pokernél h csak viszonlag jó lapokat játsz meg és ha megjátszod akkor azt a lehető legagresszívabban tedd ;)
    • Bici
      Bici
      Ezüst
      Regisztrált: 2007.08.28, Hozzászólások: 699
      Az én kis tapasztalatom alapján azt mondhatom, hogy feltétlenül a KKT alapján pókerezz, és minél többet forgasd ezeket a segéd anyagokat. Egy pár napja én is bukóban vagyok, de a mai nap legalább abban biztos vagyok, hogy annyira sok hibát biztos nem követtem el. Vagyis a KKT-ot és a stratégiát követtem.
      Persze mindent én sem tartok be meg nem is tudnék mindent betartani majd idővel, fejlesztem a tudásomat. Neked is mindenképp ezt tanácsolom. Nálam pl. ritkán, válik be preflop az agresszív emelés a KKT szerint, mert rögtön kilép az asztal jó 3/4-e. Ilyesmikben még kicsit szoktam ferdíteni a KKT-ban, de amúgy szerintem tényleg remek segítség. Én kb. 4. hete pókerezem és hidd el minden ok itt a PokerStrategyn.
      Annyit hozzátennék még a dologhoz, ha többiek is egyetértenek vele. Freerolloz minél többet persze az első legyen az elmélet. Tudom most sokakban, felszökik a vér a freeroll hallatán, de nekik mondom higgyék el én sokat tanultam (ok) abból is. Csak nem kell annyira komolyan venni az ottani játékstílust. Bár freeroll és freeroll bajnokságok közt is meglehet találni a „gyöngyszemet” szerintem. Minden jót és hajrá(k)!
    • DerFinne
      DerFinne
      Bronz
      Hát a Freeroll-ról nekem is megvan a véleményem :D :D :D
      Néha az az érzésem hogy lotto-t játszanak az emberek, nem pókert. Mivel nincsen mit veszteni, teljesen máshogy játszik az ember, legalábbis én.
      Amúgy én is egy jó pár hete egyfolytában vesztek. ;( .
    • Schoffan
      Schoffan
      Bronz
      Regisztrált: 2007.09.26, Hozzászólások: 2.659
      Tudod, én már 1962-ben játszottam-igaz öt lapos pokert egy cserével,de egy biztos !!Nincs tuti stratégia !!!

Talán a Texas-nál három dolog van,ami ha nem is aranyszabály,de szerintem megszivlelendő:
      1. Minden ellenkező hireszteléssel szemben- flop előtt NINCS rossz lap !/Ha nem hivnk bazi nagyot,bármely lap megtartható/
      2. Ha két ász,vagy hasonló bivaly lap van a kezemben, flop előtt kussolok vele,csak megadom a hivást !
      3.Csak akkor blöffölök,ha tele vagyok pénzzel !Ha kevés a pénzem,nincs blöff, csak akkor maradok benn,ha 99 % nyerni fogok,különben eldobom.
    • HFfan
      HFfan
      Bronz
      Hát minden tiszteletem Schoffan, hogy már ilyen régi motoros vagy (ha tegezhetlek), de az 1. és 2. pontokkal nagyon nem értek egyet. Sőt homlokegyenest mást gondolok. Simán matematikai alapon (és persze tapasztalat is)

1. fish játék. Látom, hogy az ilyenek mennyire nyereségesek, a stat programmal...
      2. ha nincs jól megjátszva egy AA, akkor szart sem ér, azaz 9 ember ellen szinte tuti veszít 1 pár, akármilyen, az AA is, hisz az is csak 1 pár, bár viszonylag erős. Az AA kb 2 vagy 3 ember ellen kezd el nyereségessé válni erősen. Azaz nem szabad beengedni azokat akik az 1. szabályod szerint játszanak
      3. 99% nagyon sok. De ezzel még kb egyet tudok érteni, bár persze én redukálnám LEGALÁBB olyan 75re. Ha arra vár az ember, h tuti nutja legyen, akkor az hosszú hosszú idő...(mint a PT licensz-re várni :D )

Edit1:Most látom, hogy írtál már máshova is ilyesmi dolgokat. Tényleg kíváncsi vagyok rá, hogy az 50$-oddal mi lesz. Sőt, majd ha lesznek kezeid, amiket elemztetnél, akor arra is. Bár gondolom NL-t fogsz játszani, ahhoz anynira nem értek, de tényleg érdekelne majd!!!

Edit2: Miközben megírtam az Edit1-et bronz lettél, azaz megkaptad az 50$-t. Szóval hajrá! De azért olvasgass is bele a stratégiai cikkekbe. ;)
    • Sanyivan
      Sanyivan
      Bronz
      Regisztrált: 2007.03.29, Hozzászólások: 3.764
      Van egy olyan érzésem, hogy ezek az aranyszabályok fogják elvinni az 50$-od, ha nem gondolod újra az elméleted...

1. Nézzünk minden lappal flopot, ha lehet... Szerintem menj lottózni, hasonló esélyekkel indulsz.

2. HF elég jól leírta. Annyival egészíteném ki, hogy nincs értelme pénzfeldobást játszani egy erős lappal. Arról nem is beszélve hogy az emberek pre-flop hajlamosak többet megadni a lapjukra, mivel a flop már erősen határt szab a javulási esélyeknek, így érdemes flop előtt emelni. Mi garantálja, hogy a flop pont úgy találja el az ellent, hogy erősödik, de te még előtte maradsz??? Tehát megint a szerencsés csillag együttállás kell, hogy nagyot nyerjünk.

3. A blöff egyáltalán nem a pénz mennyiségéről szól. Illetve valamennyire a versenyek esetében tudom elfogadni, de inkább játékstílus és megérzés / megfigyelés kérdése. Fel kell mérni, hogy mit tehetsz meg az asztalnál és mit nem. Ez inkább határozott játék, mint pénz kérdése.

És hogy írjak valamit az eredeti témához is... FL 0,25/0,50-nel bezárólag a KKT-t erősen ajánlom. Nem kell trükközni. Ha nyersz, ha buksz, BE KELL TARTANI és akkor nem lesz nagy baj. Azt pedig ne felejtsük el, hogy a KKT csak a FLOP ELŐTTI helyzetekre ad megoldást. hogy utána mit művelünk, ahhoz már érzék és tapasztalat kell. FL 0,5/1-en már fontos a vakvédelem és a nyílt emelés, a KKT nekem nem jött be.

Nem értem miért utálja mindenki a freerollokat??? A lehető legjobb módja a tanulásnak (saját tapasztalat). Ugyanis ingyen tanulod meg helyesen értékelni a lapjaidat. Persze lehet mákkal is jó eredményt elérni, de okos játékkal is működik. Ráadásul elég jól ki lehet ismerni az ellenfeleket, a stílusuk amúgy is elég hasonló a mikro limiten játszókhoz, szóval a pénzes játékban jól jön az ott szerzett tapasztalat.
    • Schoffan
      Schoffan
      Bronz
      Regisztrált: 2007.09.26, Hozzászólások: 2.659
      és HFFan !

Na elmondom az igazságot/hogy már megkaptam a pénzt :) /
      Én általában élőben játszom/minden csütörtök este/éjjel/ 10-en vagyunk,bedobunk 2-2 ezret,az első viszi a pénzt és a kövekező körbe befizeti a másodikat...
      Amióta játszom 3.-nál lejebb nem végeztem,igaz elég kevésszer voltam első....,de nem veszitettem.
      Kb. fél éve nyertem játékgépen 200.000 Ft-ot....Beszálltam vele a Paradise pokerbe és egy hét alatt veszitettem majdnem 100.000-t,mert próbáltam úgy játszani,mint élőben és állati nagy marhaságokat csináltam....Méregből,bosszúból játszottam,szóval teljes csőd.
      Igérem,hogy az itt tanultakat megpróbálom alkalmazni és remélem nem 1 napig fog tartani a pénz ! :)
    • HFfan
      HFfan
      Bronz
      Hát ez bizony így szokott lenni ilyen esetekben, nem tudok rá mást mondani. :)

Az sng-knél a türelem egy nagyon fontos dolog. A te taktikád, főleg ha betartod a 3. szabályodat, működhet. Ezért irigyellek is, ezért nem tudok kis turnikon jól szerepelni, még baráti társaságban sem mindig, mert nincs elég türelmem.

Egy szó mint száz. Egyenlőre inkább igazodj a cikkekhez, és ha már van kis pluszod, inkább akkor kezd járni a saját utadat. NEM okoskodok, tapasztalat!

Majd értesíts, hogy mi történik veled, esetleg írhatsz egy naplót is. ;)
    • zoolee24
      zoolee24
      Bronz
      Regisztrált: 2007.08.22, Hozzászólások: 1.596
      ROYAL FLUSH :)
    • HFfan
      HFfan
      Bronz
      :D :D :D
    • Anyx
      Anyx
      Bronz
      Regisztrált: 2007.10.08, Hozzászólások: 1
      Gyerekek , bárhogy olvasom ezt a stratégiát márcsak 2 lehetőségem van! Tudok pokerezni vágok minden szituációt és néha matekai lehetőségekkel is számolok , mégis olyan kérdéseket tesz fel a tesz , hogy lesek mint a szar! Hihetetlenül elrontja a napom! Számomra az izgalmas csak 50+100$ ahogy mindenki másnak és komolyan játszani , ugy ahogy én szeretek, i4 pokeren pacific-en nyertem sokszor freeroll-t és utánna megforgattam (pl:10 euroból 50-->ez i4).Valaki segítsen plz, felvehetne msn en aztán megmondhatná a válaszokat , mert hülyének nem tartom magam , de hiába olvasom vég a cikkeket mégis "Sajnos nem sikerült.... "-t olvasom!
      Msn címem aki mégis segítene: [INVALID EMAIL]
    • Eti88
      Eti88
      Bronz
      Regisztrált: 2007.05.28, Hozzászólások: 2.140
      "Tudok pokerezni vágok minden szituációt és néha matekai lehetőségekkel is számolok "

Tudsz pókerezni? :) Grat, nekem még csak az alapjait sikerült úgy ahogy megérteni :)

Vágsz minden szituációt? Az kemény. :)

"néha matekai lehetőségekkel is számolok"
      Minden leosztás minden licitkörében, minden alkalommal számolj az oddsokkal, a legjobb, ha akkor is nézed, mikor nem vagy játékban (mondjuk ez 10es asztalon nem annyira fontos, de pl egy 6os asztalon hasznos lehet az ellenfelek megfigyelése szempontjából később).

(Bocs, ha kicsit offenzívre sikerült, nem állt szándékomban.)
    • 1
    • 2